توت فرنگی دارویی برای پوست های آسیب دیده

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

توت فرنگی دارویی برای پوست های آسیب دیده

image توت فرنگی دارویی برای پوست های آسیب دیده

مطالعه بر اهمیت مصرف توت فرنگی در رژیم غذایی تاکید کرده و همچنین دریچه ای نو را پیش روی کارخانه های تولید کننده محصولات ضد آفتاب قرار می دهد.

عصاره توت فرنگی مانند یک عامل محافظتی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید عمل میکند، همچنین طول عمر سلول های پوستی را افزایش داده و صدمات وارد شده به DNA را کاهش می دهد.

در این تحقیق سلول های پوستی انسان (فیبروبلاست) در آزمایشگاه کشت داده شدند و عصاره توت فرنگی در غلظت های مختلف به آنها افزوده شد. این نمونه ها معادل ۹۰ دقیقه آفتاب تابستان در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار گرفتند. نتایج نشان داد که عصاره توت فرنگی قدرت بالایی در محافظت از این سلول ها در برابر نور آفتاب دارد و بنابراین قادر است از سرطان های پوستی و سایر بیماری های التهابی پوست پیشگیری کند.

این ویژگی توت فرنگی به دلیل وجود رنگدانه قرمز رنگ آن به نام آنتوسیانین است. آنتوسیانین دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد تومور بوده و در تنظیم فرآیندهای آنزیمی بدن نقش دارد.مطالعات قبلی در مورد توت فرنگی نشان داده بود که این میوه قادر است گلبول های قرمز خون را تقویت کرده و معده را در برابر اثرات مضر الکل محافظت نماید

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهنمای علمی انتخاب بالش مناسب برای خواب راحت
  1. راههای علمی جلوگیری از ریزش موی ارثی مردان
  2. چطور برای کودک خود رژیم غذایی با ارزش غذایی بالا داشته باشید
  3. چرا همه دکترها اینقدر بد خط نسخه می نویسند
  4. آیا فقط با گرم نگهداشتن سر انسان سرما نمیخورد
  5. انجیر بخورید تا پوستی زیبا و فشارخونی نرمال داشته باشید
  6. بیمارهای عجیبی که با چک آپ دهان و دندان رو می شوند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات