تمام راه حل های ممکن اگر گوشی اندرویدی شما خیس شد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تمام راه حل های ممکن اگر گوشی اندرویدی شما خیس شد

image تمام راه حل های ممکن اگر گوشی اندرویدی شما خیس شد

▪ گوشی را به سرعت از آب در بیاورید و آن را خاموش کنید: قطعات موبایل در عرض چند ثانیه آب را به خود جذب میکنند. پس تا زمانی که از خشک شدن آن مطمئن نشده اید روشن نکنید. از طرف دیگر داخل گوشی اتصالات کوتاهی ایجاد می شود.

▪ به محض اینکه گوشی را از آب بیرون آوردید باطری آن را دربیاورید. این کار از اتصالی های داخل گوشی جلوگیری میکند. به دقت داخل گوشی را با حوله نرم یا یک دستمال نرم خشک کنید.

▪ سیم کارت را در بیاورید. سیم کارت را خشک کنید و کنار بگذارید تا گوشی کاملا خشک شده و آماده استفاده شود.

▪ هر گونه لوازم خارجی را از گوشی دربیاورید. لوازمی چون: هندزفری، فلش مموری یا هر نوع ابزار دیگری که به گوشی وصل می شود.

تکفارس آی آر

▪ اگر جاروبرقی دستی دارید از آن برای خشک کردن گوشی استفاده کنید و رطوبت های داخل گوشی را بیرون بکشید. برای اینکه کاملا رطوبت گوشی از بین برود هر کدام از قسمتهای گوشی را باید به مدت ۲۰ دقیقه جارو بکشید. سپس گوشی را پشت و رو کرده و از هر طرف جارو بکشید.

▪ از سشوار برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید. سشوار باعث می شود رطوبت عمیق تر وارد گوشی شده و اجزای الکترونیکی هسته ای گوشی را نابود میکند. از طرف دیگر باد گرم باعث ذوب شدن اجزای گوشی می شود.

▪ می توانید برای خشک کردن گوشی آن را داخل یک پلاستیک پر از برنج قرار دهید. برنج رطوبت را جذب میکند و از زنگ زدن گوشی جلوگیری میکند. قبل از گذاشتن گوشی در برنج باتری آن را دربیاورید. (برای این کار از ژل سیلیکا هم می توانید استفاده کنید که معمولا برای کفش ها استفاده می شود.)

▪ گوشی را در مقابل آفتاب قرار دهید تا تمام رطوبت آن را از بین ببرد. بعد از روش هایی که تا اینجا گفتم گوشی را زیر آفتاب قرار دهید تا رطوبت های اضافی را از بین ببرد.

▪ پس از ۲۴ ساعت گوشی را امتحان کنید و از خشک بودن آن مطمئن شوید. تمام پورت ها و شکاف های گوشی را باید با اطمینان چک کنید اگر کاملا خشک بود می توانید باتری را به داخل گوشی برگردانید و روشن کنید. به صداهایی که از گوشی شنیده می شود دقت کنید. اگر هرگونه صدای عجیبی شنیدید یعنی گوشی شما خراب شده است.

www.takfars.ir

▪ اگر گوشی خشک شده باشد ولی روشن نشود ممکن است باتری خالی کرده باشد. بنابراین گوشی را شارژ کرده و دوباره روشن کنید.

اگر گوشی با شارژ هم روشن نشد با شرکت ضمانت کننده آن تماس بگیرید. سعی کنید خیس شدن گوشی را از آن ها مخفی نکنید. هر چه متخصصین جزئیات بیشتری بدانند بهتر میتوانند گوشی را تعمیر کنند.

چه آدم های معروفی روز ۱ خرداد متولد شده اند
  1. گالری کامل بهترین عکس های علمی جهان در سال
  2. آموزش درست کردن گوسفند نشسته خمیری با عکس
  3. مدل های جدید کت و دامن های شیک و مجلسی زنانه پائیز
  4. پدر بزرگ و مادر بزرگ را در خواب دیدن چه تعبیری دارد
  5. ساخت مجسمه شکلاتی فوتبالیست معروف لیونل مسی
  6. عکس های جالب نیکول کیدمن با حجاب اسلامی در فیلم زندگی گریس کلی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات