تغذیه مناسب مادران ورزشکار در زمان بارداری

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تغذیه مناسب مادران ورزشکار در زمان بارداری

رژیم غذایی نامناسب مادر در زمان بارداری قادر است در DNA جنین تغییراتی ایجاد کند که این تغییرات در کودکی خطر ابتلا به چاقی را افزایش می دهند.

تغذیه مادر در طول دوران بارداری نه تنها می تواند اثرات کوتاه مدتی روی سلامت کودک بگذارد بلکه می‌تواند تا سالهای پایانی دبستان موجب ابتلای کودک به چاقی شود.

image تغذیه مناسب مادران ورزشکار در زمان بارداری

گروهی از محققان موسسه «لیگینز» دانشگاه آکلند نیوزیلند که نتایج یافته های خود را در مجله «دیابت» منتشر کرده اند در بررسیهای خود این فرضیه را تقویت کردند که تغییرات اپی ژنتیک، یعنی تغییرات عملکرد DNA بدون تغییر ساختار آن، میتوانند روی چاقی اثر بگذارند.

این محققان در این خصوص توضیح دادند: «ما برای اولین‌بار نشان دادیم که استعداد چاقی تنها یک نتیجه ساده تعامل ژنها و سبک زندگی ما نیست ، بلکه می تواند در طول توسعه جنین بر پایه آن چیزی که مادر به عنوان غذا مصرف میکند شکل بگیرد. تغذیه مادر می تواند تغییرات مهم اپی ژنتیکی ایجاد کند که خطر چاقی در کودکی را افزایش می دهند.»

تکفارس آی آر

براساس گزارش تاپ نیوز، این محققان به منظور رسیدن به این نتایج، خون بند ناف حدود ۳۰۰ نوزاد را آزمایش و تغییرات اپی ژنتیک حاضر در ۵ ژن را بررسی کردند.

این بررسیها نشان داد که وجود این تغییرات می تواند در ۲۵ درصد از موارد پیش بینی کند که کودک در سنین ۶ تا ۹ سال چاق خواهد شد.

۴۰ هفته از آخرین روز دوره قاعدگی زمانی استریال، که زنان به عنوان دوران حاملگی باید سپری نمایند . در این دوران تغییرات مختلفی در سیستم های هورمونی، ایجاد می‌شود .

تهوع در سه ماهه اول حاملگی ، مشکلات دستگاه گوارش و یبوست در سه ماهه سوم حاملگی، کمر درد و تورم اندامها در نتیجه رشد جنین ، تغییر وزن و تغییر پوزیشن عادی، علائمی‌هستند که به علت این تغییرات هورمونی ایجادمی‌شوند .

رژیم غذایی صحیح قبل از حاملگی و در طول مدت بارداری شامل مصرف مواد غذایی مورد نیاز و پرهیز از غذاهای مضر نقش بسیار مهمی‌ را در سلامت مادر در دوران حاملگی و همچنین سلامت نوزاد بعد از زایمان دارد .به عنوان مثال مصرف ۴ /۰ میلی گرم اسید فولیک یک ماه قبل از شروع حاملگی و اقدام به آن در پیشگیری از عوارض عصبی در نوزادان در طول۲۸ روز اول دوره حاملگی بسیار موثر است. آنچه می‌خورید هم به سلامت شما و هم به سلامت جنین که در رحم دارید کمک خواهد کرد .

www.takfars.ir

در حقیقت در تمام دوران بارداری ، شما دو نفر در همه چیز با هم شریک هستید، با هم نفس می‌کشید ، با هم غذا می‌خورید و با هم می‌نوشید، پس سعی کنید از این فرصت برای ایجاد یک عادت غذایی خوب استفاده نمایید تا ضمن اجتناب از خستگی و فرسودگی خودتان ، رشد و تکامل مطلوب فرزندتان نیز تامین شود .

توصیه می‌شود در برنامه غذایی روزانه خود همه گروههای غذایی را بگنجانید چون استفاده از یک گروه ، مواد مغذی مورد نیاز شما را تامین نمی‌کند، همچنین علاوه بر سه وعده غذای اصلی ، در فواصل آن یعنی حدود ساعت ۱۰ صبح و عصر ، بر حسب اشتهای خود از برخی مواد غذایی به عنوان میان وعده استفاده نمایید . درست است که در دوران بارداری باید بیشتر غذا بخورید ولی به این معنا نیست که به اندازه دو نفر بخورید، به یاد داشته باشید که شما برای دو نفر غذا می‌خورید نه به اندازه دو نفر .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور متوجه شوید کم خونی دارید یا نه و انواع آن
  1. عوارض بد پاک کردن گوش با گوش پاک کن بر روی گوش
  2. سردردهای میگرنی همیشه مرا عذاب می دهند چاره چیست
  3. آب بخورید تا سردرد شما بهبود یابد تضمینی
  4. اگر صورت لاغر خود را دوست ندارید چاره کار شما اینجاست
  5. درمان جوش و تقویت سیستم ایمنی بدن با معجون دارچین و عسل
  6. گرفتن دوش با آب سرد چه اثری بر سلامتی دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات