ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

آخرین مدل‌های گوشی‌های اندروید ۷ می‌توانند وقتی که در جیب شما هستند، خود را در حالت آنلاک نگه دارند. ضمن این‌که این قابلیت را دارند که چهره یا صدای شما را شناسایی کنند.

علاوه بر این، گوشی اندروید شما این امکان را دارد که هرگاه در محیط خانه، محل کار یا نزدیک به یک دستگاه قابل اعتماد مانند بلوتوث ضبط خودرو یا برچسب NFC قرار گیرد، آنلاک شود.

▪ آنلاک بودن گوشی در جیب یا کیف

image ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

فرض کنید یک دقیقه پیش از گوشی خود استفاده کرده‌ و بعد آن را در جیب لباس یا داخل کیف خود قرار داده‌اید. حالا دوباره گوشی خود را لازم دارید و باید برای استفاده‌ی مجدد آن را آنلاک کنید.

تکفارس آی آر

به‌جای آنلاک کردن مجدد گوشی، می‌توانید به منوی تنظیمات گوشی خود بروید و تعیین کنید که در این شرایط، گوشی شما آنلاک باشد. در واقع، دستگاه اندروید شما (با کمک آشکارسازهای حرکتی‌) تشخیص می‌دهد که در جیب، کیف یا دست شما قرار دارد و صفحه‌ی خود را آنلاک نگه می‌دارد. چنانچه گوشی خود را روی یک سطح ساکن مانند میز قرار دهید، پس از یک یا چند دقیقه قفل خواهد شد.

روند اعمال این تنظیمات به این ترتیب است:

Settings > Security > Smart Lock

اسکرین لاک خود را تأیید کنید و روی گزینه‌ی detect On-body ضربه بزنید و کلید آن را On کنید.

توجه: در این شرایط این خطر وجود دارد که آسیب‌‌پذیری گوشی شما در برابر سرقت افزایش پیدا کند. در واقع بیشتر گزینه‌های قفل هوشمند، سطح امنیت گوشی را کاهش می‌دهد. پس اگر فرد بسیار محتاطی هستید، پیشنهاد می‌شود به همان روش‌های معمول آنلاک کردن گوشی اکتفا کنید.

www.takfars.ir

image ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

طبیعتا هیچ جایی راحتی و امنیت خانه را ندارد. چنانچه مطمئن هستید که می‌توانید گوشی خود را در محیط منزل بدون قفل رها کنید، گزینه‌ی دیگری در قفل هوشمند برای شما فراهم است:

Settings > Security > Smart Lock > Trusted places

در Trusted placesروی Add location ضربه بزنید. پس از آن می‌توانید با انتخاب محل (مثلا خانه) روی نقشه به‌وسیله‌ی ضربه‌ی انگشت یا گزینه‌ی Search، آدرس خود را انتخاب کنید.

چنانچه چند محل مورد اعتماد برای آنلاک بودن گوشی در نظر دارید، می‌توانید چند آدرس در گوشی خود وارد کنید. البته اگر در محل زندگی یا کار شما، کودکان یا همکاران کنجکاو. حضور دارند، بهتر است استفاده از این گزینه را فراموش کنید.

▪ آنلاک نگه‌داشتن گوشی در نزدیکی دستگاه‌های خاص

image ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

اگر از نظر شما آنلاک گذاشتن گوشی در سرتاسر محیط خانه کمی سهل‌انگارانه به نظر می‌رسد، می‌توانید از راهکار هوشمندانه‌تری استفاده کنید که عرصه را کمی محدودتر کند.

گزینه‌ی Trusted devices در تنظیمات اندروید، این امکان را برای گوشی شما فراهم می‌کند که در محدوده‌ی یک دستگاه بلوتوث‌دار قابل اعتماد مانند اسپیکر، هدست یا ضبط خودرو آنلاک باشد. ارسال بلوتوث، روش مناسب و معقولی است که فاصله‌ی بین ۳۰ تا ۱۰۰ یارد (۴ متر تا ۵۵ متر) را پوشش می‌دهد.

با این حال چنانچه این محدوده از نظر شما بزرگ است، می‌توانید در بخش Trusted devices برچسب‌های NFC را انتخاب کنید. NFC (که مخفف near field communications به معنای ارتباطات میدان نزدیک است) تنها تا فاصله‌ی ۲۰ سانتی‌متری شما را پوشش می‌دهد. از آنجا که برچسب‌های NFC نسبتا ارزان‌قیمت هستند، می‌توانید از چند عدد از آن‌ها در نقاط مختلف خانه استفاده کنید.

تک فارس

برای راه‌اندازی این امکان مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Smart Lock > Trusted devices

سپس روی Add trusted device ضربه بزنید و دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

▪ آنلاک کردن گوشی با تشخیص چهره

image ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

روش‌هایی که تاکنون در خصوص قفل هوشمند توضیح دادیم، بر اساس نزدیکی شواهد شما را احراز هویت می‌کردند. اما در این روش جدید، چهره‌ی شما توسط لنز دوربین با چهره‌ای که از قبل ثبت شده است، تطابق داده می‌شود.

برای برقراری این امکان از مسیر زیر پیروی کنید:

Settings > Security > Smart Lock > Trusted face

سپس روی Set Up ضربه بزنید. در ادامه، گوشی اندروید شما چهره را اسکن می‌کند و آن را مبنای مقایسه برای شناسایی تصویر قرار می‌دهد. در اسکن چهره، وارد کردن یک تصویر کافی است؛ اما می‌توانید در حالت‌های مختلف مانند نور کم، داشتن عینک و … هم تصویر خود را اسکن کنید تا در تمام مواقع قابل شناسایی باشید.

در این حالت پس از قفل شدن گوشی، صورت خود را در مقابل صفحه‌ی گوشی قرار دهید و با فشردن کلید wake، اندروید شما را شناسایی خواهد کرد و گوشی آنلاک خواهد شد.

T A K F A R S

▪ آنلاک کردن گوشی با صدا

image ترفندهای جالب برای باز کردن قفل صفحه گوشی با امنیت بالا

راهکار دیگری که بر تشخیص چهره ارجحیت دارد، شناسایی صدا است. برای این‌که گوشی شما با شنیدن صدایتان آنلاک شود، کافی است مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Security > Smart Lock > Trusted voice

سپس دستگاه اندروید خود را طوری تنظیم کنید که با شنیدن عبارت OK Google از زبان شما، آنلاک شود. اگر تاکنون این کار را نکرده‌اید، لازم است که سه بار به گوشی خود آموزش دهید که صدای شما را در پیام OK Google تشخیص دهد.

اکنون پس از قفل شدن گوشی، عبارت OK Google را بگویید. پیغام …Listening روی صفحه‌ی نمایش ظاهر خواهد شد و پس از آن می‌توانید وارد صفحه‌ی اصلی شوید.

تصویری از ولادیمیر پوتین در مراسم عروسی وزیر خارجه اتریش
  1. اگر در خواب با آدم مودبی برخورد کنیم تعبیرش چیست
  2. تصاویر زیبا از گل های زیبا
  3. طرح های ساده گرافیکی برای پس زمینه کامپیوتر با موضوع کریسمس
  4. دیدن یک اتاق در خواب چه تعبیری دارد
  5. شعر زیبا و بچگانه نان تازه از زبان خود نان
  6. پرواز پرنده ها فرودگاه شهر واشنگتن هنگام فرود هواپیما

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات