سایه چشم تیره به روشن

یک روش خوب برای برجسته کردن چشم ها، استفاده از سایه چشم سبک است؛ که از رنگ تیره در داخل به سمت رنگ روشن در خارج از چشم ها طراحی شود. سایه در قسمت استخوانی چشم و نزدیک بینی، باید بسیار کم و رفته رفته به سمت گوشه چشم ها بیشتر شود. این روش سایه زدن قطعا بهترین نوع آرایش برای برجسته کردن چشم ها است. داخل و روی پلک نزدیک به مژه ها را با یک رنگ تیره و مات سایه زده و سپس به سمت بیرون روشن تر شود. دوباره از رنگ مات استفاده کرده و سپس در ادامه بار دیگر به سمت روشن پیش رود. روش خاموش و روشن. دوبار انجام این کار کافی است.

ریمل مژه چشم بالا و پایین تا گوشه درونی چشم

نکته دیگر برای آرایش چشمان بزرگ و برجسته کردن آن: مژه های بالا و پایین را ریمل بزنید. این روش در حد خود، به شما اجازه می دهد  چشمان بزرگ و زیبایی داشته باشید. در هنگام ریمل زدن چشمان کاملا مراقب باشید. چشم ها باید کاملا باز باشد؛ تا شبیه به آرایش عنکبوتی چشم ها نشود. اگر با دقت ریمل زدن را انجام ندهید، مژه های پایین چشم ها شبیه به مژه های عنکبوتی می شود.

استفاده از دستگاه فرزنی

یکی از بهترین روش ها برای دراماتیک جلوه دادن چشمان درشت، استفاده از دستگاه فرزنی مژه است. یک دستگاه کوچک و دستی که کار با آن بسیار ساده است. این ابزار کوچک و ساده به زیبایی مژه ها، بسیار کمک میکند و چشمان شما را درشت تر نمایش می دهد. پیش از به کار بردن دستگاه فرزنی، مطمئن شوید که مژه شما کاملا تمیز است و هیچ گونه ریمل روی آن نیست. حال مژه بالایی چشم را بین گیره قرار داده و با دقت بفشارید. این عمل را ۲۰ ثانیه ادامه دهید؛ تا مژه هایی عاشقانه و جذاب را داشته باشید.

مخلوط کردن آرایش چشم ها

مخلوط کردن کل آرایش چشم ها بسیار مهم است. اگر آرایش صاف و نرمی میخواهید، حتما قسمت های مختلف آرایش را با هم مخلوط کنید. ترکیب ساترها برای مخفی کردن سیاهی و تیرگی گود رفتگی در زیر چشم ها، بسیار حیاتی است. سایه ها را به خوبی ترکیب کنید و مطمئن شوید که آرایشی صاف و براق دارید. برجستگی های خود را ترکیب کنید؛ تا چشمانی نمایان داشته باشید.

سایه چشم سفید استفاده کنید

یکی دیگر از انواع خوب آرایش برای چشمان درشت است. وقتی از سایه چشم سفید استفاده میکنید، چشمان را برجسته تر میکنید. مقدار کمی از سایه سفید در گوشه چشم ها استفاده کنید. این نوع آرایش روش خوبی برای نمایاندن چشمان سرد است. مقدار کمی سایه سفید در گوشه چشم ها و اطزاف آن توهمی گسترده تر ایجاد میکند. سعی کنید از زدن سایه تیره در چشم ها و گوشه چشم ها جلو گیری کنید.

تک فارس » آرایشی » ترفندهای جالب آرایش صورت با چشم های درشت