تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

image تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

نسخه‌ی آتی اندروید با تغییرات ریز و درشت زیادی همراه خواهد بود و شیوه‌ی تعامل کاربران با این سیستم‌عامل نیز قرار است دستخوش تغییرات اساسی شود.

image تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

یکی از تغییرات آشکاری که مدتی پیش خبرِ آن به بیرون درز کرد، جایگزینی دکمه‌های نوار پیمایش با ژست‌های حرکتی است. به واسطه‌ی گزینه‌ی Swipe up on Home button در بخش تنظیمات، کاربران می‌توانند ژست‌های حرکتی را برای پیمایش فعال سازند. با فعال‌سازی این گزینه‌ی، دکمه‌ی ‌برنامه‌های اخیر که به منظور جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها تعبیه شده، مخفی می‌شود و در عوض نواری کوچک در پایین صفحه هویدا می‌شود. برطبق گفته‌ی این توسعه‌دهنده، با یک‌بار بالاکشیدن این دکمه، بین اپلیکیشن‌ها جا‌به‌جا می‌شوید و اگر دو بار این کار را انجام دهید، تمام‌ اپلیکیشن‌هایتان را به شما نشان می‌دهد.

با این وجود، به دلیل اینکه گفته‌ی توسعه‌دهنده درباره‌ی ویژگی فوق چندان با جزئیات همراه نیست، نمی‌توان به‌طور قطعیت درباره‌ی کارکرد این بخش نظر داد.

تکفارس آی آر

image تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

علاوه بر مورد فوق، صفحه‌ی اپ سویچر نیز دچار تغییر شده است و اکنون به‌جای چینش عمودی اپلیکیشن‌های در حال اجرا، برنامه‌ها به صورت افقی نمایش داده می‌شوند.

image تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

نکته‌ی جالب درباره‌ی بالا، تبدیل دکمه‌ی ناوبری به نوار پیمایش برای جا‌به‌جایی بین اپلیکیشن‌ها است که در نوع خود جالب به‌نظر می‌رسد.

فارغ از تغییرات ظاهری، گوگل تغییراتی را نیز در بخش تنظیمات اعمال کرده است که فعلاً دو مورد از آن‌ها فاش شده‌اند. یکی از این تغییرات که Prevent ringing نام دارد، امکان قطعِ زنگِ دستگاه با فشردن همزمان دکمه‌های پاور و افزایش صدا را فراهم می‌آورد. ویژگی دیگر Adaptive battery با باتری تطبیق‌پذیر نام دارد که جلوی استفاده از باتری توسط برنامه‌هایی که اغلب در پس‌زمینه‌ اجرا می‌شوند را می‌گیرد.

www.takfars.ir

image تازه ترین اطلاعات منتشر شده از اندروید پی گوگل

علاوه بر مورد فوق، در گزارشی دیگر، توسعه‌دهندگان متوجه تغییری در کدهای پروژه‌ی متن‌باز اندروید شدند. براساس تغییر جدیدی که در کدهای پروژه‌ی متن‌باز اندروید اعمال شده، به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد با تعریف برخی از استثنائات، از دسترسی اپلیکیشن‌ها به فعالیت‌های شبکه‌‌ای دیگر برنامه‌های جلوگیری به عمل آورد.

اگر نمی‌دانستید، خوب است بدانید که تاکنون اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی گوشی‌های اندرویدی می‌توانستند بدون اجازه از فرد و به‌صورت آزادانه، به فعالیت‌های شبکه‌ای دیگر اپلیکیشن‌ها، اعم از نام سروری که برنامه‌های دیگر به آن‌ها متصل می‌شوند و… دسترسی داشته باشند. با توجه به این موضوع که چنین اتفاقی، یک نقص امنیتی محسوب می‌شود، گوگل قصد دارد این معضل را در به‌روزرسانی آتی سیستم‌عامل موبایلی خود موسوم به اندروید P، رفع کند.

براساس تغییر جدیدی که در کدهای پروژه‌ی متن‌باز اندروید اعمال شده، به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد با تعریف برخی از استثنائات، از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری به عمل آورد.

حال با در نظرگیری این موضوع، نسخه‌ی دوم توسعه‌دهندگان اندروید پی به این ویژگی مزین خواهد شد و به احتمال بسیار زیاد، شاهد وجودِ آن در نسخه‌ی نهایی اندروید پی خواهیم بود.

شنبه ۲۱ بهمن تعطیله یا نه
  1. عکسهای اعدام امروز در استادیوم ورزشی سبزوار
  2. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۷دی
  3. آیا مشمولین خدمت سربازی میتوانند موقتا از کشور خارج شوند
  4. خطر گرایش به اعتیاد در کودکان پر خور
  5. عکس اولین تمرین فرهادمجیدی با تیم استقلال دی ماه
  6. مبلغ دقیق و میزان عیدی سال کارگران

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

۱ نظر
  1. حسینی

    خیلی دوست دارم