تاثیر قطعی آب هویج بر روی سلامت چشم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

تاثیر قطعی آب هویج بر روی سلامت چشم

image تاثیر قطعی آب هویج بر روی سلامت چشم

تاثیر مصرف آب هویج برافزایش قدرت بینایی یک باور غلط در میان مردم است. در گذشته مردم به دلیل سوء تغذیه و فقر «ویتامین A» دچار بیماری «شب کوری» می‎شدند بر همین اساس هویج را که سرشار از «ویتامین A» است را جزء درمان‌های این بیماری قرار می‌دادند.

با پیشرفت جوامع و اصلاح رژیم غذایی افراد میزان دریافت «ویتامین A» به مقدار چشمگیری افزایش یافته است به طوری‌که در رژیم عادی افراد «ویتامین A» به مقدار زیادی وجود دارد.

متاسفانه مردم بر این باور هستند که هر بیماری چشمی را می‌توان با مصرف آب هویج بهبود بخشید که باید گفت این یک باور غلط و بی اساس زیرا مصرف این میوه هیچ تاثیری بر قدرت بینایی و بیماری‌های چشم ندارد.

مصرف بیش از حد آب هویج نه‌تنها در بیماری چشم تاثیر نداشته بلکه موجب زردی پوست نیز می‌شود.آب هویج یک ماده محلول در چربی است که از طریق ادرار دفع نمی‌شود بنابراین بر اثرتجمع می‌تواند عوارضی را برای کبد به همراه داشته باشد.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. آموزش تهیه مرهم سیاه خانگی برای درمان جوش و زگیل
  2. زنجبیل چیست و چه خاصیت و ضررهایی دارد
  3. قرص آری پیپرازول عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  4. درمان های کاربردی و خانگی برای رهایی از اسهال
  5. چه کنیم تا در طول روز انرژی کافی داشته باشیم
  6. پروبیوتیک چیست و چه خوراکی های آن را دارند

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید