بهترین کارها برای لاغر شدن سریع چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین کارها برای لاغر شدن سریع چیست

image بهترین کارها برای لاغر شدن سریع چیست

این طرز فکر را کنار بگذارید که باید خودتان را از خیلی چیزها محروم کنید

رژیم گرفتن همیشه محرومیت را به ذهن می آورد و وقتی به رژیم گرفتن فکر می کنید احتمالا این تصور را دارید که باید دست از غذاهای مورد علاقه تان بکشید و مثلا دیگر پیتزا نخورید. بیشتر برنامه های کاهش وزن می گویند هر چه هدف شما در کاهش وزن بزرگ تر باشد، محرومیت های بیشتری برای کاهش وزن خواهید داشت. اما این راه موفقیت نیست. خوشبختانه نیازی نیست از تمام غذاهای مورد علاقه تان دست بکشید، در عوض می توانید در حد تعادل آن ها را بخورید.

حتی فکر اینکه از تمام غذاهای مورد علاقه تان محروم شوید هم برای عده ای استرس برانگیز است. آن ها به محض اینکه به محرومیت از غذاهای مورد علاقه شان فکر کنند، هوس آن ها را خواهند کرد؛ انگار عمل کردن طبق رژیم، برانگیزاننده ی اشتهاست. به همین علت محروم شدن و محدود کردن مصرف کالری برای خیلی از افراد جواب نمی دهد. استرسی که به وجود می آید، با بالا بردن سطح هورمون کورتیزول و افزایش اشتها، کاهش وزن را سخت تر هم می کند.

اینقدر به عدد ترازو توجه نکنید و در عوض بیشتر روی سلامتی تمرکز کنید

تکفارس آی آر

اجازه ندهید ترازو کنترل زندگی تان را در دست بگیرد. خیلی از افراد نسبت به وزن شان وسواس دارند و به هیچ چیز دیگری توجه نمی کنند، چون فقط می خواهند عدد خاصی را روی ترازو ببینند. آن ها دست به کارهای ناسالمی می زنند مثلا گروه های غذایی خاصی را کاملا از رژیم غذایی خود حذف می کنند یا مصرف کالری شان را بسیار محدود می نمایند. این وسواس فقط موجب اختلالات خوردن می شود. متاسفانه خیلی از برنامه های تجاری کاهش وزن نیز چنین رویکردی را تشویق می کنند؛ اما در واقع این طرز فکر نه سالم است و نه تداوم پذیر.

بهتر است روی سلامتی و یک رژیم غذایی سالم و متنوع تمرکز کنید، نه کمتر خوردن و رسیدن به وزنی خاص. شما با جایگزین کردن کربوهیدرات های فرآوری شده و قند با میوه ها و سبزی ها و غلات کامل و منابع سالم پروتئینی، خود به خود کالری کمتر و سالم تری مصرف خواهید کرد و سطح هورمون های چربی سوزتان را بالا خواهید برد.

به غذاهایی فکر کنید که می توانید بخورید، نه غذاهایی که از رژیم غذایی تان کنار می گذارید. دستورهای غذایی جدید و سالمی را پیدا کنید که از مواد ساده اما سیرکننده استفاده می کنند. اگر پروتئین بیشتری به رژیم غذایی تان اضافه کنید و از کربوهیدرات های ساده و قند پرهیز نمایید می توانید بدون احساس گرسنگی وزن کم کنید. این قدم ساده ای است که کمکتان می کند بیشتر احساس سیری و رضایت کنید.

اگر مشکل هیجانی خوردن دارید آن را شناسایی کنید

سخت است که بدون رفع مشکل هیجانی خوردن بخواهید به وزن سالمی برسید. خیلی از افراد به دلیل اینکه بدنشان گرسنه است غذا نمی خورند بلکه اشتهای هیجانی دارند. متخصصین تغذیه اغلب می گویند اگر گرسنه باشید، خوردن یک سیب هم می تواند برایتان خوشایند و جذاب باشد؛ اما گرسنگی هیجانی هرگز با خوردن سیب جواب داده نمی شود. بلکه در این مواقع سراغ غذاهایی می روید که چربی و قند بالایی دارند. این بار که احساس گرسنگی کردید، تست سیب را انجام دهید. اگر سیب به نظرتان خوشمزه و راضی کننده بیاید، پس یعنی واقعا گرسنه اید اما اگر اینطور نبود به احتمال زیاد گرسنگی تان هیجانی است.

www.takfars.ir

مقابله با مشکل هیجانی خوردن زمان می برد و اراده می خواهد تا محرک هایی که در زمان استرس وادارتان می کنند چیزی بخورید شناسایی شوند. وقتی این محرک ها را پیدا کردید، می توانید وقتی که استرس دارید، خوردن را با فعالیت های سالم تری جایگزین نمایید، مثلا برای قدم زدن بیرون بروید یا کاری انجام دهید که آرامتان می کند. مطمئن شوید که این فعالیت ها برای سلامت جسم و روانتان مفیدند.

به غذاهایی فکر کنید که می توانید بخورید، نه غذاهایی که از رژیم غذایی تان کنار می گذارید. دستورهای غذایی جدید و سالمی را پیدا کنید که از مواد ساده اما سیرکننده استفاده می کنند. اگر پروتئین بیشتری به رژیم غذایی تان اضافه کنید و از کربوهیدرات های ساده و قند پرهیز نمایید می توانید بدون احساس گرسنگی وزن کم کنید

دیروقت غذا نخورید

کیفیت چیزی که می خورید مهم است اما شواهد زیادی وجود دارند که نشان می دهند زمان غذا خوردن تان هم اهمیت دارد. روزه متناوب به برخی از افراد کمک می کند وزن کم کنند اما ممکن است شما نیازی به اینهمه سختگیری نداشته باشید تا وزن کم کنید؛ تغییر ساختار زمان غذا خوردن تان هم می تواند تاثیرگذار باشد.

در مطالعه ای کوچک محققان افراد را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه صبحانه را ۹۰ دقیقه دیرتر و شام را ۹۰ دقیقه زودتر از زمانی که معمولا عادت داشتند خوردند. گروه دوم غذای خود را طبق عادت همیشگی خوردند. این افراد هیچ محدودیت غذایی نداشتند و می توانستند هر چقدر می خواهند غذا بخورند. نتیجه اینکه بعد از ده هفته، اولین گروه دو برابر گروه کنترل چربی بدن از دست داده بودند و تنها کاری که کرده بودند این بود که شام را زودتر و صبحانه را دیرتر خورده بودند. مطالعات پیشین نیز نشان داده بودند که زودتر شام خوردن با کنترل بهتر قند خون ارتباط دارد.

صبور باشید

توصیه نهایی اینکه صبور باشید. رسیدن به وزن سالم زمان بر است و زمان هایی خواهد بود که روند کاهش وزنتان ثابت بماند. صبور باشید و سبک سالم زندگی تان را حفظ کنید تا روند کاهش وزنتان دوباره شروع شود. حتما فعالیت بدنی خود را حفظ کنید و تمرینات قدرتی نیز انجام دهید زیرا ساختن بافت عضلانی بیشتر، سوخت و ساز بدنتان را بالا می برد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور باید لثه درد را از بین برد
  1. کارهایی که نباید بعد از غذا خوردن انجام دهید

  2. چطور سر کار سرحال و پرانرژی باشید

  3. لاغر شدن بدون ورزش و باشگاه

  4. برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است

  5. چطور بهترین چربی سوزی را با دویدن داشته باشید

  6. انجام این کارها قبل خواب ممنوع شد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات