تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

بهترین و سریع ترین راهکار گوشی خیس شده

image بهترین و سریع ترین راهکار گوشی خیس شده

اولین و مهمترین قدم، خاموش کردن گوشی است. بلافاصله آن را خاموش کنید تا جلوی خراب شدن بیشتر را بگیرید.سعی کنید آب را از دستگاه خارج کنید. برای این کار، می توانید از حوله یا کاغذ توالت استفاده کنید تا آب را بصورت دقیق و دقیق تر جذب کند.

از خشک کننده مو یا هوای گرم استفاده نکنید. این ممکن است باعث آسیب به قطعات داخلی گوشی شود.گوشی را به صورت عمودی قرار دهید و درون یک کیسه یا پلاستیک دسته دار بگذارید. این کار باعث جلوگیری از ورود بیشتر آب به دستگاه می شود. گوشی را به محل خشک و گرمی ببرید. می توانید از یک کیسه خشک کننده یا روغن برای جذب رطوبت استفاده کنید.

روش های پیشنهادی زیر می تواند در نجات تلفن همراهتان مفید واقع شود. البته توجه داشته باشید در بعضی موارد، رطوبت نفوذ کرده به موبایل موجب زنگ زدگی جزئی درون آن می شود که به مرور زمان گسترش پیدا می کند. بنابراین حتی بعد از عملیات موفقیت آمیز نجات، گوشی خود را به یک حرفه ای بسپارید تا آن را باز کرده و تمامی قطعات آن را چک کند.

سریعا موبایل را از محیط مرطوب و خیس بیرون بکشید. طولانی شدن این زمان در افزایش احتمال صدمه دیدن موبایل مؤثر است.

تکفارس آی آر

اگر می خواهید چک کنید که آیا موبایل کار می کند یا خیر، دست نگه دارید. فشردن دکمه ها احتمال تأثیر مخرب رطوبت را به شدت افزایش می دهد و موجب نفوذ بیشتر آب به داخل دستگاه می شود.

گوشی را خاموش و باتری گوشی را خارج کنید تا منابع انرژی را دور از دسترس مدارهای داخلی نگه دارید و از ایجاد اتصال کوتاه و وارد شدن صدمه به مدار جلوگیری کنید. اگر هم خشک خشک نشده است اصلا باتری را داخل گوشی نیندازید چون ممکن است اتصالی کند. احتمال سوختن باتری زیاد است پس اگر گوشی بعد از خشک کردن کار نکرد در وهله اول فکر نکنید گوشی سوخته است.

سیم کارت را هم در بیاورید. خیلی سریع این کار را انجام بدهید چون سیم کارت هم خیلی حساس است و اگر در معرض آب بماند سریع می سوزد.

هرگونه تجهیزات جانبی را از موبایل جدا کنید.

هرقسمتی که در دسترس شماست را با حوله خشک کنید و مواظب باشید که این کار باعث نفوذ آب به داخل موبایل نشود و با دقت سطح خارجی آن را خشک کنید.

www.takfars.ir

حتی بعد از خشک کردن کامل، باز هم امکان دارد که رطوبت در داخل موبایل وجود داشته باشد، پس باز هم اقدام به روشن کردن و تست گوشی نکنید.

بهترین راه حل برای خشک کردن کامل، فرو بردن گوشی در یک ظرف پر از برنج است. برنج به سرعت رطوبت را به خود جذب خواهد کرد و گوشی از درون خشک خواهد شد. شما همچنین می توانید از ژل سیلیکا استفاده کنید که معمولا در جعبه بسیاری از اجناس و محصولات ازجمله کیف و کفش و وسایل الکترونیکی یافت می شود. اگر ژل سیلیکا نداشتید مهم نیست، برنج نپخته به همان خوبی عمل خواهد کرد. فقط یادتان باشد که ژل سیلیکا سرعت پایینی در جذب رطوبت دارد برای همین باید سریعا دست به کار شوید و وقت را هدر ندهید. بعد از فرو بردن موبایل در خشک کن (برنج یا ژل سیلیکا)، ۲۴تا ۷۲ساعت آن را به حال خود رها کنید.

استفاده از یخچال یک راه عالی نجات گوشی خیس شده است. برای استفاده از این راه گوشی را داخل فریزر نگذارید. دلیلش این است که معمولا گوشی های ما از صفحه نمایش LCD استفاده می کنند. ال سی دی مخفف Liquid crystal display است. مشخص است که اگر یک مایع را در فریزر بگذاریم یخ می زند و تغییر حالت می دهد. گوشی را در قسمت های میانی یخچال قرار بدهید و بعد از نیم ساعت در بیاورید. ۱۰دقیقه صبر کنید و دوباره این روند را طی کنید تا به جایی برسد که مطمئن شوید گوشی خشک خشک شده است.

هنگامی که مطمئن شدید که گوشی از بیرون و درون خشک شده است، باتری را در دستگاه قرار داده و آن را تست کنید. اگر نوشابه یا آب نمک و یا امثال آن روی گوشی ریخته شده باشد، بعد از خشک شدن موبایل، کریستال ها باقی مانده موجب مشکل و تخریب موبایل می شود بنابر این اگر موبایل شما با مایعی غیرآب خیس شده است و این خیسی بیش از اندازه است باید دوباره شسته شود و این بار با آب.

مطالب محبوب بیشتر ››