image بهترین نکته ها برای داشتن بهترین پوست

**یکی از مواد غذایی که باعث خوش رنگی پوست می شود، سیر است. سیر به علت داشتن آنتی اکسیدان موجب جوانی پوست می گردد؛ بنابراین، مصرف آن را به خاطر بسپارید.

**نوشیدن آب به میزان کافی موجب هیدراته شدن و هیدراته نگه داشتن پوست می گردد که این امر نیز به نوبه خود باعث جوان تر و زیباتر شدن پوست می گردد. بنابراین، روزانه به میزان کافی آب بنوشید.

**به کمک مواد غذایی مناسب، ویتامین C لازم را به بدن برسانید زیرا این ویتامین ضروری برای رشد و ترمیم بافت ها لازم می باشد. این ویتامین مفید، سیستم ایمنی را تقویت کرده و با انواع عفونت ها و بیماری ها مبارزه میکند. ویتامین C برای کلاژن سازی ضروری است. کلاژن به پوست کمک میکند تا استحکام خود را حفظ کند و محکم باقی بماند که در نتیجه این عمل، پوست بدون چروک خواهد ماند.

برای تأمین ویتامین C مورد نیاز بدن خود، انواع مرکبات، انواع توت، گوجه فرنگی، گل کلم، کلم بروکلی را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

**به میزان کافی، چای سبز مصرف نمایید زیرا غنی از آنتی اکسیدان ها است. چای سبز موجب کاهش سطح کلسترول، تقویت عملکرد ایمنی و کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان ها است.

چای سبز موجب کم اشتهایی می شود و در نتیجه باعث لاغری می گردد.

**سعی کنید حتما به برنامه غذایی خود، سویا را اضافه نمایید. پروتئین های سویا سرشار از ویتامین E و بسیاری از آنتی اکسیدان ها است. سویا باعث رطوبت پوست می گردد و در واقع، حالت ضد چروکدارد.

**شیر غنی از ویتامین های B2، B12 و D می باشد. این ویتامین ها برای رشد گلبول های قرمز خون که حاملین اکسیژن مورد نیاز سلول ها هستند، ضروری است. این مواد کمک میکنند تا پوست و مو، سالم و سرزنده گردند.

**از ماست به عنوان ماسک پوست، استفاده نمایید زیرا می تواند موجب آبرسانی و پاکسازی پوستشود.

**از سبزیجات سبز مانند کلم پیچ و اسفناج بیشتر مصرف کنید زیرا دارای آهن، فیبر، ویتامین های A و E و C هستند.این ویتامین ها باعث طراوت و شادابی پوست می گردند.

**اسیدهای چرب ضروری مانند امگا ۳ و امگا ۶ که به چربی های خوب معروف هستند، به عملکرد سلولی کمک میکنند؛ به طوری که سلول ها، کارهای خود را به درستی انجام می دهند و بدین شکل، پوستپاکسازی می گردد، جلوی ایجاد بسیاری از لکه های پوستی گرفته می شود، چروک ها کاهش می یابند

تک فارس » مطالب جالب » بهترین نکته ها برای داشتن بهترین پوست