بهترین نوشیدنی برای جلوگیری از آلزایمر

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین نوشیدنی برای جلوگیری از آلزایمر

image بهترین نوشیدنی برای جلوگیری از آلزایمر

یافته های به دست آمده از آخرین مطالعات دانشمندان حکایت از آن دارد که قهوه می تواند مانع از ابتلا به یکی از شایع ترین بیماری های این دوران یعنی آلزایمر و زوال عقل بشود.

بر این اساس، زنانی که به صورت مرتب مقدار مشخصی کافئین در طول روز دریافت میکنند ۳۶ درصد کم تر از دیگران دچار اختلال در قوه شناختی مغزشان می شوند.

در واقع، آن دسته افرادی که روزانه دو فنجان قهوه می نوشند پس از ۶۵ سالگی توانایی بیشتری در حفظ و یادآوری مطالب و فعالیت های روزانه دارند. به عبارت دیگر، آلزایمر و زوال عقل کمتر سراغ این دسته از افراد می رود؛ البته این تأثیر در شرایطی رخ می دهد که عمر نوشیدن قهوه بیشتر از ۱۰ سال باشد و این نوشیدنی لذت بخش به جزئی ثابت از سبد غذایی افراد بدل شده باشد.

اگرچه دلیل ارتباط میان مصرف کافئین و ابتلا به زوال عقل یا آلزایمر هم چنان مشخص نیست ولی قطع به یقین نوشیدنی های کافئین دار به ویژه قهوه تأثیر شگرفی در حفظ قوای شناختی مغز دارند. بدین ترتیت با یک اضافه یک نوشیدنی به برنامه غذایی می توان از خطری مهلک و آزار دهنده رهایی یافت.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

علت خمیازه کشیدن هنگام تمرینات ورزشی چیست
  1. آمپول لوستاتین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  2. بهترین نوع زایمان برای مادران کدام است
  3. عرفی بهترین غذاها برای داشتن مفصل های قوی و درمان آرتروز
  4. آموزش نحوه صحیح خوابیدن به پشت در تمام طول شب
  5. توصیه های علمی و جدید برای شیردهی بهتر به نوزاد
  6. بهترین شیوه برای خوردن غذا نشستن پشت میز یا روی زمین

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات