بهترین مدل خوابیدن برای درمان گردن درد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین مدل خوابیدن برای درمان گردن درد

image بهترین مدل خوابیدن برای درمان گردن درد

به پشت دراز بکشید

اگر از درد کمر و گردن رنج می برید و می خواهید آن ها را مدیریت کنید، باید به پشت دراز بکشید. این وزن ستون فقرات را به طور مساوی توزیع می کند و بنابراین بهترین وضعیت برای سلامت ستون فقرات شما در نظر گرفته می شود؛ زیرا کمر صاف می ماند. این کار باعث کاهش فشار روی دیسک می شود و در نتیجه از درد گردن و کمر جلوگیری می شود.

این حالت رفلاکس اسید را کاهش می دهد و چین و چروک صورت را به حداقل می رساند. می توانید برای حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات زیر زانو بالش قرار دهید.

تکفارس آی آر

▪ دراز کشیدن روی شکم

اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید، فورا آن را متوقف کنید. این وضعیت می تواند به کمر و گردن آسیب برساند. می تواند کمردرد را افزایش دهد و گردن را بپیچاند؛ اما اگر می خواهید روی شکم بخوابید، به سادگی یک بالش زیر شکم یا لگن خود قرار دهید تا کمردرد تسکین یابد، یا از آن جلوگیری شود.

▪ دراز کشیدن در وضعیت جنینی

این حالت خوابیدن مورد علاقه افرادی است که به پهلو می خوابند؛ اما کسانی که از کمردرد و گردن درد رنج می برند باید از این وضعیت اجتناب کنند. زمانی که به پهلو دراز می کشید و زانوهای خود را به سمت سینه می آورید، یعنی در وضعیت جنینی می خوابید.

خوابیدن در وضعیت جنینی می تواند پشت و گردن شما را در حالت قوس دار در هنگام خواب قرار دهد. همچنین باعث تنش عضلانی در هنگام خواب شود. اگر همچنان در این حالت می خوابید، دست خود را زیر بالش تا کنید و سر خود را در این حالت نگه دارید.

www.takfars.ir

▪ خوابیدن در حالی که بازوی خود را زیر سر قرار دهید

تخت می تواند راهی راحت برای دراز کشیدن باشد؛ اما قراردادن بازو زیر سر بهترین راه برای استراحت نیست. این می تواند بر روی اعصاب بازو فشار بیاورد و باعث بی حسی و گزگز شود. این اختلال به عنوان بازوی ماهی مرده نیز شناخته می شود. با این حال، خوابیدن با پایین دست زیر بالش یا در حالی که بالای ساق پای شما کشیده است؛ می تواند مستقیماً باعث درد شانه و گردن شود.

صاف بخوابید

راست خوابیدن به طور طبیعی نه سالم است و نه ناسالم. تا زمانی که بتوانید راحت استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید، وضعیت عمودی ممکن است بهترین گزینه باشد. خوابیدن در حالت عمودی یا خوابیده به فرد این امکان را می دهد که درد کمر و گردن را تسکین دهد. بسیاری از افراد با خوابیدن در حالت عمودی یا به پشت خوابیدن، درد گردن و کمر را تسکین می دهند. این وضعیت بین زنان باردار برای کمردرد رایج است.

▪ به پهلو خوابیدن

می توانید به پهلو بخوابید و پاهایتان را کمی خم کرده، دست هایتان را دراز کرده و سرتان را کمی خارج از مرکز قرار دهید. این وضعیت خوابیدن می تواند برای مقابله با کمردرد مفید باشد. از یک بالش ضخیم برای حمایت از سر خود استفاده کنید؛ زیرا باید انحنای طبیعی گردن را حفظ کنید. این وضعیت خوابیدن می تواند از خروپف نیز جلوگیری کند. سعی کنید هر چند ساعت یک بار پهلو را عوض کنید تا از درد کمر و گردن جلوگیری کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ماست کم چرب بهترین خوراکی رژیمی با غذا
  1. ترفندهای ساده برای تسکین درد دندان

  2. آیا میتوان افسردگی را با انجام ورزش بدنسازی درمان کرد

  3. علت دردهای شدید بعد از تمرین در ورزش بدنسازی و تسکین آن

  4. درمان سریع گرفتگی عضله با روش های آسان و خانگی

  5. خوراکی ها و غذاهای مفید برای درمان آرتروز

  6. بهترین راه برای آب کردن سریع چربی شکم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات