بهترین سن برای داشتن دندان های مرتب در کودکان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین سن برای داشتن دندان های مرتب در کودکان

image بهترین سن برای داشتن دندان های مرتب در کودکان

در سنین پایین دو اتفاق خیلی مهم می افتد: تغییر دندان های شیری به دندان های ثابت و دوم تغییرات رشدی. در فک پایین مسیر مستقل رشدی وجود دارد. برای همین ناهنجاری های فک و دندان بیشتر به سنین پایین مربوط می شود. در کسانی که این ناهنجاری ها وراثتی است، پیشگیری چندانی وجود ندارد ولی در کسانی که ناهنجاری های فک نقش محیطی دارد، عوامل پیشگیری کننده نیز مطرح می شود.

سه مقطع دندانی داریم، در یک مقطع دندان های شیری هستند، در مقطع دیگر دندان های شیری و دائم مخلوط بوده و مقطع آخر دندان های ثابت جایگزین می شوند. زمان رویش دندان های شیری زمان طلایی برای پیشگیری از این ناهنجاری ها است. یعنی از سن ۶ سالگی تا ۱۳ سالگی درمان های پیشگیری قابل انجام است.

در مورد ارتودنسی های ثابت و متحرک با استفاده از پلاک های متحرک می توان به کودک این امکان را داد که به راحتی این پلاک ها را از دهان خارج کند، غذا بخورد یا مسواک بزند. زمان استفاده از این پلاک ها کلا در سنین پایین است.

ولی بعد از ۱۳ سالگی که دیگر دندان شیری وجود ندارد و همه دندان ها ثابت هستند، باید از پلاک های ثابت استفاده کرد.

تکفارس آی آر

معنای ارتودنسی فقط سیم ثابت روی دندان نیست و هر دو نوع ثابت و متحرک را در بر می گیرد،حتی گاهی اوقات بسته به مشکل دهان، هر دو نوع با هم باید استفاده شوند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چکار کنم کمتر غذا بخورم و لاغر شوم
  1. علل اصلی ریزش مو به دلیل اختلالات هورمونی در مردان و زنان
  2. علائم ورم معده و بهترین راهکارهای درمان آن
  3. سالاد کاهو برای سلامتی مفید است یا مضر
  4. مصرف سیر برای سلامتی چه فایده ای دارد
  5. طرز تهیه و خواص شربت هل
  6. کارهای اشتباهی که شما را خسته و پیر میکنند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات