بهترین راه برای پیدا کردن کار مناسب چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راه برای پیدا کردن کار مناسب چیست

image بهترین راه برای پیدا کردن کار مناسب چیست

▪ آژانس های کاریابی

اگر به دنبال کمک حرفه ای برای کار پیدا کردن هستید، آژانس های کاریابی قطعا می توانند به شما کمک کنند. گرچه این روش هزینه دارد سازمان هایی وجود دارند که از طریق آژانس های کاریابی استخدام خود را انجام می دهند زیرا فرایند یافتن و مصاحبه با داوطلبین را ساده می کند. همچنین به یاد داشته باشید که ممکن است دانشگاه شما واحدی برای راهنمایی در زمینه ی نوشتن رزومه و کاریابی داشته باشد.

▪ شبکه سازی

برای بسیاری از موقعیت های شغلی هرگز آگهی ای داده نمی شود. به این دسته فرصت ها بازار شغلی نهان (hidden job market) می گویند. برای پیدا کردن این کارها فرد باید راهی برای نزدیک شدن به آن فرصت پیدا کند. شبکه سازی برای یافتن فرصت های شغلی اهمیت فراوان دارد. حتی اگر کسانی که می شناسید مستقیما درباره ی استخدام خبری نداشته باشند این احتمال وجود دارد که آنها افراد دیگری را بشناسند که در این زمینه مطلع هستند. احتمالا در شبکه ی آشنایان فعلی شما سه شغل وجود دارد که مناسب شماست. اما کسی آن را به شما پیشنهاد نمی دهد چون کسی خبر ندارد که شما به دنبال آن شغل هستید. نام چند نفر از بانفوذترین آشنایان خود را فهرست کنید و با هر کدام که ممکن بود قرار ملاقاتی به صرف یک نوشیدنی یا ناهار ترتیب بدهید و بگویید می خواهید کار پیدا کنید.

تکفارس آی آر

ارتباط با همکلاسی های دانشگاه

ما معمولا آدم های شبیه خودمان را دوست داریم. کسانی که اشتراکی با آنها داریم و ارزش ها و سرگرمی های مان شباهت دارند. یا اینکه با آنها به یک مدرسه یا دانشگاه رفته ایم. با همکلاسی هایی که در منطقه ی زندگی شما هستند در تماس باشید و هر هفته با سه نفر جدید آشنا شوید. اگر این ارتباطات را در حوزه ی کسب و کار مربوط خودتان برقرار کنید نتیجه ی بهتری هم می گیرید.

شرکت در مراسم

شبکه سازی را می توان به صورت حضوری و آنلاین انجام داد. شما می توانید به انجمن های حرفه ای مرتبط شوید. در گردهمایی فارغ التحصیلان دانشگاه شرکت کنید. با متخصصانی که در حوزه ی شما کار می کنند ارتباط برقرار کنید. این مورد شامل مراسمی می شود که سازمان ها تحت عناوین مختلف برگزار می کنند. در هر یک از این اجتماعات حداقل با یک آدم جدید که نمی شناخته اید صحبت کنید. اگر می توانید به فهرست شرکت کنندگان دسترسی داشته باشید حداقل یک نفر را که می خواهید با او صحبت کنید از قبل مشخص کنید و قراری تنظیم کنید که او را ببینید. بدون اینکه خودتان را تحمیل کنید به دنبال بهانه ای برای ادامه ی ارتباط در جلسات دیگر یا گرفتن توصیه ای برای فردی دیگر باشید.

▪ توصیه ها

www.takfars.ir

توصیه ها نیز از سوی شبکه ی آشنایان شما به دست می آیند. با این روش بدون اینکه در جستجوی شغلی بوده باشید از شما دعوت می شود برای یک شغل درخواست بدهید. برخی شرکت ها برای کارکنانی که نامزدهای موفقی به آنها معرفی کند تشویقی در نظر می گیرند، موقعیتی که برای همه بُرد محسوب می شود. شما شغلی پیدا می کنید و معرف شما نیز بابت این کار پاداشی دریافت می کند.

▪ روزنامه ها و سایت های کاریابی

روزنامه های کاریابی به طور سنتی فرصت های موجود را آگهی می کنند. با اینکه این روزنامه ها هنوز هم وجود دارند بسیاری از آنها به شکل مجازی درآمده اند. شما می توانید از سایت هایی که به صورت آنلاین آگهی های کار را منتشر می کنند استفاده کنید.

▪ وبسایت شرکت ها

اگر همین حالا کارفرمای مورد علاقه تان را می شناسید، چرا مستقیما به بخش استخدامی سایت آن شرکت سر نزنید؟ اگر موقعیت های شغلی سایت را زیر نظر بگیرید چه بسا آنچه در انتظارش بودید را شکار کنید. فهرستی از کارفرمایانی که به کار با آنها تمایل دارید تهیه کنید و به وبسایت آنها به طور دائم سر بزنید. اگر شرکت خاصی را مد نظر دارید ممکن است مدتی طول بکشد تا دقیقا پستی که با شرایط رزومه ی شما هماهنگ باشد پیدا کنید. اما اگر به اندازه ی کافی می توانید وقت بگذارید این روشی بهینه برای یافتن کار رؤیایی تان است.

▪ تماس مستقیم

اگر کاری که دنبالش هستید را در فهرست استخدامی شرکت محبوب تان پیدا نمی کنید می توانید مستقیما با آنها تماس بگیرید. می توانید از تلفن یا ایمیلی که در بخش ارتباط با مای سایت پیدا می کنید استفاده کنید و با افراد داخل سازمان تماس بگیرید. می توانید از آنها درباره ی فرصت های شغلی سازمان در آینده یا مهارت هایی که به دنبالش هستند سؤال کنید. فراموش نکنید که رزومه ی خودتان را به هر ایمیلی که می فرستید پیوست کنید. به یاد داشته باشید که از این نوع برقراری ارتباط ممکن است همیشه به خوبی استقبال نشود. اما همیشه این شانس وجود دارد که درباره ی فرصت های شغلی که در راهند اطلاعاتی کسب کنید.

▪ کار به عنوان جایگزین موقت یا کارآموز

گاهی کارِ موقت در یک پست می تواند به کار دائم شما تبدیل شود. اگر بیکار هستید، پیدا کردن کاری موقت در یک شرکت عالی می تواند راهی بسیار خوب برای ورود شما به آنجا باشد. علاوه بر این روابط کاری که می توانید پیدا کنید برای آینده ی شما مفید است. بسیاری از آژانس های کاریابی می توانند به شما در یافتن یک کار موقتی، معمولی یا قراردادی کمک کنند. کارآموزی انتخاب خوبی برای دانشجویانی است که تازه فارغ التحصیل شده اند. انجام کارهای داوطلبانه راه بسیار خوب دیگری برای برقراری ارتباط با صنایع ارزشمند است.

▪ فنون متمایز و خلاقانه

تک فارس

در بازار رقابتیِ پیدا کردن کار، برخی از کارجویان به سمت روش های خلاقانه تری پیش رفته اند تا توجه دیگران را به خود جلب کنند. بیلبوردها، فرستادن ایمیل با تعداد بالا به همراه کپی رزومه ی کاری و حتی درج آگهیِ آماده به کار در نیازمندی های مختلف، تنها برخی از روش هایی هستن که افراد برای دیده شدن توسط کارفرمایان به کار گرفته اند. گرچه این روش ها ممکن است کارساز باشند، باید محتاط باشید. ممکن است بتوانید توجه مسئولین استخدام را جلب کنید همچنان که ممکن است پیامی نامناسب به آنها منتقل کنید. اگر می خواهید به سراغ ایده پردازی و تکنیک های خلاقانه بروید، اطمینان پیدا کنید روش شما در تناسب با شرکتی است که قصد دارید در آن استخدام شوید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور دخل و خرجم را با هم یکی کنم
  1. چه کارهایی باعث میشود بقیه ما را بی ادب بدانند

  2. چه کنم تا در دانشگاه محل کار و باشگاه اعتماد به نفس داشته باشم

  3. آنچه که باید هنگام مصاحبه های کاری رعایت کنید

  4. بهترین توصیه ها برای جذابیت و محبوب بودن

  5. موضوعاتی که برای شروع صحبت با بقیه مناسب نیستند

  6. بهترین راه برای داشتن اعتماد به نفس در هر جمعی چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات