بهترین راه برای تسکین درد دندان شبانه و ناگهانی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راه برای تسکین درد دندان شبانه و ناگهانی

image بهترین راه برای تسکین درد دندان شبانه و ناگهانی

این روش ها برای این است که اگر نیمه شبی یا در میانه سفری دچار درد دندان شدید درد را کاهش دهید.

▪ بی حسی با یخ

یکی از بهترین روش ها برای مهار دندان درد استفاده از کمپرس یخ است. بهتر است هر ۱۵ دقیقه یکبار کمپرس یخ را تکرار کنید تا به بی حسی موضع کمک کند. برای کمپرس یخ می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید اما به هیچ وجه سراغ گاز زدن یخ نروید چون این کار ممکن است به دندان های دیگرتان آسیب بزند.

▪ استفاده از آب نمک

تکفارس آی آر

یکی از روش های خانگی کاهش درد و التهاب استفاده از آب نمک است. این ترکیب ساده می تواند فعالیت های میکروبی در دهان شما را مهار کرده و از التهاب بیشتر بکاهد و همچنین سبب کاهش عفونت و درد شود. بهتر است آب لازم برای آب نمک را قبلا بجوشانید و بعد نمک را در آن حل کنید. محلول را ۳۰ ثانیه در دهان تان بچرخانید.

▪ استفاده از مسکن ها

اگرچه استفاده بی اجازه پزشک کار بسیار ناایمنی است اما در صورت شدت گرفتن درد دندان می توندی از برخی مسکن ها که بدون نسخه پزشک هم توسط داروخانه ها ارائه می شود استفاده کنید. مواردی چون آسپیرین و ایبوپروفن می توانند التهاب را کاهش دهند. همچنین استامینوفن (Tylenol) و ایبوپروفن (Advil) هم می تواند تسکین دهنده خوبی برای درد باشد. در داروخانه ها برخی ژل ها مخصوص هم وجود دارد که مستقیم روی لثه قرار می گیرند و درد را کاهش می دهد.

▪ تسکین درد با سیر

علاقه مندان به روش های طب سنتی می دانند که سیر یکی از بهترین مسکن های طبیعی است. سیر حاوی آلیسین بوده که با داشتن اثر ضد باکتریایی، می تواند باکتری های موجود در دهان را از بین ببرد. هرچند ممکن است برای از بین بردن بوی سیر از دهان راهکاری بیندیشید.

www.takfars.ir

▪ خمیر دندان

حساسیت های گرمایی و سرمایی در هر دندانی به معنی نگرانی از آینده آن است. این حساسیت ها وقتی ایجاد می شوند که مینای دندان نازک شده و ممکن است در بلند مدت برای دندان شما خسارت بار باشد. به محض اینکه متوجه حساسیت دمایی در دندان های تان شدید باید به دندان پزشک مراجعه کنید تا در یک برنامه بلند مدت به شما کمک کند. در این مدت اما برای مهار درد دندان های حساس تان باید از یک خمیر دندان ویژه دندان های حساس برای مسواک زدن استفاده کنید.

▪ میخک

یکی دیگر از توصیه های طب سنتی برای تسکین درد میخک است. یوجینول موجود در میخک یکی از بهترین تسکین دهنده هاست که می تواند التهاب های دهان شما را هم کاهش دهد. یوجینول در واقع یک جور بی حسی موضعی ایجاد می کند و خیلی ها که دندان عقل شان را می کشند برای مهار درد روی جای خالی دندان میخک می گذارند.

▪ پراکسید هیدروژن

شست وشو با پراکسید هیدروژن یک روش دیگر برای کاهش درد دندان است. پراکسید هیدروژن برای حمله به التهاب و باکتری ها نیز مفید است. هنگام استفاده از شستشوی پراکسید هیدروژن، ۱ قسمت سه درصد پراکسید هیدروژن را با ۲ قسمت آب مخلوط کنید. محلول را قورت ندهید. از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

▪ چای کیسه ای

چاه سیاه دارای ماده ای به نام تانین می باشد که خواص ضدالتهاب و ضد درد دارد. می توانید چای کیسه ای را درون مقداری آب قرار دهید تا مرطوب شود. اگر دندان شما به آب سرد حساسیت نشان نمی دهد، بهتر است از آب یخ استفاده کنید. شما می توانید یک یا دو بار در روز چای کیسه ای را روی دندان خود بگذارید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب