بهترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی غذا چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی غذا چیست

image بهترین راه برای از بین بردن بوی سوختگی غذا چیست

برطرف کردن بوی سوختگی رب

چنانچه هنگام تهیه رب زیر آن ته گرفت. بخش بالایی رب را جدا کنید و برای قسمت بالایی آن قدری از رب سالم و بدون بو با آن ترکیب کنید چنانچه بوی سوختگی رب برطرف شد این کار را ادامه دهید. ولی در صورت جواب ندادن این روش، حتماً قسمتی از رب را که بوی سوختگی گرفته است در ظرفی جداگانه نگهداری کنید و برای غذاهایی با مقدار زیاد، مقدار کمی از آن را استفاده کنید.

برطرف کردن بوی سوختگی برنج

یکی از روش ها برای برطرف کردن بوی سوختگی برنج، این است که تکه هایی از پیاز را داخل برنج بگذارید تا بوی آن را برطرف کند. برای این کار پیازی را به صورت لایه ای برش دهید و در بین برنج پخته شده خود قرار دهید. بعد از چند دقیقه پیاز، بوی سوختگی برنج را به خود می گیرد و دیگر برنج بوی بدی نخواهد داشت.

تکفارس آی آر

بعضی وقت ها هم استفاده از نان می تواند بوی سوختگی برنج را بگیرد. برای این کار می توانید بر روی برنج خود تکه نانی قرار دهید و آن را تا زمان کشیدن برنج در ظرف، برندارید. این تکه نان بوی سوختگی برنج را به خود می گیرد. به این موضوع توجه کنید که لازم نیست نان را داخل برنج یا میان برنج ها بگذارید تنها تکه نان را روی سطح برنج قرار داده و دم کنی را بگذارید.

پنبه ای را آغشته به آب لیمو کرده داخل دستمال کاغذی پیچیده و به مدت چند دقیقه داخل قابلمه بگذارید. بوی سوختگی رفع خواهد گردید.

ازجمله شیوه های مفید دیگر برای برطرف کردن بوی سوختگی برنج، استفاده از حبه قند است که گرچه این شیوه خیلی متداول نیست ولی می تواند مفید باشد، پس به محض اینکه بوی سوختگی برنج آمد، لازم است سریع در قابلمه را بردارید و آنگاه چند حبه قند لابه لای برنج ها بگذارید، حبه قندها می توانند پس از چند دقیقه بوی سوختگی را به خود جذب کنند و درنتیجه با این راه حل آسان می توانید به آسانی بوی سوختگی غذا را از بین ببرید.

برطرف کردن بوی سوختگی انواع خورش

در طبخ انواع خورش، بعضی وقت ها امکان دارد زیر شعله گاز بالا باشد و خورش ته بگیرد و بوی سوختگی بدهد در این هنگام بهتر است خورش را هم نزنید و آبی به آن اضافه نکنید و فقط آن را به ظرف دیگری بریزید.

www.takfars.ir

بعد از عوض کردن ظرف خورش، در ظرف یک تکه پیاز بیندازید و روی خورش قدری آب جوش بریزید و ظرف را چند دقیقه روی شعله قرار دهید تا طعم و بوی سوختگی به طور کامل از بین برود. در آخر پیاز را از ظرف درآورید. قدری آب و روغن و نمک را مخلوط کرده و به خورشت اضافه کنید. آنگاه قدری آب لیمو به آن اضافه کنید و یک سیب زمینی را ۴ قسمت کنید و داخل آن بریزید و در زمان کشیدن خورش، سیب زمینی را از آن جدا کنید. درون ظرف مقداری شکر بریزید چون شکر طعم سوختگی را از بین می برد ولی مواظب باشید شکر را تااندازه ای بریزید که غذا طعم شیرین به خود نگیرد.

برطرف کردن بوی سوختگی گوشت

گاهی امکان دارد خانم های خانه دار با گوشت سوخته روبرو شوند، باید گفت چنانچه موقع آشپزی گوشت غذا سوخت ، ابتدا حوله تمیزی را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید ، آنگاه گوشت را در آن بپیچید و بگذارید مدت پنج دقیقه در آن وضعیت بماند. آنگاه پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشید.

برطرف کردن بوی سوختگی شیر

چنانچه شیر بوی سوختگی گرفت و کف ظرف سیاه شد نخست ظرف شیر را درون کاسه ای از آب سرد بگذارید و سپس ۱/۸ قاشق چای خوری نمک به آن اضافه کنید.

برطرف کردن بوی سوختگی سوپ

برای برطرف کردن بوی سوختگی انواع سوپ حتماً قابلمه آن را عوض کنید و یک عدد سیب زمینی برش خورده به آن اضافه کنید و با قدری آب لیمو آن را مزه دار کنید.

برطرف کردن بوی سوختگی مربا

چنانچه پس از تهیه مربا متوجه طعم سوختگی در آن شدید، مربا را دوباره روی حرارت بگذارید و با قدری وانیل و مقدار خیلی کم آب لیمو آن را مزه دار کنید. به هیچ عنوان به مربا آب اضافه نکنید چون سبب کپک زدن آن می شود.

تک فارس

نحوه پخت املت دنور قوی و خوشمزه برای صبحانه
  1. طرز پخت غذای خوشمزه بردبلاو با ادویه های مخصوص

  2. معرفی انواع سس و چاشنی خوشمزه برای غذا

  3. ترفند های خوشمزه درست کردن غذا برای تازه عروس ها

  4. آموزش درست کردن غذای مخصوص و مجلسی مرغ مارینه یونانی

  5. آموزش پخت غذای خوشمزه سالم و گیاهی ناگت سبزیجات

  6. معرفی و نحوه درست کردن غذاهای خوشمزه برای بچه ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات