بهترین راهکار برای وقتی جسم خارجی در چشم رفته

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راهکار برای وقتی جسم خارجی در چشم رفته

image بهترین راهکار برای وقتی جسم خارجی در چشم رفته

اگر جسم خارجی در کره چشم با پلک فرورفته باشد، یا این جسم یک تکه شیشه و یا براده فلزی باشد، باید با احتیاط این عمل را انجام داد و به پزشک متخصص مراجعه کرد تا آنرا بیرون آورد زیرا احتمال خطر آسیب رساندن و یا از بین رفتن چشم به صورت جدی وجود دارد و وقت را نباید از دست داد. برای انجام بعضی از کارها باید احتیاط کرد و از وسایل حفاظتی برای چشمها (مانند عینکهای رنگی برای جوش دادن با قوس الکتریکی یا استلین و عینکهایی که دارای شبکه فلزی و شیشه های نشکن هستند برای جلوگیری از براده های آهن) استفاده کرد.

اگر گردوخاک در چشم فرورفته باشد کافی است چشم را برای مدتی ببندید تا اشک آنها در گوشه چشم جمع کند.

مژه ها، گردوخاک، و ذره های ریز خطرناک نیستند ولی آزاردهنده اند. اصولاً چشم راههای موثری برای دفاع از خود دارد اما گاهی اوقات باید دقیق و سریع عمل کرد زیرا که احتمال آسیب دیدن قرنیه به وسیله اجسام خارجی وجود دارد، برای جلوگیری از خراش دیدن سطح زیرین پلکها، چشمها را مالش ندهید. جشم خارجی اغلب زیر پلک پایین جای می گیرد.

در این حالت به سرعت مژه بزنید. اگر نتیجه ای حاصل نشد، مژه پلک بالا را بگیرید، پلک را بلند کنید و به پایین بکشید و روی پلک پایینی بلغزانید تا خود به جای اول باز گردد. با این کار معمولاً گردوخاک به طرف گوشه چشم خواهد رفت.

تکفارس آی آر

برای بیرون آوردن غباری که در چشم جا به جا نمی شود، پلک بالایی را دور انگشت یا یک مدار بپیچانید تا سطح داخلی این پلک دیده می شود (این کار را خود شخص می تواند انجام دهد و دریک آینه ان را ببیند). اگر گردوخاک جلوی چشم باشد، تقریباً غیر ممکن است گه آن را بدون ایجاد واکنش چشم دست زد. بنابراین بهتر است بگذارید پلک دوباره پایین بیاید و چشم را باز کنید و مطمئن شوید که این ذره روی قسمتی از سطح داخلی پلک قرار گرفته است که دارای حساسیت کمتری نسبت به کره چشم می باشد. درحال با گوشه یک دستمال نرم و تمیز آنرا بردارید (گوشه دستمال را می توان قبلاً با آب دهان خیس کرد)

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا مسواک زدن بعد از بیدار شدن از خواب مفید است
  1. آیا خوردن موز برای بچه های کوچک مفید است
  2. علت های عجیبی که باعث بوی بد در دهان شما می شوند
  3. آیا چیپس سبزیجات رژیمی و بی خطر است یا خیر
  4. نکات جادویی برای آنچه شب ها بدون فکر و خیال بخوابیم
  5. خوردن آب یا چای بالافاصله بعد از غذا ممنوع
  6. کپسول تامیفلو عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات