بهترین راهکار برای ثابت ماندن رنگ مو چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راهکار برای ثابت ماندن رنگ مو چیست

image بهترین راهکار برای ثابت ماندن رنگ مو چیست

هر چه بیشتر سشوار کنید موهای شما سریع تر مواد مغذی را از دست می دهد و به همین جهت بهتر است که از ماسک مو که دارای روغن های مغذی است بیشتر استفاده کنید و توصیه می شود که هر شب قبل از خواب به موها روغن زده شود تا کیفیت مو و طول عمر رنگ افزایش پیدا کند.

▪ نور خورشید رنگ مو را کمرنگ تر می کند و رنگ موهای بلوند را کمرنگ می کند و اگر قصد دارید زیر نور خورشید بروید باید از محصولاتی که از مو در مقابل اشعه ماوراء بنفش از مو محافظت می کند استفاده کنید.

▪ از نرم کننده قوی استفاده نکنید

نرم کننده های قوی یا ماسک های خانگی ایده ای مناسب برای رنگ کردن مو به حساب می آیند ولی در واقع می توانند رنگ هایی مانند قرمز آتشین یا خرمایی سیر را کامل پاک کنند زیرا ماسک ها و نرم کننده ها طوری طراحی شده اند که به عمق فولیکول مو نفوذ پیدا کنند و رطوبت را افزایش می دهند و در نتیجه وقتی که موها را بشویید مولکول های رنگ را هم با خود می برند و رنگ مو به آرامی محو می شود. ولی اگر قصد دارید از بروز این اتفاق جلوگیری کنید یک نرم کننده روزانه مناسب می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. البته نباید اجازه دهید مدت زمان زیادی روی مو باقی بماند زیرا می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

تکفارس آی آر

▪ دوش آب داغ نگیرید

آب داغ هم می تواند پوست را بسیار خشک کند و هم عمر رنگ مو را کاهش می دهد و به همین دلیل اکثریت استایلیست ها پیشنهاد می کنند با آب ولرم سر خود را بشویید. نرم کننده بزنید و سپس با سردترین دمای آبی که قادر به تحمل هستید موهای خود را آبکشی کنید. به صورت کلی انجام این کار باعث می شود رنگ مو دوام بیشتری داشته باشد و هیدراته موجود در مو هم حفظ می کند.

▪ برای شستن مو عجله نکنید

شامپوهای خشک جدید در داروخانه ها وجود دارد و برای موهای تازه رنگ شده عالی هستند. هر چه موها را کمتر بشوید، عمر رنگ مو بیشتر می شود و بیشتر استایلیست ها در این زمینه پیشنهاد می کنند تا جایی که ممکن است موهای خود را پس از رنگ زدن نشویید و تا مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت صبر کنید و پس از گذشت این مدت زمان هم که مجبور به شستن مو هستید توصیه می شود از شامپوی ملایم بدون سولفات استفاده کنید.

▪ پیش از رنگ زدن موهای خود را آماده کنید

www.takfars.ir

توصیه می شود که یک الی دو روز پیش از رنگ زدن مو از شامپوی ملایم استفاده کنید و می توانید یک هفته پیش از رنگ گذاشتن از ماسک نرم کنده هم استفاده کنید تا موهای شما دوباره هیدراته شوند زیرا انجام این کار می توایند به ثابت رنگ موی جدید شما کمک کند.

▪ آفتاب گرفتن یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ مو

در فصل گرما ممکن است به استخر رو باز بروید. یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ مو قرار گرفتن در معرض نور خوشید است و اگر زیاد به استخر روباز می روید باید از موهای خود رد مقابل آفتاب و کلر محافظت کنید. سعی کنید در زمانی که در استخر هستید از محافظ مو استفاده کنید.

▪ از وسایل گرماشی استفاده نکنید

دوری از وسایل گرمایشی در هفته اول رنگ کردن مو می تواند به جلوگیری از محو شدن رنگ مو کمک کندت. وسایلی مانند سشوا و اتوی موی داغ می توانند باعث پاک شدن رنگ شوند.

▪ استفاده نکردن از تافت مو و اسپری های حالت دهنده مو و ژل مو

▪ پرهیز از مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی آمونیاک، الکل، پراکسید و مواد فاسد

▪ استفاده از اسپری کراتینه روی مو در حالت مرطوب با مقداری ماساژ پس از حمام کردن

▪ تقویت پوست سر با سرم های دارای ویتامین

▪ انتخاب فیلتر دوش مناسب و استاندارد

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

اشتباهاتی که موقع استفاده تیغ اصلاح انجام می دهید مخصوص خانم ها
  1. آموزش کامل و حرفه ای برای کوتاه کردن موی زنانه و رنگ آن در خانه

  2. سرم مو چیست و آیا واقعا تاثیر دارد

  3. چه رنگ رژگونه ای به رنگ پوست صورت من میخورد

  4. بهترین درمان سفید شدن مو در جوانی

  5. آموزش شینیون مو در خانه بدون دردسر و در زمان سریع

  6. نکات بهداشتی برای حفظ سلامتی و زیبایی موهای مردان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات