بهترین راهنمایی برای بزرگ نشان دادن آپارتمان کوچک

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین راهنمایی برای بزرگ نشان دادن آپارتمان کوچک

image بهترین راهنمایی برای بزرگ نشان دادن آپارتمان کوچک

دیوار و سقف را دو رنگ نکنید

در خانه ما ایرانی ها هر وقت صحبت از رنگ در میان باشد، یک سطل رنگ استخوانی به دست نقاش می دهیم و می گوییم در و دیوار و سقف را یک دست کند. تا اینجای کار درست اما وقتی صحبت از رنگ دیواری متفاوت به میان می آید، چه؟ آیا هیچ کدام از ما جرات آن را داریم که سقف را هم به رنگ دیوارها کنیم؛ یعنی اگر دیوارها آبی باشند جرات آبی کردن سقف را هم داریم؟ شاید درصد کمی این جسارت را به خودشان داده باشند.

مساله این است که در اتاق های کوچک یک دست رنگ زدن سقف و دیوارها یکی از مهم ترین راه های بزرگ نمایی است که کمتر کسی شجاعتش را پیدا میکند.

یک دست کردن سقف و دیوار جلوی به هم ریختگی و شلوغی را می گیرد و اتاق را منسجم تر و بهتر نشان می دهد.

تکفارس آی آر

فضای پشت در را فراموش نکنید

همه ما از بی نظمی بیزار هستیم اما باید یادمان باشد که هر شلوغی به معنای بی نظمی نیست. این روزها استفاده از وسایلی خاص که امکان به کار بردن فضاهای غیر قابل استفاده را می دهد بیشتر از قبل شده است؛ مانند رخت آویز پشت دری.

درست است که هیچ کسی دوست ندارد از این وسایل در خانه اش استفاده کند اما اگر کل فضای خانه روی هم رفته ۵۰ مترمربع باشد، چطور؟ این جور وقت ها بهترین کار به جای تلنبار کردن لوازم در کابینت ها یا انباری چیدن آنها در قفسه های خاص پشت درهاست. درواقع پشت درها می تواند با فضای خالی مناسب شان راه خوبی برای نظم بخشیدن به خانه باشد. یادتان باشد نظم بخشیدن نه بی نظم کردن!

بیش از حد کوتاه نکنید

برای ما در نصب پرده یک قانون وجود دارد؛ اینکه حتما پرده ها باید از بالای پنجره ها شروع شوند و به اندازه ارتفاع پنجره ها پایین بیایند. این قانون در اتاق های کوچک هیچ وقت صادق نیست.

www.takfars.ir

در اتاق هایی که فضای کوچکی دارند بهترین کار آویزان کردن پرده ها از سقف تا روی زمین است؛

بی خیال اینکه اندازه پنجره ها چقدر است و قدی هستند یا کوتاه. مهم این است که پرده ها از جایی در نزدیکی سقف شروع شوند و تا روی زمین بیایند و حتی دو، سه سانتی متری روی آن ریخته شوند. بهترین رنگ هم برای شان رنگ های ساده و خنثی است و یک دست بدون هیچ نقش و نگار اضافی.

شلوغ نکنید

راهروها در خانه های امروزی استفاده چندانی ندارند. بیشتر اوقات صاحبخانه با انداختن یک قالی بلند و قرار دادن یک کنسول آینه همه سعی خودش را برای زیبایی این محیط بدون استفاده خانه میکند اما مساله این است که نباید از پتانسیل این قسمت خانه غافل شد. اصلا هیچ جای کتاب قانون طراحی داخلی نیامده که از فضای راهروها نباید استفاده کرد.

پس تا جایی که می توانید از راهروها استفاده کنید اما با نظم و ترتیب آن هم با به کار بردن طاقچه های دکوری یا کمدهای دیواری چون هیچ چیزی نمی تواند بدتر از یک ورودی به هم ریخته باشد.

دنبال ماجراجویی بیش از حد نباشید

در یک اتاق کوچک نباید دنبال ایده های زیاد بود. درست است که برای دکوراسیون خانه هر کسی ممکن است ایده های زیادی در سرش داشته باشد اما این وسط نباید از مساله محدود بودن فضا غافل شد. اشتباه بزرگ بیشتر ما در خانه های کوچک امروزی مان در پیاده کردن همه ایده های طراحی است.

اگر اتاق تان کوچک است، نباید از تنوع رنگ و نقش های زیاد در زمینه پارچه مبل، پرده و حتی کوسن ها استفاده کنید. بهترین کار این است که اول رنگ دلخواه تان را در مورد کاناپه اتاق انتخاب کنید و بعد باقی لوازم را در دو رنگ همخوان و بدون نقشه و طرح بچینید.

از آویزان کردن میزها نترسید

در اتاق های کوچک مهم ترین فضای مورد استفاده که همیشه به بدترین شکل ممکن استفاده می شود، دیوارها هستند. معمولا استفاده از دیوارها همیشه یک جور است؛ فرقی هم به بزرگی یا کوچکی اتاق ندارد.

تک فارس

همه ما از دیوار فقط برای آویزان کردن تابلوها استفاده می کنیم یا در نهایت دو، سه عدد طاقچه روی آن نصب می کنیم اما آیا تا به حال به قابلیت دیوارها برای آویزان کردن میزهای تاشو فکر کرده اید؟ دیوارها میتوانند بهترین مکان برای میزها و کتابخانه های تاشوی جادار باشند.

زیر پله فضای بیهوده نیست

در آپارتمان های امروزی بزرگ ترین مشکل ساکنان مساله جا دادن کفش هاست. این وسط هم جاکفشی هایی که در بیرون واحدها قرار داده می شوند مساله است و هم آنهایی که به داخل برده می شوند و در گوشه ای از ورودی خانه جاخوش میکنند.

این مشکل به راحتی قابل حل است اگر فقط اهالی خانه کمی ایده به خرج دهند و به فکر سر و سامان دادن زیرپله ها باشند. با دکور زدن در پله های داخل یا خارج خانه می شود فضایی مناسب برای کفش ها پیدا کرد؛ ضمن اینکه اگر این طبقه ها در داخل خانه جا بگیرند میتوانند جای خوبی برای قرار دادن همه جور وسیله ای باشند.

به چراغ مطالعه و قاب نه بگویید

در خانه های کوچک میز تحریر یا میز کار از مهم ترین دغدغه هاست. داشتن فضایی مناسب برای کار در هر خانه ای به دست نمی آید. می دانید چرا؟ برای اینکه همه ما دوست داریم یک میز تحریر بزرگ در خانه داشته باشیم با کلی قاب عکس و لوازم اضافی و البته چراغ مطالعه. این وسط راهکارهای ساده زیاد است که مهم ترین شان بی خیال قاب عکس ها و چراغ مطالعه شدن است.

طراحی های زیبای صندلی کتابخوانی و کتابخانه برای فضاهای کوچک
  1. آموزش تصویری تزیین تمام دیوارهای خانه با عکس
  2. برای آپارتمان های کوچک چه مدل میز جلو مبلی مناسب است
  3. دکوراسیون خانه خود را شاد و بهاری کنید
  4. چطور از لاستیک های کهنه در دکوراسیون منزل استفاده کنید
  5. ایده های جالب و آموزش دکوراسیون آرایشگاه زنانه
  6. چطور باید اتاق خواب با رنگ تیره را دکور کرد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات