بهترین درمان پوکی استخوان کلم بروکلی ماست آلوی سیاه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین درمان پوکی استخوان کلم بروکلی ماست آلوی سیاه

image بهترین درمان پوکی استخوان کلم بروکلی ماست آلوی سیاه

صرف میوه، سبزی و غلات خطر بروز پوسیدگی و شکستگی استخوان را در افراد مسن کاهش می دهد. مردان مسنی که بیشترین مقدار میوه، سبزی و غلات را مصرف میکنند، کمتر از مردان مسن دیگر در معرض پوکی استخوان قرار دارند. زنان مسنی که بیشترین مقدار مصرف شیرینی را دارند، از کمترین میزان دانسیته استخوانی برخوردارند و بیشتر از زنان دیگر در معرض پوکی و شکستگی استخوان قرار دارند. مصرف میوه، سبزی و غلات احتمالاً با افزایش تجمع مواد معدنی در استخوان از پوکی استخوان و بروز شکستگی های آن پیشگیری میکند.
آلوی سیاه
بهرام ارجمندی، استاد دانشگاه فلوریدا گفت: خوردن آلوی سیاه باعث ترمیم استخوان های بدن می شود و این آلو بهترین درمان برای بیماران پوکی استخوان محسوب می شود. تحقیقات ما بر روی این بیماری از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۸ بر روی مدل های انسانی و حتی حیوانی انجام شد و در این تحقیقات ما میوه ها و خشکبارهای مختلف مانند خرما، کشمش، توت فرنگی و … را مورد مطالعه قرار دادیم.
افرادی که دارای پوکی استخوان هستند نباید به مقدار زیاد قهوه مصرف کنند چرا که قهوه مانع از جذب کلسیم در بدن می شود و این امر احتمال بروز پوکی استخوان را افزایش می دهد. این تحقیقات نشان می دهد که خوردن آلوی سیاه (نه آلوی بخارا) استخوان های تخریب شده را ترمیم میکند و کیفیت استخوان هایی که بر اثر خوردن این آلو ترمیم می شوند، بهتر از استخوان هایی است که با بهترین داروها ترمیم می شود.

این در حالی است که هزینه درمان با داروها ماهانه ۶۰۰ دلار و از طریق تزریق است اما مصرف این آلوها هزینه زیادی ندارد و فرد به راحتی می تواند از آن استفاده کند. اصل این آلوها در کنار دریای خزر رشد میکند و هم اکنون آمریکا بزرگ ترین تولید کننده این آلوها است.
کلم بروکلی
بروکلی دارای ویتامین C، K و نیز سرشار از پتاسیم و کلسیم بوده و مانند شیر و پنیر از مواد غذایی استخوان ساز است. طبق نتایج حاصله از تحقیقات، مصرف ویتامین C و k موجب تقویت و افزایش تراکم استخوان می شوند. پتاسیم اثر اسیدهای متابولیک را که موجب از دست دادن استخوان می شوند، کاهش می دهد. متخصصان تغذیه توصیه میکنند در هفته سه بار کلم بروکلی را در برنامه غذایی خود جای دهید.
ماست
تحقیقات می گوید با خوردن ماست می توان به روند تشکیل استخوان سرعت بخشیده و از بروز این بیماری پیشگیری کرد. ماستی که از شیر گاو تهیه شده باشد سرشار از کلسیم و پروتئین بوده و عامل مهمی در استخوان سازی محسوب می شود. ماست را هر روز مصرف کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

با خوردن شیر و عسل شب ها خواب راحتی داشته باشید
  1. دمنوش رازیانه معجزه ای برای همیشه سلامت بودن
  2. عرق چهل گیاه چیست و چه خاصیتی دارد
  3. راهنمای نحوه خوابیدن برای کسانی که کمردرد دارند
  4. خوراکی هایی که پروتئین خیلی زیادی دارند کدام هستند
  5. آیا نوزاد تازه متولد شده برای خواب به بالش احتیاج دارد
  6. میوه های آرام کننده اعصاب چه میوه هایی هستند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات