بهترین حرکت های درمانی یوگا برای سلولیت

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بهترین حرکت های درمانی یوگا برای سلولیت

image بهترین حرکت های درمانی یوگا برای سلولیت

پدیده سلولیت در زنان رایج تر است و به نظر می آید که هورمون زنانه ی استروژن باعث می شود بیشتر چربی موجود در بدن زنان در اندام تحتانی (ران ها و باسن) جمع شوند. اگر چه تئوری هایی مطرح است که تأکید دارند عواملی از قبیل قابلیت ارتجاعی ضعیف پوست و ورزش نکردن در ایجاد سلولیت تأثیر داشته باشند.

سلولیت در واقع بدین صورت است که سلول های چربی در کیسه هایی، که در بین رشته های لایه های مختلف بافت پیوندی پوست نگه داشته می شوند، جمع می شوند. این رشته ها قابل گسترش نیستند، بنابراین به ویژه هنگامی که وزن افزایش می یابد و یا پوست فشرده می شود، گلبول های چربی از شکل طبیعی خود خارج شده و به داخل فشرده می شوند و توده های پرتقالی شکلی از چربی را تولید میکنند.

یکی از مؤثرترین راه ها برای مبارزه با سلولیت رژیم و ورزش است. حرکات مقاومتی یوگا که ران ها را ورزیده میکنند نیز در مبارزه با این پدیده بسیار مؤثرند، زیرا این حرکات عضلات را می کشند و ورزیده میکنند و باعث می شوند که پوست صاف تر به نظر برسد.

سه حرکت زیر را حداقل سه تا چهار بار در هفته تمرین کنید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید، نرمش های کاردیو انجام دهید و آب فراوان بنوشید تا بتوانید تأثیر این حرکات را روی ران ها و باسن خود مشاهده کنید.

تکفارس آی آر

حرکت عقاب (Eagle Pose)

این حرکت یکی از بهترین حرکات یوگا برای مبارزه با سلولیت است. شاید دلیلش این باشد که این حرکت بخش درونی و بیرونی ران ها را می کشد و ورزیده میکند و کاملاً به عضلات ران فشار می آورد. برای انجام این حرکت باید مرکز بدن و کل نیمه پائینی بدنتان را درگیر کنید.

با خم کردن زانوها آغاز کنید و سپس ران راست را بالای ران چپ ببرید. اگر توانستید پایتان را پشت ساق چپ قلاب کنید. اگر این کار برایتان سخت است، بگذارید پایتان بیرون بماند یا حتی نوک انگشتانتان به زمین بخورد. دست چپ تان را زیر بازوی راستتان ببرید و سپس کف دست ها را بهم برسانید. پائین تر بروید و همینطور که به پائین نگاه میکنید، ران هایتان را بکشید. این حرکت برای تمرین تمرکز هم خوب است.

تخته شیبدار (Incline Plank)

این حرکت به خصوص برای عضلات پشت ران مناسب است و برای تمرین دادن تاندون پشت زانو عالی است. معمولاً در این بخش است که سلولیت بیشتر خودش را نشان می دهد. بنشینید و پاهایتان را به جلو باز کنید و دست هایتان را حدود ۲۵ سانتیمتر از پشت تان روی زمین بگذارید و انگشتانتان رو به جلو باشند. به دست ها و پاهایتان فشار بیاورید و باسن تان را از زمین جدا کنید و حالت تخته شیبدار به بدنتان بدهید. ۵ تا ۸ نفس عمیق بکشید و سپس به آرامی پائین بیایید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

www.takfars.ir

استند شانه (Shoulder Stand)

استند شانه و حرکت های وارونه دیگر یوگا به دستگاه لنفاوی کمک زیادی میکنند. این حرکت سموم بدن را دفع میکند و بخش های چربی دار بدن را تحریک به شکستن چربی ها و خارج شدن از بدن میکند. به پشت بخوابید. از عضلات شکمی تحتانی برای بردن باسن بالای سر استفاده کنید. دست ها را پشت تان بگذارید و شانه ها را به زمین تکیه دهید تا به گردنتان فشار نیاید. آرنج ها را خم کنید و دست ها را پشتتان بگذارید. پاها را تا سقف ببرید و از ران ها برای راست کردن بدن استفاده کنید. اگر حس میکنید به گردنتان فشار می آید، پائین بیایید یا اینکه زیر شانه هایتان حوله بگذارید. ۸ تا ۱۰ نفس عمیق بکشید و سپس پائین بیایید و روی زمین دراز بکشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور متناسب با تیپ بدنی خود رژیم لاغری بگیرید
  1. آیا راه رفتن با روروئک برای بچه خطر دارد
  2. لطفا قرص های آن را بدون مشورت با پزشک مصرف نکینید
  3. حمام بلافاصله بعد از غذا مضر است یا مفید
  4. بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی O چیست
  5. پودر قابل تزریق اریولان عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  6. علت ناخوشی ما در فصل های سرد سال چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات