بعد از گم شدن یا دزدیده شدن کارت بانکی باید چه کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بعد از گم شدن یا دزدیده شدن کارت بانکی باید چه کنید

image بعد از گم شدن یا دزدیده شدن کارت بانکی باید چه کنید

در روزهایی که بانک ها تعطیل هستن به منظور جلوگیری از سوء استفاده کردن از کارت بانکی باید خیلی سریع آن را بسوزانید، این امکان هست که بدون مراجعه حضوری به بانک و فقط با داشتن رمز کارت بتوانید با عابر بانک، کارت خود را بسوزانید.

در این نوشتار قصد نداریم که به شما بگوییم برای پیشگیری از سرقت اطلاعات و رمز کارتتان چه باید بکنید. بلکه به شما می گوییم اگر کارت و شماره رمز آن به سرقت رفت، چه باید بکنید.

مسدودسازی کارت از طریق تماس با تلفن گویای بانک مربوطه و صحبت با کارشناس یا اپراتور که با پاسخ به سوالاتی اعم از شماره کارت و یا مشخصات هویتی و رمز کارت انجام می شود. همچنین مسدودسازی کارت از طریق اینترنت بانک هم ممکن است و وقتی وارد اکانت حساب بانکی خود شدید گزینه ای برای مسدودسازی وجود دارد.

مسدودسازی کارت از طریق همراه بانک هم در بیشتر نرم افزارهای بانکی وجود دارد.مسدودسازی کارت از طریق خدمات بدون کارت دستگاه های ATM هم به این شکل میتواند انجام شود که با مراجعه به نزدیک ترین دستگاه خودپرداز در محل خود، دکمه ثبت و سپس گزینه مسدود کردن کارت را انتخاب کنید.

تکفارس آی آر

شماره کارت و رمز کارت را وارد کنید و درنهایت کارت به سرقت رفته و یا مفقودی شما مسدود خواهد شد.

درباره کارت های بانکی همچنین کارشناسان پلیس فتا به کاربران تاکید میکنند که کارت و رمز عابر بانک خود را به دیگران ندهید. همچنین مسافران باید دقت کنند و هنگام خرید به وسیله کارت های بانکی مراقب عملیات کسر از حساب و کشیدن کارت در دستگاه های کارت خوان باشند و توجه کنند که این عملیات در مقابل چشم خودشان انجام شود.

کاربران نباید فراموش کنند رمز عبور را شخصا وارد کنندتا طمعه ای برای کلاهبرداران نشوند زیرا با توجه به افزایش خرید در روزهای پایانی سال و ایام نوروز از فروشگاه ها و مراکز تجاری بیشتر تراکنش ها از دستگاه های کارت خوان صورت می گیرد؛ در نتیجه به هموطنان توصیه می شود در صورت امکان کارت و رمز عابر بانک را در اختیار دیگران قرار ندهند.

ظاهر و آرایش زشت آیشواریا رای در جشنواره کن
  1. همه چیز درباره تینا آخوند تبار بازیگر سریال زیبای دختران حوا
  2. آموزش کامل نحوه درس خواندن در دانشگاه های کره جنوبی
  3. ۱۴ نکته که زندگی شما را دگرگون خواهد کرد
  4. کامران بختیاری طراح لباس المپیک ریو با کت و شلوار مردانه المپیک
  5. لکه زردی عرق را چطور از روی لباس ها پاک کنیم
  6. دانلود اذان زیبا با صوت رحیم موذن ‌زاده اردبیلی با لینک مستقیم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات