برنامه و رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن در سی روز

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

برنامه و رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن در سی روز

image برنامه و رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن در سی روز

شنبه : هر وقت سر کار به شما تلفن شد یا برایتان پرونده یا نامه ای آوردند از جایتان بلند شوید. از جا بلند شدن یک و نیم برابر بیشتر از حالت نشسته کالری می سوزاند.

یکشنبه : یک خودکار بردارید و هر چه میخورید بنویسید. افرادی که به مدت دست کم ۳ هفته از غذاهایی که میخورند یادداشت بردارند، یک و نیم کیلوگرم بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند وزن کم میکنند.

دوشنبه : آرام و کامل غذا را بجوید. مطالعه منتشر شده در ژورنال تغذیه بالینی نشان داده با این کار ۱۲ درصد کمتر کالری دریافت خواهید کرد.

سه شنبه : جلوی تلویزیون غذا نخورید. تحقیقات در دانشگاه ماساچوست نشان داده، افرادی که این کار را انجام می دهند در طول روز ۳۰۰ کالری بیشتر دریافت خواهند کرد.

تکفارس آی آر

چهارشنبه : هر هفته خودتان را وزن کنید. تحقیقات نشان داده از هر ۴ نفری که در کاهش وزن خود موفق بوده اند ۳ نفر این کار را انجام داده اند.

آخر هفته : پیاده روی کنید البته پیاده روی تند. در این صورت در عرض ۱۵ دقیقه، ۱۶ کالری خواهید سوزاند. اگر این کار یک ساعت باشد چه بهتر است.

شنبه : حوصله ندارید روز اول هفته ورزش کنید؟ اصلاً ایده خوبی نیست. اگر امروز ورزش نکنید ۶۱ درصد احتمال دارد، هفته بعد هم ورزش اول هفته را کنار بگذارید.

یکشنبه : موقع ناهار به جای آب سیب، خود سیب را بخورید. تحقیقات نشان داده با این کار احساس سیری و رضایت بیشتری خواهید داشت. در این صورت ۱۵ درصد کمتر کالری دریافت خواهید کرد.

دوشنبه : قند و شکر باعث چاقی می شود، بنابراین آن ها را کنار بگذارید. در این هفته سعی کنید غذاهای شیرین مثل نوشابه، شیرینی، آب نبات، کلوچه، آبمیوه های صنعتی و بستنی را کنار بگذارید.

www.takfars.ir

سه شنبه : برای صبحانه تخم مرغ بخورید. نتایج تحقیقی که در ژورنال تحقیقات تغذیه به چاپ رسیده نشان می دهد، افرادی که تخم مرغ میخورند در طول روز کالری کمتری دریافت خواهند کرد.

چهارشنبه : در یخچال را باز کرده و در هر طبقه مواد غذایی بگذارید. یادتان باشد اگر غذاهای سالم در خط دیدتان باشد ٧.٢ برابر بیشتر ممکن است آن ها را بخورید.

آخر هفته : با یک شام عالی به خودتان جایزه بدهید اما یادتان باشد، قرار نیست این اتفاق همیشه بیفتد و رژیم شما را به هم بریزد.

شنبه : خانه را تمیز کنید. محققان دانشگاه ایندیانا اشاره میکنند، افرادی که به بهداشت و تمیزی منزل اهمیت می دهند و به طور مرتب خانه را جارو و گردگیری میکنند، بالاترین سطح فعالیت فیزیکی را دارند.

یکشنبه : اگر فکر میکنید سرتان برای ورزش کردن بیش از حد شلوغ است در این فکر تجدیدنظر کنید: محققان معتقدند؛ ۱۱ دقیقه ورزش روزانه به شما کمک میکند تا در طول روز چربی بسوزانید.

دوشنبه : شنا تأثیری فوق العاده در چربی سوزی دارد. زمانی که بدن خود را پایین می برید به مدت ۳ ثانیه مکث کرده و بعد با حداکثر قدرت خود را بالا بکشید. هر چند بار که می توانید به همین شیوه شنا بروید.

سه شنبه : نگذارید ظرف نان بیش از حد صبحانه شما را تحت الشعاع قرار دهد. تحقیقات نشان داده وقتی تعداد نان سر صبحانه زیاد باشد ۸۵ درصد مردم همه آن ها را خواهند خورد.

چهارشنبه : قبل از ورزش آدامس نعنایی بجوید. نتایج مطالعه منتشر شده در ژورنال روان شناسی ورزش نشان داده، بوی نعنا سرعت دویدن و قدرت وزنه زدن را افزایش می دهد.

آخر هفته : برای صبحانه نان جو با درصد بالای غله بخورید. نتایج مطالعه منتشر شده در ژورنال تحقیقات تغذیه نشان داده، فیبرهای موجود در جو به مدت ۴ ساعت اشتهای شما را تنظیم میکند.

اگر میخواهید بیشتر بدانید : ۳ غذای عالی برای کوچک کردن شکم

تک فارس

شنبه : هر وقت اندکی احساس کردید مثانه تان پر شده به دست شویی بروید و صبر نکنید. افرادی که قبل از هر وعده غذایی یک تا دو لیوان آب میخورند در عرض ۱۲ هفته حدود ۲ کیلوگرم وزن کم خواهند کرد.

یکشنبه : موقع ورزش بین هر ست کمتر از یک دقیقه استراحت کنید تا سطح هورمون های موثر در سوزاندن چربی ها در طول ورزش بالا بماند.

دوشنبه : بشقاب خود را از روی ظرف روی گاز پر کنید نه از روی دیس روی میز. تحقیقات محققان دانشگاه کورنل نشان داده، در این حالت شما ۳۵ درصد کمتر غذا خواهید خورد.

سه شنبه : شیب تردمیل باید حداقل روی ۲ درصد تنظیم شده باشد تا دویدن شما با حداکثر شدت و حداقل همراه باشد. اگر شیب را بیشتر کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند.

چهارشنبه : سوپ نخودفرنگی بخورید. خوردن یک کاسه کوچک سوپ نخودفرنگی ۶ گرم فیبر وارد بدن شما میکند که در مقابله با چربی و کاهش وزن نقش موثری دارد.

آخر هفته : موقع حرف زدن با تلفن راه بروید. تلفن و موبایل را جایی دور از دسترس خود بگذارید تا وقتی زنگ خورد مجبور شوید مسافتی را راه بروید تا به آن برسید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

استفاده زیاد از موبایل چطور به انگشت های دست آسیب جدی می زند
  1. فلسفه خوردن سماق همراه کباب از زمان های قدیم
  2. آیا شنا در آب دریا برای سلامتی مفید است و چرا
  3. راه های درمان و کنترل ویار بارداری با طب سنتی و گیاهی
  4. چطور بعد از زایمان به تناسب اندام قبلی خود برسیم
  5. مواد پاک کننده خانگی چه ضررهایی برای کودکان دارند
  6. یک مقاله خواندنی درباره ساندویچ های خوشمزه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات