تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
خانه داریاشتراک گذاری

براق کردن لوازم استیل با روغن زیتون

image براق کردن لوازم استیل با روغن زیتون

براق کردن لوازم استیل

به منظور پیشگیری از ایجاد لکه، اثر آب و جرم روی لوازم، ظروف و سینک استیل کافیست کمی روغن زیتون را روی دستمالی ریخته و آن ها را تمیز کنید و درنهایت با دستمالی خشک کنید.

پیشگیری از چسبندگی

زمانی که مشغول تهیه یک رسپی هستید، می توانید فنجان و قاشق ها را با کمی روغن زیتون تمیز کنید تا چسبندگی عسل، کره بادام زمینی و خردل و… از روی آن پاک شود.

تکفارس آی آر

پیشگیری از کدر شدن نقره

روغن زیتون مانع از کدری یا لکه دار شدن نقره نمی شود اما مدت زمان براق ماندن آن را طولانی می کند. کافیست دستمالی را به روغن زیتون آغشته کرده و آن را به ظروف نقره خود بمالید تا فرآیند اکسیده شدن آن کند شود.

تمیزکردن چسبندگی برچسب

روی برچسب های کاغذی مقداری روغن زیتون ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. خواهید دید که برچسب به راحتی کنده می شود، درنهایت ظروف پلاستیکی، شیشه ای یا چوبی را با دست بشویید تا چسبندگی باقیمانده آن از بین برود.

براق نگه داشتن مرواریدها

www.takfars.ir

مروارید ها با گذشت زمان کدر و کثیف می شوند اما نمی توان آن را با شوینده ها تمیز کرد. می توانید کمی روغن زیتون را روی دستمالی ریخته و مروارید را با آن تمیز کنید.

درآوردن انگشتر تنگ

اگر حلقه یا انگشتری از دست تان در نمی آید، کافیست انگشت تان را به روغن زیتون آغشته کرده و با دستمال به آرامی آن را خارج کنید.

بازکردن زیپ

اگر زیپ لباس تان به سختی بالا و پائین می رود، کافیست تکه ای پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و روی دندانه زیپ بمالید. در نهایت به آرامی آن را بالا و پائین بکشید تا باز شود.

محافظت از تیغ

تیغ ها گران هستند اما شما می توانید برای کمک به دوام بیشتر و پیشگیری از زنگ زدگی، تیغ های خشک را با یک پنبه یا گوش پاک کن آغشته به روغن زیتون پاک کنید. قبل از استفاده مجدد از تیغ ها اجازه دهید تا به خوبی خشک شوند.

براق کردن کفش و چکمه

ابتدا با دستمالی آغشته به روغن زیتون روی کفش و چکمه خود کشیده و سپس با دستمالی تمیز کنید. دقت کنید که هرگز این روش را روی لوازم جیر پیاده نکنید.

نرم و مرطوب کردن پوست دست

تک فارس

روغن زیتون یک نرم کننده عالی برای پوست های خشک است. شما می توانید مقداری از آن را پس از حمام روی پوست خود بمالید.

کنترل وز مو

مقدار کمی روغن زیتون می تواند وز شدگی مو را از بین ببرد. شما می توانید دست خود را به روغن زیتون آغشته کرده و به موهای تان بمالید. با این کار علاوه بر نرم کردن موهایتان، پوست دست تان نیز نرم خواهد شد.

پاک کردن آرایش

می توانید آرایش تان را با روغن زیتون پاک کنید تا علاوه بر پاک شدن، پوست تان نرم شده و از مواد شیمیایی هم دوری کنید.

تمیز کردن لکه و چسبندگی روی مو و پوست

با استفاده از روغن زیتون می توانید به راحتی لکه رنگ و آدامس را از روی مو پاک کنید. کافیست قسمت لکه دار شده را به روغن زیتون آغشته کنید. برای لکه های سرسختی چون لکه رنگ مو، روغن ماشین، جوهر و رنگ روغنی نیز چند قطره از روغن زیتون را با یک قاشق چای خوری شکر مخلوط کرده و با آن لکه را تمیز کنید.

از بین بردن صدای قیژقیژ لولای در

چند قطره روغن زیتون کافیست تا لولای در، کابینت، لوازم و درب ماشین را نرم کنید و صدای آزار دهنده آن را از بین ببرید.

از بین بردن خراشیدگی ها

T A K F A R S

با مالیدن کمی روغن زیتون گرم روی سطوح چوبی می توانید خراشیدگی را از بین ببرید. روغن را به دستمال نرمی آغشته کرده و روی سطح بمالید و درنهایت با دستمالی تمیز آن را خشک کنید.

جلا بخشیدن به لوازم چوبی

با ترکیب یک چهارم پیمانه روغن زیتون، ۴ قاشق غذاخوری سرکه سفید و ۲ قاشق چای خوری آب لیمو می توانید به لوازم چوبی خود جلا دهید. این ترکیب را در یک بطری اسپری ریخته و پیش از استفاده به خوبی تکان دهید و به صورت هفتگی استفاده کنید. حتما آن را در یخچال نیز نگهداری کنید.

نرم کردن سطوح چرمی

می توانید با استفاده از چند قطره روغن زیتون و یک دستمال؛ مبلمان و دستکش چرمی خود را نرم کنید.

دور کردن پشه ها

کمی روغن زیتون را در فواره های آب بریزید تا روی زمین و در هوا پخش شده و از بیشتر شدن پشه ها پیشگیری شود.

محافظت از ابزار باغبانی

روغن زیتون مانع از خشک و پوسته شدن دستگیره چوبی لوازم می شود. همچنین از زنگ زدن ابزار فلزی پیشگیری کرده، مانع کثیف شدن و لکه شدن ابزار شده و باعث بهبود عملکرد انبردست و قیچی باغبانی خواهد شد. شما می توانید از روغن زیتون برای محافظت صندلی های چوبی فضای باز هم استفاده کنید.

تک فارس www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››