با مصرف مکمل بیوتین موهای خود را پرپشت و شاداب کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

با مصرف مکمل بیوتین موهای خود را پرپشت و شاداب کنید

image با مصرف مکمل بیوتین موهای خود را پرپشت و شاداب کنید

دکتر ربکا کازین، متخصص پوست می‌گوید: ما مطمئنیم که بیوتین، زیرساخت پروتئین کراتین را که مو و ناخن‌ها را می‌سازد، بهبود می‌بخشد. با این حال در مورد اینکه بیوتین چه نقشی در رشد مو و ناخن‌ها ایفا می‌کند، اطلاعات زیادی وجود ندارد.

به عبارت دیگر، مطالعات تایید می‌کنند که مو و ناخن‌ها با این ویتامین سالم‌تر رشد می‌کنند، اما نه لزوما بلندتر. اما برای بسیاری، رشد سالم‌تر مو و ناخن‌ها می‌تواند به معنی این باشد که قادرند بلندتر رشد کنند، زیرا موها به راحتی قبل، چند شاخه نمی‌شوند یا ناخن‌ها نمی‌شکنند.

کازین می‌گوید: برای درصد کمی از افراد که کمبود بیوتین دارند (علائم شامل شکنندگی ناخن و ریزش مویی می‌باشد که به بیماری یا استرس مربوط نمی‌شود)، مصرف مکمل‌ها می‌تواند این شرایط را معکوس کند.

برای افراد سالمی که کمبود ویتامین ندارند، ممکن است تفاوت کمتری در مو و ناخن‌ها دیده شود. داشتن صبر ضروری است، چون معمولا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا شاهد بهبودی باشید.

تکفارس آی آر

دانا جیمز، متخصص تغذیه‌ی دارای بورد تایید شده و بنیانگذار Food Coach NYC می‌گوید: از دیدگاه تغذیه‌ای، بیوتین، به تبدیل غذا به انرژی کمک می‌کند، سم زدایی کبد را آسان می‌کند، و تولید پروتئین‌هایی که مو، پوست و ناخن‌ها را می‌سازند، بهبود می‌بخشد. مقدار توصیه شده‌ی روزانه‌ی بیوتین، ۲.۵ میلی‌گرم (یا ۲۵۰۰ میکروگرم، واحد موجود در لیست بسیاری از مکمل‌ها) می‌باشد.

فقط به یاد داشته باشید که مقدار زیاد یک چیز خوب، همیشه فوق العاده نیست. کازین می‌گوید: در واقع ممکن است بیش از حد بیوتین مصرف کنید، بنابراین از توصیه‌ی روی برچسب پیروی کنید.

کارشناسان می‌گویند که مصرف حدود ۵ میلی‌گرم یا بیشتر از این مقدار در طول یک دوره‌ی زمانی طولانی، می‌تواند باعث مشکلاتی مانند بثورات پوستی قرمز، و ترشح آهسته‌تر انسولین شود که منجر به افزایش سطح قند خون خواهد شد. سردرد، احساس تشنگی زیاد و پر ادراری، همه از علائم افزایش سطوح قند خون هستند.

image با مصرف مکمل بیوتین موهای خود را پرپشت و شاداب کنید

یک هشدار دیگر: اگر به کراتین، پروتئینی که در مو و ناخن‌ها وجود دارد صدمه بزنید، ممکن است مصرف بیوتین آنقدر که باید موثر واقع نشود. کراتین از سلول‌های زنده‌ای به نام کراتینوسیت‌ها ساخته شده که می‌توانند بوسیله ابزارهای حرارتی و فرایندهای شیمیایی مانند دکلره و همچنین بوسیله‌ی درمان‌های خشن ناخن نازک شوند. اگر می‌خواهید حداکثر بهره را از مکمل‌های بیوتین‌تان دریافت کنید، باید تمام موارد بالا را به حداقل برسانید.

www.takfars.ir

این قاعده‌ی کلی را بخاطر داشته باشید: هر چه لایه‌ی کراتین ضخیم‌تر باشد، مو یا ناخن سالم‌تر بنظر می‌رسد، زیرا سلول‌های مرده‌ی بیرونی از سلول‌های زنده‌ای که در وسط قرار دارند محافظت می‌کنند. علاوه بر اینکه باید مطمئن شوید بیوتین کافی دریافت می‌کنید، مرطوب کردن زیاد مو و ناخن‌ها، کلید سالم نگه داشتن کراتین و جلوگیری از ترک خوردگی و چند شاخه شدن مربوط به خشکی است.

بنابراین در حالیکه بیوتین قطعا می‌تواند به رشد مو و ناخن‌هایی قوی‌تر کمک کند، عوامل دیگری نیز در این مساله نقش دارند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

روزهای ابری هم باید کرم ضد آفتاب زد و چرا
  1. ترفندهای خوشتیپ بودن برای مردها با موهای کم

  2. چطور در فصل های گرم سال پوست خود را شاداب کنید

  3. بهترین مواد خوراکی برای جلوگیری از ریزش مو در مردان

  4. معرفی و طرز ساخت روغنی جادویی برای رشد زیاد موها

  5. ترفند سریع فر کردن موهای بلند با بابلیس

  6. آموزش ساخت ژل موی طبیعی در خانه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات