با خوردن این میوه های لاغر کننده بدون زحمت لاغر شوید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

با خوردن این میوه های لاغر کننده بدون زحمت لاغر شوید

image با خوردن این میوه های لاغر کننده بدون زحمت لاغر شوید

▪ سیب

سیب یک مورد رایج است. سیب ها میان وعده های نهایی هستند: پر، آبدار، قرمز و زرد خوشرنگ و البته سبک و قابل حمل (میتوانید حتی یکی از آنها را به محل کار خود برده و به عنوان یک میان- وعده سالم استفاده کنید). مطالعات نشان داده اند که خوردن حتی ۳ سیب در روز میتواند به کاهش وزن شما کمک کند. جای تعجب نیست؛ توجه داشته باشید که آنها پر از فیبر هستند، یک ماده مغذی که به عنوان بالا برنده احساس پر بودن و دفع گرسنگی شناخته شده است.

راههای زیادی برای دریافت دوز روزانه سیب وجود دارد: سیب ها میتوانند به عنوان یک میان وعده برش داده و بسته بندی شده باشند؛ قطعاتی از آن را میتوان به بلغورجو دوسر خود اضافه کنید؛ برشهایی از آن را میتوانید به سالاد خود اضافه کنید؛ بعضی از آنها را میتوانید به همراه مرغ خود بپزید ویا پخته آن را به عنوان یک دسر کم کالری بخورید.

▪ – یک سیب معمولی ۹۵ کالری دارد.

تکفارس آی آر

▪ هندوانه

هندوانه دو خاصیت همزمان دارد: دارای کالری کم و محتوای آب زیاد. این بدان معنی است که شما میتوانید دو فنجان هندوانه بخورید که کمتر از ۱۰۰ کالری دارند و همزمان معده شما نیز احساس پری میکند، درست شبیه وقتی که غذا خورده اید. چون این میوه حاوی بیش از ۹۰ درصد آب است. اگر به دنبال کاهش کالری مصرفی روزانه خود هستید، اضافه کردن هندوانه به رژیم غذایی خود، یک حرکت هوشمندانه است. هر وقت احساس کردید نیاز به یک میان وعده دارید، از آن لذت ببرید. به این ترتیب از مواد غذایی با کالری بالا پرهیز کرده و از طعم شیرین آن لذت برده و نیاز به طعم شیرین را در ذائقه خود کاهش می دهید.

▪ – یک فنجان آب هندوانه ۴۶ کالری دارد.

▪ راسبری

راسبری یا نوعی تمشک، کوچک ولی بسیار قدرتمند است. این کوچولوها کالری کمی دارند و حتی زمانی که شما آنها را در فیبرهای نامحلول قرار دهید، کالری آنها کمتر نیز هست. وقتی شما یک فنجان از تمشک فصلی میخورید، درحقیقت ۳۲ کالری را هضم میکنید. این واقعیت را در نظر بگیرید که تمشک دارای بیشترین محتوای فیبر بین میوه هاست (۱ فنجان برابر با ۸ گرم فیبر). در صورت استفاده، با خوشحالی پیروزی خود را در مسابقه کاهش وزن میتوانیم جشن بگیریم.

www.takfars.ir

▪ – یک فنجان تمشک برابر با ۶۴ کالری، ۵/۰ گرم چربی، ۱ میلی گرم سدیم،۵/۱۴ گرم کربوهیدرات ۸ گرم فیبر، ۵/۵ گرم قند و ۵/۱ گرم پروتئین دارد.

▪ گریپ فروت

گریپ فروت برای جبران کالری به شما کمک میکند. یک گریپ فروت معمولی فقط ۸۰ کالری دارد و مثل هندوانه بیشتر از ۹۰ درصد آن آب است. میتوانید آن را بریده و با یک شیرین کننده بدون کالری بپزید وهمه چیز آن را بخورید. آنوقت دیگر تمایلی به خوردن هیچ چیز نداشته و کاملا سیر خواهید بود. علاوه بر این مطالعات نشان داده است که ترکیبی از گریپ فروت به نام نارینگینمیتواند باعث کاهش قند خون شده و در نهایت منجر به کاهش وزن شما شود.

پس در هر فرصتی از یک گریپ فروت لذت ببرید. آب آن را با فشار به داخل لیوان آب خود بریزید؛ برخی قسمتهای بدون پوست آن را به سالاد خود اضافه کنید و یا شبیه به لیمو برای اضافه کردن به غذاهای خود از آن استفاده کنید. به یاد داشته باشید مصرف آن با برخی داروهای خاص میتواند باعث اثرات نامطلوب بر روی سلامت شما شود. اگر داروی خاصی مصرف میکنید، قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورتی داشته باشید.

▪ – یک گریپ فروت متوسط ۸۲ کالری دارد.

▪ پرتقال

اگر گریپ فروت انتخاب شما نیست، یا بنا به دلایل پزشکی نمیتوانید از آن استفاده کنید، هنوز هم خوش شانس هستید. پرتقال نیز میوه ای شگفت انگیز برای کاهش وزن است. پرتقال دارای فیبر و محتوای آب است. این میوه به شما کمک میکند تا احساس پری کامل داشته باشید. یکی از چیزهای عالی که در مورد پرتقال وجود دارد این است که در همه فصلها تقریبا نوعی از آن وجود دارد، و هیچ راهی نیست که نتوانیم آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم. یک پرتقال کامل را به عنوان یک میان وعده بخورید، یا از بخش های نارنجی رنگ مغز آن در سالاد خود استفاده کنید.

▪ – یک پرتقال بزرگ ۸۶ کالری دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بیماری های بدنی که نشان دهنده مشکلات اعصاب و روان هستند
  1. پنیر بخورید تا دندان های شما نپوسد
  2. هرچقدر ورزش میکنم باز هم شکمم بزرگ است چاره چیست
  3. قرص زلودا عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  4. بدترین جای نشستن در هواپیما کجاست
  5. اسپری استنشاقی بودسوناید عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  6. آیا خالکوبی روی پوست برای سلامتی پوست خطری دارد

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب