بایدها و نباید ها در استفاده از شامپو

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

بایدها و نباید ها در استفاده از شامپو

image بایدها و نباید ها در استفاده از شامپو

۱ – شامپوهای طبیعی لزوما گزینه های بهتری نیستند

اینکه شامپویی حاوی مواد طبیعی است، به این معنی نیست که مواد تشکیل دهنده آن به خودی خود برای شما خوب است؛ مثلا لیمو می تواند فولیکول مو و پوست سر را تحریک کند و نعنا و منتول که تأثیر آرامبخشی دارد، در صورتی که در شامپوی خانگی استفاده شود ممکن است واکنش های آلرژیک شدید ایجاد کنند.

بنابراین از مواد تشکیل دهنده شامپوهای کارخانه ای به عنوان دستور راهنمایی برای ساخت شامپوی خانگی استفاده نکنید، چرا که آن ها توسط متخصصان، طراحی و تنظیم شده اند.

۲ – نوع شامپو مهم ترین بخش شستشوی سر نیست

تکفارس آی آر

ممکن است گران ترین شامپو را بخرید، اما در صورتی که به طور صحیح از آن استفاده نکنید، به نتایج مورد نظر نخواهید رسید.

مالیدن پوست سر و مو و نیز آبکشی، مهم ترین بخش شستشوی موهاست. برای شستن سر از سینه دست استفاده کنید تا نگذارید سبوم (ماده ای چرب) ترشح شود. به این ترتیب سلامت فولیکول های مو بیشتر حفظ می شود.

دقت کنید همیشه موها را کاملا آب بکشید تا شامپو به طور کامل از بین موها خارج شود.

 

۳ – انتظار نداشته باشید تاثیر شامپوها همانند چیزی باشد که تبلیغ میکنند

www.takfars.ir

موهای پر پشت و زیبایی که در تبلیغات می بینید، حاصل آرایش و بیگودی است. شما به فاندیشن خوبی نیاز دارید تا در پوشش روی مو تورم ایجاد کند و به موها حجم دهد. موهای جذابی که در فیلم ها و تبلیغات می بینید، نتیجه عمل آرایشگرهای خیلی ماهر است.

۴ – مصرف بیش از حد شامپو (بیشتر از اندازه یک سکه) کف زیادی ایجاد میکند که مانع شستشوی مناسب موها می شود

کف متوسط کمک میکند شامپو در مو و پوست سر بهتر تأثیر بگذارد، اما کف زیاد مانع مالیدن درست شامپو می شود.

۵ – ممکن است تبلیغات یک شامپو ادعای مواد تشکیل دهنده عالی داشته باشد، اما آن شامپو تأثیر خاصی بر مو نداشته باشد

ممکن است شامپو حاوی روغن زیتون یا خاویار باشد، اما برای اینکه تأثیر بگذارد باید حتما حاوی یک تا پنج درصد از این ماده تشکیل دهنده باشد.

از این رو کارشناسان توصیه میکنند مراقب ادعاهای اغراق آمیز باشید. وقتی شرکتی ادعای زیادی دارد و وعده بزرگی می دهد، باید با مصرف شامپو فورا نتایج را مشاهده کنید.

ممکن است از شامپویی استفاده کنید و چند بار اول نتیجه آن خوب باشد، اما پس از مدتی متوجه شوید که برخی مواد آن بیش از حد مورد نیاز بوده و بر روی مو باقی میماند.

۶ – می توانید محصولات برند شامپوی مو را از داروخانه ها تهیه کنید

زمانی تصور می شد که محصولات موی برند را نباید از داروخانه تهیه کرد، چون ممکن است رقیق شده و یا کم کیفیت باشند، اما چنین نیست. در شرایط رقابت اقتصادی، شرکت ها ترجیح می دهند فروش محصولاتشان را با استفاده از فروشگاه ها و داروخانه های مختلف، افزایش دهند.

۷ – افراد دارای موهای بلوند باید مرتب از شامپوهای شفاف کننده (کلاریفایینگ) استفاده کنند

تک فارس

اگر مویتان را رنگ روشن کرده اید، باید از شامپوی شفاف کننده استفاده کنید. موی رنگ شده یا هایلایت به خصوص موهایی که بی رنگ شده اند، بسیار نفوذپذیر هستند و به سادگی ذرات محیط بیرون مانند اسپری مو، عرق، دود و حتی مواد معدنی آب (هنگام استحمام) ناخواسته جذب آن ها می شوند.

با استفاده هفتگی از شامپوی شفاف کننده، به جدا شدن و خنثی شدن این رنگ های ناخواسته از مو کمک کنید.

۸ – مو به مرور زمان به شامپو عادت نمیکند

اگر احساس میکنید دیگر شامپویتان مثل سابق برایتان خوب نیست، آن را دور نیندازید.

موها با تغییرات فصل تغییر میکنند و این ممکن است علت تغییر بافت مویتان شده باشد، و یا به مقدار کافی موهایتان را شستشو نمی دهید و ممکن است مقداری شامپو بر روی سرتان جمع شده باشد. تغییر شامپو فایده ای ندارد.

۹ – حتی مرغوب ترین شامپوها نمیتوانند موی شما را برای همیشه تغییر دهند

شستشوی مو با شامپوی مناسب همانند ورزش کردن است. تا وقتی که از شامپو استفاده میکنید، موهایتان خوب است، اما اگر استفاده از آن را متوقف کنید، سه ماه بعد به حالت قبل بر می گردید.

۱۰ – مواد تشکیل دهنده شامپوهای مختلف همانند هم نیستند

بسیاری از شامپوها حاوی عوامل کف کننده ای از قبیل امونیوم لوریل سولفات ، آمونیوم لورت سولفات یا سدیم لوریل سولفات هستند که برای سر نامناسب بوده و پوست سر را خشک میکنند. بنابراین نباید از این شامپوها استفاده کنید.

به جای آن از شامپوهایی استفاده کنید که حاوی عامل سدیم لورت سولفات باشد که بسیار ملایم تر است. همچنین تی لوریل یا لورت سولفات نیز مناسب هستند.

T A K F A R S

۱۱ – برخی از مردم فکر می‌کنند شوره‌سر به دلیل خشکی زیاد پوست سرشان به‌وجود می‌آید

آنها سعی می‌کنند با نشستن موها با شامپو یا شست‌وشوی کمتر آن با این مشکل مقابله کنند. آنها بر این باورند که شست‌وشو با شامپو این مشکل را حادتر می‌کند.

در حالیکه این موضوع حقیقت ندارد. شوره سر با خشکی پوست تفاوت دارد که آن هم با شست‌وشوی مکرر مو با یک شامپوی مناسب برطرف می‌شود.

شوره سر (dandruff) که به عنوان پوسته‌سر(scurf) هم شناخته می‌شود، پوسته‌های سفید یا خاکستری بین موهای پوست سر است که به دلیل لایه‌برداری بیش از اندازه یا طبیعی پوست بیرونی سر به وجود می‌آید.

سلول‌های پوست ما همیشه خودشان را نوسازی می‌کنند. هنگامی که سلول‌های پوست روی سر قسمت‌های قدیمی را نوسازی کردند، به قسمت‌های سطحی آن فشار می‌آورند و آن را از پوست سر جدا می‌کنند.

برای افرادی که شوره‌سر دارند، این نوسازی بسیار سریع‌تر انجام می‌شود، یعنی پوسته مرده بیشتری ایجاد شده و باعث می‌شود شوره سر بیشتر به چشم بیاید.

در صورتی که پوست سر به‌طور مکرر در معرض گرما و آب و هوای گرم باشد هم باعث به‌وجود آمدن شوره سر می‌شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای داشتن موهای شاداب چه ویتامین هایی مصرف کنید
  1. بهترین راهکار خلاصی از جوش های زیرپوستی
  2. راهنمای صحیح شستن صورت برای داشتن پوستی شاداب
  3. درشت نشان دادن چشم های خیلی ریز با آرایش مخصوص
  4. وسایلی که در خانه خیلی کثیف هستند اما شسته نمی شوند
  5. مدل موهای شیک و جدید برای دختربچه ها
  6. آموزش ساده ترین روش بستن کراوات با عکس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات