باور های نادرست مردم درباره ازدواج کردن

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

باور های نادرست مردم درباره ازدواج کردن

image باور های نادرست مردم درباره ازدواج کردن

شاید فیلم ها این فکر را به شما القا کند که زندگی همیشه عالی بوده و تمامی نیازهایتان می بایست توسط همسرتان برآورده شود، با آمدن بچه ها همیشه زندگی بهتر می شود ( بچه ها شیرینی زندگی اند )، ازدواج تمام مشکلاتتان را حل میکند و از این پس با شادی زندگی خواهید کرد.

اگر شب ها تا دیر وقت تلویزیون نگاه میکنید و به فیلم های کلاسیک علاقه مندید، اگر آهنگهای عاشقانه گوش می دهید یا اگر رمان های عاشقانه میخوانید، بنابراین شاید تصویری از ازدواج در ذهن خود بسازید که با واقعیت در تعارض باشد.

عوامل یک ازدواج موفق

ازدواج شما برای موفقیت نیاز به عشق، حمایت، شکیبایی، ارتباط متقابل، انتظارات معقول، مراقبت و نگهداری و کمی هم حس شوخ طبعی دارد.

تصورات و واقعیات ازدواج

تکفارس آی آر

در این جا چند نمونه از تصورات رایج درباره ازدواج و واقعیت آنها را به شما می گوییم.

تصور : با ازدواج درد تنهایی مرتفع می شود.

واقعیت : بسیاری از متأهل ها هستند که هنوز هم احساس تنهایی میکنند.

تصور : بعد از ازدواج یک انسان کامل می شوید.

واقعیت : یک زوج میتوانند مکمل یکدیگر باشند، اما شاید در تکامل فردی هم تاثیری نداشته باشد. شما بخش عمده تکامل فردی تان را باید در دوران تجرد به دست آورید نه اینکه به امید کسی باشید که از راه برسد و در کنار او تکامل پیدا کنید.

www.takfars.ir

تصور : اگر ازدواج نکنم بیچاره و بدبخت می شوم.

واقعیت : ازدواج ضرورت است و توصیه دین ما. اگر موقعیت مناسب ازدواج داشتید، حتما ازدواج کنید اما اگر حس میکنید از سن ازدواجتان گذشته و فرصت مناسبی ندارید، لازم نیست خودتان را سرزنش کنید یا احساس کنید زندگی تان به پایان رسیده است. افراد مجرد بسیاری وجود دارند که واقعا شاد هستند و مشکلی ندارند. شما هم یکی از آنها باشید.

تصور : عشق همیشه در زندگی پا برجا خواهد ماند.

واقعیت : تقریبا تمامی افراد در روابط خود پستی و بلندی هایی را تجربه میکنند. مشکلات و سختی های روزمره  زندگی مشترک اغلب، احساسات عاشقانه را تحت الشعاع قرار می دهد. این را به یاد داشته باشید که در طول زندگی شکل و شمایل عشق تغییر میکند و شاید در ظاهر از تب و تاب آن کاسته شود اما عمق بیشتری می گیرد و به صورتی دیگر نمود پیدا میکند.

تصور : ازدواج موجب شادی فرد می شود.

واقعیت : نمی توانید انتظار داشته باشید که همسرتان برای شما منبع شادی باشد. شادی درون باید از خود شما نشأت بگیرد. شاید ازدواج، قسمتی از شادی فردیتان را پر کند، اما نمی تواند منبع اصلی شادمانی باشد.

تصور : اگر واقعا عاشق هم باشید، هیچ مشکل اساسی ای نخواهید داشت.

واقعیت : یک ازدواج موفق بدون مراقبت، تعهد و تلاش و صرفا با عشق بدست نمی آید.

تصور : همسرم باید تمام نیازهای مرا بدون بازگو کردن من بشناسد.

واقعیت : حال، چون ازدواج کرده اید بدین معنا نیست که بتوانید ذهن ها را بخوانید. باید به همسر خود بگوئید که نیازهای شما چیست.

تک فارس

تصور : هر نوع ناسازگاری و کشمکش نشان دهنده فقدان عشق است.

واقعیت : ناسازگاری در هر ازدواجی وجود دارد. سعی کنید عاقلانه و در جهت بهبود رابطه تان با آن برخورد کنید. مبارزه سالم با این تنش ها این است که در آن تنها به فکر برنده شدن نباشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

من واقعا از مدرسه بیزارم چکار کنم
  1. چطور در اوایل نامزدی روزگار خوشی داشته باشیم
  2. چطور وقتی با ترس ناگهانی روبرو می شوم خودم را کنترل کنم
  3. چطور بفهمم واقعا عاشقش هستم یا فقط وابستگی ساده دارم
  4. بهترین شیوه برای انتقاد از دیگران بدون رنجاندن آنها چیست
  5. چرا ترس در کودک من به وجود آمده و راه های درمان
  6. علت اینکه اصلا دلم نمی خواهد ازدواج کنم چیست و چرا

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب