باورهای غلط درباره رژیم غذایی و لاغر شدن

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

باورهای غلط درباره رژیم غذایی و لاغر شدن

image باورهای غلط درباره رژیم غذایی و لاغر شدن

قانون قدیمی برای کاهش وزن : تسلیم اشتهای زیاد خود نشوید

چرا باید این قانون را در هم بشکنید : محققان دانشگاه جورج لندن ثابت کرده اند، اگر جلوی اشتهای خود را نگیرید چاق می شوید و در مقابل آن، محققان دانشگاه کانادا اعلام کرده اند، منع مردم از غذاهای خاص باعث افزایش حرص و ولع آنها می شود.

قانون جدید برای کاهش وزن : سعی کنید میل شدید خود را در حد تعادل نگه دارید.

همیشه غذاها یا خوراکی هایی که دوست دارید را به میزان کم و تکه های کوچک بخورید و خود را از نعمت آنها محروم نکنید. اما به طور مثال، به جای خوردن یک تخته کامل شکلات، دو تکه مربعی کوچک بخورید که فقط هوستان از بین برود.

تکفارس آی آر

قانون قدیمی برای کاهش وزن : حذف کربوهیدرات

چرا باید این قانون را در هم بشکنید :حذف کردن قند و کربوهیدرات از رژیم غذای روزانه فقط برای مدت کوتاهی پاسخگوست و در طولانی مدت افراد نمیتوانند این شراط را تحمل کنند. محققان ثابت کرده اند، افرادی که کربوهیدرات های کمی در وعده های غذایی خود دارند، حدود دوکیلوگرم بیشتر از افرادی وزن کم میکنند که هیچ کربوهیدراتی مصرف نمیکنند.

قانون جدید برای کاهش وزن : روزانه می توانید از ۵ پیمانه غلات همچون جودوسر یا برنج قهوه ای استفاده کنید.

کربوهیدرات، انرژی و فیبر بالایی دارد و نخوردن آن به هیچ عنوان منطقی و درست نیست.

قانون قدیمی کاهش وزن : نخوردن زرده تخم مرغ

www.takfars.ir

چرا باید این قانون را در هم بشکنید : در نتیجه تحقیقات دانشگاه ساری انگستان، افرادی که روزانه دو تخم مرغ را برای مدت ۱۲ هفته میخورند نیز به اندازه افرادی وزن کم میکنند که تخم مرغ را از وعده های غذایی خود حذف کرده اند. میزان کلسترول موجود در تخم مرغ در مقایسه با چربی های اشباع موجود گوشت های فراوری شده بسیار کم است.

قانون جدید برای کاهش وزن : زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین، کلسیم و آهن است.

بهتر است آن را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید تا رژیم متعادل و سالمی داشته باشید. و از مصرف غذاهای فراوری شده همچون سالامی که مملو از کلسترول و چربی است، خودداری کنید.

قانون قدیمی برای کاهش وزن : زیاد کردن وعده های غذایی

چرا باید این قانون را در هم بشکنید : مطالعات دهه ۹۰ میلادی ثابت کرده بودند در همه طول روز میان وعده های کوچک خوردن می تواند اشتهای زیاد را کنترل کند. اما تحقیقات کانادایی جدید نشان می دهد میان فردی که میان وعده های متعدد میخورد و کسی که نمیخورد، فرقی وجود ندارد.

قانون جدید برای کاهش وزن : در هر وعده خود هر چه قدر دوست دارید، غذا میل کنید.

اما حواستان به کالری های آن نیز باشد. به طور مثال، خانم باید حدود ۱۲۰۰ کالری در روز غذا بخورند تا لاغر بمانند. این کار باعث می شود تا انرژی کسب کنید نه اینکه انرژی از دست بدهید.

قانون قدیمی برای کاهش وزن : نیمه شب میان وعده نخورید

چرا باید این قانون را در هم بشکنید : تحقیقات اخیر نشان داده است، دلیل اینکه برخی از افراد وزنشان زیاد نمی شود، به زمان خوردن آنها، نه میزان غذایشان بستگی دارد. اما سوخت و ساز بدن با ساعت تغذیه ارتباطی ندارد. می توانید در ساعت ۱۰ شب هم غذای سالم به عنوان شام میل کنید.

قانون جدید برای کاهش وزن : اگر دوست دارید نیمه شب غذا میل کنید، این کار را انجام دهید

تک فارس

اما سعی کنید کالری زیادی نداشته باشد. نمی توانید در یخچال را ببندید؟ غذاهایی با اندازه های کوچک را امتحان کنید. اینکه در چه ساعتی غذا میل کنید مهم نیست و هیچ قاعده ای نیز برای فاصله انداختن میان وعده های غذایی وجود ندارد. البته اگر خیلی گرسنگی بکشید زیاد هم غذا خواهید خورد. بنابراین، کالری های را طوری در وعده های خود تقسیم کنید که انرژی کافی به شما بدهند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خوراکی های مفید و خوشمزه برای مشکل کم کاری تیروئید
  1. خطرات حمام روزانه برای سلامتی پوست و مو
  2. با خوردن این خوراکی ها ضررهای سیگار را نابود کنید
  3. از باردار شدن و مسوولیت های آن می ترسید چاره چیست
  4. با این رژیم غذایی شکم کوچکی خواهید داشت
  5. لیست غذاهای مقوی و انرژی زا برای سلامتی
  6. راهنمای علمی تشخیص درد آپاندیس فوری در خانه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات