باردار شدن در سن بالا چه خطراتی برای خانم ها دارد

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

باردار شدن در سن بالا چه خطراتی برای خانم ها دارد

image باردار شدن در سن بالا چه خطراتی برای خانم ها دارد

بچه‌دار شدن در سن بالا هم برای مادر و هم برای نوزاد ریسک بالایی دارد.

تیمی از متخصصان کانادایی، اطلاعات مربوط به سلامتی ۸۰۰ هزار زن باردار در ایالت واشنگتن را بررسی کرده‌اند که در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ گردآوری شده‌اند. سن متداول برای بارداری در این مطالعه ۲۵ تا ۲۹ سال در نظر گرفته شده و فاکتورهایی چون تلقیح مصنوعی نیز در آن منظور نشده‌اند. نتیجه این مطالعه که در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور انجام گرفته در مجله تخصصی “پلوس مدیسین” منتشر شده است.

نتیجه بررسی‌ها، منحنی رشد یابنده‌ عوارض در تطابق آشکار با سن مادر را نشان می‌دهند. خطر اختلال در گردش خون، آمبولی یا نارسانی کلیه، مادران ۴۰ سال به بالا را تهدید می‌کند. مثلا ریسک نفوذ مایع آمنیوتیک از رحم به خون بسیار بالاست؛ عاملی که اغلب به مرگ مادر می‌انجامد.

به طور میانگین از هر ۱۰۰۰ زایمان، ۱۶ مورد با دشواری و عوارض سنگین جسمی همراه است و این نرخ در مادران ۳۹ سال به بالا به طور آشکار بالاتر می‌رود. نزد مادران ۴۰ تا ۴۴ ساله این نرخ به نسبت مادران ۲۵ تا ۲۹ ساله، یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مطالعه ریسک شوک در حین زایمان برای گروه سنی بالاتر، سه برابر و ریسک آمبولی مایع آمنیوتیک هشت برابر ارزیابی شده است. در زنان ۵۰ سال به بالا، خطرات عمومی و جانی زایمان ۶ درصد بیشتر از زنان ۲۵ تا ۲۹ ساله است.

تکفارس آی آر

به گزارش دویچه‌وله، متخصصان گفته‌اند که نتیجه این مطالعه باید در خدمت مشاوره به زنانی قرار گیرد که حاملگی را به ۴۰ سالگی به بعد موکول می‌کنند؛ زیرا با روند صعودی سن بارداری، عوارض و بیماری‌های مربوط به زایمان نیز در آینده تشدید می‌شوند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

درمان فوری و قطعی مسمومیت های غذایی بدون دارو و دکتر
  1. درمان فشارخون سالمندان با خوردن تره فرنگی
  2. خواص مصرف شیره انگور که تا بحال نمی دانستید
  3. گیلاس خشک بهترین درمان بیماری نقرس
  4. کارهای اشتباهی که شب ها انجام می دهید و شما را چاق میکنند
  5. لبو قرمز یک غذای مناسب برای سفره های زیبای شب یلدا
  6. راه های افزایش تستوسترون بدن به طور طبیعی بدون دارو

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب