اگر لاغر شوید شب ها خوب می خوابید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اگر لاغر شوید شب ها خوب می خوابید

افرادی که نزدیک به ۷ کیلوگرم از وزن خود را از دست می دهند و دور کمر خود را به میزان ۱۵ درصد کم می‌کنند، بهتر می خوابند. کاهش وزن به‌ ویژه در ناحیه دور کمر میتواند به طرز چشمگیری کیفیت خواب افراد را بهبود ببخشد.

image اگر لاغر شوید شب ها خوب می خوابید

تحقیقات نشان داده است که : افرادی که از اضافه وزن یا چاقی رنج می برند، با مشکلات خواب روبرو خواهند بود. این تحقیقات از ۷۷ فرد دیابتی انجام شد که همگی از اضافه وزن یا چاقی رنج می‌برند و محققان آنها را به دو گروه تقسیم کردند. محققان برای یک گروه رژیم غذایی همراه با تمرین های ورزشی و برای گروه دوم فقط رژیم غذایی تدوین کردند.
شرکت کنندگان در این تحقیقات فرم های نظرسنجی درباره خواب را در آغاز تحقیقات و پایان آن برای مشخص شدن مشکلات خواب از جمله بی خوابی، خستگی در طول روز، خواب غیر راحت، خواب زیاد و استفاده از داروهای خوب آور پر کردند. محققان همچنین اندازه توده بدن این افراد و میزان چربی های شکمی آنها را در آغاز و پایان تحقیقات اندازه گیری کردند.
دو گروه از شرکت کنندگان به طور میانگین نزدیک به شش کیلو و هشتصد گرم وزن کم کردند و به یک اندازه چربی شکمی از دست دادند و محققان دریافتند: کیفیت خواب در این دو گروه به میزان ۲۰ درصد بهبود یافت. کری استوارت محقق مسئول این تحقیقات گفت: ما دریافتیم که بهبود در کیفیت خواب به طور قابل ملاحظه ای با کم کردن وزن در ارتباط است و این شاخص بر همگان صرف نظر از عمر و جنسیت صدق می‌کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. خوراکی های ممنوعه برای استفاده در وعده غذایی صبحانه
  2. چرا پهلو و شکم بعد از هم جای بدن لاغر می شوند
  3. مقاله ای مختصر و مفید درباره مدل های مختلف خوابیدن
  4. معرفی صبحانه های لاغر کننده و رژیمی
  5. این خوراکی ها معجزه درمان نفخ معده هستند
  6. اگر گرفتار یبوست هستید آلو خشک بخورید

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید