اگر عادت دارید با موی خیس بخوابید باید بدانید که

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اگر عادت دارید با موی خیس بخوابید باید بدانید که

زمانی که با موهای خیس می خوابید، باعث می شوید در هنگام صبح و برخاستن از خواب، موهای نامرتبی داشته باشید.

اگر با موهای خیس بخوابید هنگام صبح درد سر بیشتری برای از بین وز و فِر شدن موهای تان متحمل خواهید شد.

زمانی که با موهایی پریشان و بد حالت از خواب بیدار می شوید احتمالا برای حالت دادن به آن مجبور خواهید شد آن را خیس کنید و یا برای خشک کردن و حالت و دادن آن به دردسر خواهید افتاد. این کار سبب می شود که مجبور شوید وقت بیشتری را آن هم در هنگام صبح به موهای تان اختصاص دهید.

▪ خوابیدن با موهای خیس سبب آسیب فوری به فولیکول های موهای تان نخواهد شد اما به تدریج می تواند منجر به آسیب رساندن به آن شود چرا که موها زمانی که خیس هستند، آسیب پذیرتر از همیشه اند و راحت تر از هر زمان دیگری شکسته می شوند.

اگر موهای خیس تان را دم اسبی کنید یا تارهای آن را برای بستن بکشید، احتمال بیشتری وجود دارد که در طول شب، تارهای موهای تان شکسته شود.

تکفارس آی آر

اگر هم در مواقعی واقعا چاره ای به جز خوابیدن با موهای خیس ندارید باید مواردی را مد نظر داشته باشید.

▪ اول اینکه در چنین مواردی روبالشی کتان خود را با روبالشی از جنس ساتن یا سیلک عوض کنید با این کار آسیب کمتری به موهای خیس خود وارد خواهید آورد و شکستگی تارهای موها را نیز کاهش خواهید داد.

▪ سپس مطمئن شوید که موهای تان بسته نیست و کاملا آزاد است. از بستن موهای خیس به صورت دم اسبی های سفت و محکم جدا پرهیز کنید. از کش های موی سفت و پلاستیکی که موهای تان را بیشتر می کشد هم استفاده نکنید. اگر هم برای تان بسیار دشوار است که با موهای باز بخوابید لااقل آن را با پارچه های سیلک آن هم آرام ببندید.

در نهایت اگر میخواهید با موهای خیس بخوابید در نظر داشته باشید، هرگز موها را بدون آنکه چیزی به آن بمالید رها نکنید. مثلا از روغن های چرب کننده مخصوص مو، سرم های مو و یا موس استفاده کنید تا زمانی که از خواب برمی خیزید، با آن وضعیت بسیار نامناسب و بدشکل مو مواجه نباشید.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

معرفی ورزشهای مفید هم برای تقویت جسم و هم ذهن
  1. چطور برای ورزش بیشتر در خود انگیزه ایجاد کنید
  2. درمان فشارخون سالمندان با خوردن تره فرنگی
  3. آیا زیاد با موبایل بازی کردن برای چشمان کودک مضر است
  4. قرص اریترومایسین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  5. توصیه های مهم برای بازیابی انرژی بعد از ورزش های سخت
  6. موم زنبور عسل چه فوایدی برای سلامتی دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات