اولین قدم برای تغییر دکوراسیون منزل چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اولین قدم برای تغییر دکوراسیون منزل چیست

image اولین قدم برای تغییر دکوراسیون منزل چیست

شاید این سوال بسیار پیش پا افتاده به نظر برسد، اما نکته اینجاست که بازسازی یک فضا روی فضاهای هم جوار آن نیز تأثیر میگذارد. برای مثال اگر فقط آشپزخانه ی اپن خود را بازسازی کنید، آیا بعد از بازسازی، غذاخوری هم جوار آن در مقایسه با آشپزخانه قدیمی تر به نظر نمی رسد؟ حتی اگر برنامه ی بازسازی شما به دلیل ملاحظات اقتصادی قرار است در چند مرحله و اتاق به اتاق اجرا شود، بهتر است ابتدا این قضیه ی هم جواری را در نظر بگیرید و بعد ترتیب بازسازی فضاها را مشخص کنید.

چقدر می توانید برای بازسازی دکوراسیون منزل تان هزینه کنید؟

با بودجه ای که در اختیار دارید، تا چه حد می توانید تغییرات ایجاد کنید؟ آیا این مبلغ برای تغییرات مختصر پاسخ گو است یا بازسازی های اساسی؟ آیا با این مبلغ می توانید لوازم خانگی، روشنایی ها و مبلمان را نیز تعویض کنید؟ در فرآیند بازسازی جنبه هایی از هزینه وجود دارد که شما آن ها را نمی بینید، پس بهتر است برای برآورد هزینه ها هم با طراح و هم پیمانکار خود صحبت کنید و جزییات کامل آن را بیرون بیاورید.

کاربری فضای بازسازی شده چه خواهد بود؟

تکفارس آی آر

برای مثال فضای نشیمن شما قرار است فضایی برای مهمان ها نیز باشد یا فقط به شما و تلویزیون تان اختصاص دارد؟ آشپزخانه ی جدید قرار است فضایی برای گل گفتن و گل شنفتن اعضای خانواده نیز باشد یا مثل همیشه تنها در انحصار خانم خانه است؟ این تصمیم ها به طور قابل ملاحظه ای بر طراحی، ظاهر و عملکرد فضا تأثیر می گذارند و روند آن را تغییر می دهند.

کدام سبک دکوراسیون را می پسندید؟

آیا سبک مدرن را دوست دارید؟ انتقالی؟ معاصر یا سنتی؟ تصاویر گالری عکس چیدانه شما را در تشخیص سبکی که می پسندید، یاری میکنند. پیشنهاد می کنم قبل از بازسازی سری به آن ها بزنید و سبک های مختلف را بازبینی کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

برای سالمندان و معلولین چه ملاحظاتی در نظر می گیرید؟

آیا در منزل خود فردی با اختلالات حرکتی دارید یا میخواهید برای روزهای پیری خود از هم اکنون تدابیری در نظر بگیرید؟ اگر پاسخ تان مثبت می باشد، بهتر است در پروژه ی بازسازی خود این گونه موارد را نیز اعمال کنید تا مجبور نباشید بعدا با این مسائل سر و کله بزنید. قبلا درباره ی طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی برای معلولین و سالمندان به شما پیشنهاداتی داده ایم.

www.takfars.ir

طراحی پایدار تا چه اندازه برای شما مهم است؟

توسعه ی معماری پایدار و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای محیط بسیار مفید است و در درازمدت به نفع جیب شما نیز می باشد. پس خوب است پیش از شروع فرآیند بازسازی، امکان های در دسترس برای اجرای یک طراحی پایدار و هزینه های آن را بررسی کنید.

چه رنگی را ترجیح می دهید؟

به طراح خود بگویید چه رنگ هایی را ترجیح می دهید. رنگ های موردعلاقه ی شما کدام اند؟ آیا رنگ های جیغ و درخشان را ترجیح می دهید یا رنگ های مات و گرم؟ دوست دارید تعداد زیادی رنگ روی هر سطح ببینید یا ترجیح می دهید مبلمان و تابلوی هنری دکوراسیون تان بیشتر از چیزهای دیگر به چشم آیند؟ رنگ ها بر روی روحیات افراد تأثیر می گذارند، پس حتما از نحوه ی تأثیرگذاری آن ها بر خودتان آگاه باشید.

کدام کفپوش را ترجیح می دهید؟

مانند کفش ها، آنچه زیر پای شما است در ظاهر و حس راحتی خانه ی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. این روزها گزینه های زیادی در بازار موجود است؛ کاربری هر فضا به شما می گوید چه کفپوشی برای آن مناسب ترین است. آیا چوب، لمینت، سنگ، سرامیک یا موکت را انتخاب میکنید؟ حتما با طراح خود درباره ی ترجیحات تان صحبت کنید.

به چه مقدار فضای کمد و قفسه بندی نیاز دارید؟

تصمیم گیری درباره ی فضای کمد، از سوالات دیگری ناشی می شود که باید از خودتان بپرسید: به عنوان مثال، چقدر وسیله دارید؟ قرار است چقدر وسیله ی جدید بخرید؟ و از چه مقدار از وسایل تان قرار است خلاص شوید؟ میزان نیاز شما به فضایی برای نگهداری این وسایل باید در ابتدای پروژه ی بازسازی حتما تعیین شود، زیرا افزودن چنین فضاهایی در پایان پروژه ممکن است مشکل ساز و گران تر شود.

چه نوع مواد و مصالحی را دوست دارید؟

علاقه ی شما به سطوح براق و درخشان مانند شیشه یا سطوح مات، بر روی انتخاب مصالح شما تأثیر میگذارد. سطح کانترها، کف ها، درب ها، دیوارها و اجزای دیگر خانه، هر کدام دارای مصالح متنوعی هستند، بنابرای باید تصمیم بگیرید کدام مصالح به شخصیت شما و سبک دکوراسیون شما بیشتر میخورد.

تک فارس

کدام سبک را برای درب کابینت می پسندید؟

آیا درب های صاف و مدرن و بدون هیچ گونه تزیینات را دوست دارید؟ یا درب های شیشه ای؟ یا درب های کلاسیک و دارای جزییات تزیینی؟ انتخاب نوع درب کابینت ها تکلیف شما را با تمام بخش های چوبی دیگر آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و کمدهای دیواری در فضاهای دیگر روشن میکند. در فرآیند بازسازی یکی از رازهای معماری داخلی که منزل شما را دگرگون میکنند، توجه به همین نکته است.

کدام لوازم خانگی را ترجیح می دهید؟

گازی یا برقی؟ تجاری یا استاندارد؟ دستی یا اتوماتیک؟ یک کاره یا چندکاره؟ لوازم خانگی میتوانند جزو گران ترین خرید ها در پروژه ی بازسازی باشند، بنابراین باید لوازمی متناسب با نیازها و خواسته های خود انتخاب ک

معرفی چیدمان های اشتباه برای اتاق نشیمن
  1. راهنمای جدید چیدمان و دکوراسیون خانه با ترکیب رنگ مشکی سیاه

  2. شیک ترین ایده ها برای طراحی و دکوراسیون مغازه

  3. آموزش دکوراسیون خانه با رنگ های طوسی و زرد کنار هم

  4. مدل های جدید دکوراسیون و چیدمان خانه

  5. آموزش تصویری دکوراسیون یک واحد آپارتمانی شیک

  6. دکوراسیون فوق العاده زیبا و مدرن اتاق خواب عروس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات