image انشا درباره عید خود را چگونه گذراندید از زبان دانش آموز

نوروز با تمام شدن زمستان و فرا رسیدن بهار آغاز می شود و نماینگر آغاز سالی جدید است. این عید یکی از مهمترین و اصلی ترین جشن های ایرانیان می باشد.ایرانی ها، نوروز را در آغاز سال جدید و فرا رسیدن فصل بهار جشن می گیرند.

لحظه تحویل سال در کنار خانواده سر سفره هفت سین بودیم. بعد از تحویل سال پدر کتاب قرآن را برداشت و به هر یک از ما یک اسکناس نو عیدی داد.

امسال نوروز بسیار خوبی داشتم در کنار خانواده بودم و با هم سریال های ویژه عید نوروز را تماشا کردیم. من در تعطیلات عید پای صحبت های پدر و مادرم نشستم و آنها برای من از خاطرات ایام قدیم عید می گفتند.

بهار فصل زیبایی هاست و ایام عید فرصت بسیار مناسبی بود تا در طبیعت به گشت و گذار پرداخته و از هوای تازه بهاری لذت ببریم. درخت ها کم کم از خواب زمستانی بیدار شده بودند و بعضی از آنها شکوفه داده بودند.

ما در ایام عید نوروز با تماس تلفنی و یا دید و بازدید عید از احوالات دوستان قدیمی و فامیل باخبر شدیم و این یکی از بهترین های سنت های عید نوروز می باشد که دیدارها با دوستان و آشنایان قدیمی تازه می شود.

تعطیلات عید امسال بسیار پر بار بود و فکر می کنم به نحو احسن توانستم از آن استفاده کنم. با گوش دادن به صحبت های بزرگترها و کمک کردن به آنها. من همچنین در ایام عید و اوقات فراغت خودم کتاب های درسی ام را مرور کردم تا با باز شدن دوباره مدرسه بعد از پایان تعطیلات انگیزه و شوق بیشتری برای درس خواندن و کسب علم و دانش داشته باشم.