انشای آماده با موضوع روز تربیت بدنی و ورزش برای مدرسه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

انشای آماده با موضوع روز تربیت بدنی و ورزش برای مدرسه

image انشای آماده با موضوع روز تربیت بدنی و ورزش برای مدرسه

ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن است.

هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

ورزش، بر جنبه های گوناگون فرد اثرمی گذارد. حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان می شود؛ نعمتی که به تعبیر امام علی علیه السلام از زیادی مال بهتر است. ورزش همچنین به تعادل جسم و جان آدمی می انجامد. با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می شود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد و البته بدن سالم هم، روح و جان را در دست یابی به کمال یاری می رساند.

ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس است. ورزشکاران موفق، خود ساخته بوده و در برابر مشکلات، مقاوم تر هستند. از دیگر نتایج روانی ورزش، افزایش شور و نشاط ورزشکار و امید به آینده اوست.

تکفارس آی آر

ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و برهمین اساس نه تنها یک روز، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار میدهد.

فرهنگ‌سازی ورزش بایستی در خانواده و از طریق والدین در سنین کودکی انجام گردد. می‌توان گفت والدین نقش بسزایی در ایجاد انگیزه ورزش کردن در فرزندان دارند و اگر فرهنگ ورزش در یک خانواده نهادینه و تقویت شود، می‌تواند سلامت جمعی را به همراه داشته باشد.

همچنین دین اسلام برای تندرستی و سلامتی ارزش زیادی قائل است. همانطور که حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند تندرستی و سلامتی از برترین نعمت ‌هاست.

آیا طرف مقابلم مرا فقط به خاطر پولم می خواهد
  1. خلاصه موضوع توضیحات و داستان سریال شمیم عشق

  2. مقاله تحقیقی جامع برای مدرسه درباره استاندارد

  3. مقاله جامع درباره هفته تربیت بدنی با احادیث زیبا درباره ورزش

  4. متن پنج انشای جدید و خلاصه شده درباره روز دانش آموز

  5. عکس زیبای نمایش خیابانی در شهر کیفینگ چین

  6. عکس نوشته های جدید برای تبریک روز مهندس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات