افزایش جمعیت سالمندان در تهران در سال

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

افزایش جمعیت سالمندان در تهران در سال

image افزایش جمعیت سالمندان در تهران در سال

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به بازنگری سن سالمندی در تهران از ۶۵ سال به ۶۰ سال درخصوص آخرین وضع لایحه شهر دوستدار سالمند در شورای شهر گفت: پس از گزارش ما در صحن شورا، اعضا اعلام کردند بخش‌های مختلف این طرح نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد و ما نیز بازنگری‌هایی در آن انجام دادیم و لایحه مجددا در کمیسیون اجتماعی شورا به تصویب رسید و هم‌اکنون نیز در نوبت طرح در صحن علنی برای رای‌گیری است.

محمد مهدی گلمکانی با تاکید بر ضرورت مناسب‌سازی فضاهای شهری برای استفاده راحت و بی‌دغدغه سالمندان افزود: در صورتی که فضاهای شهری مناسب‌سازی شده و امکانات و وسایل حمل و نقل عمومی با استانداردهای مناسب استفاده سالمندان خریداری شود، قطعا این قشر نیز با شرایط مطلوب‌تری در شهر تردد خواهند کرد.

وی با بیان این‌که استانداردهای در نظر گرفته شده در لایحه شهر دوستدار سالمند براساس استانداردهای جهانی است، اظهار کرد: در حمل و نقل عمومی باید مکان‌هایی ویژه برای سالمندان پیش‌بینی شود؛ هرچند نمی‌توان چنین جداسازی را در ساعات پیک رعایت کرد، اما در سایر زمان‌ها این جداسازی پیش‌بینی شده است.

به گفته گلمکانی، براساس سرشماری‌های اخیر، طی پنج سال گذشته جمعیت سالمندان تهرانی ۲/۱ درصد افزایش یافته است و تهران ۷ درصد از میانگین کشوری بیشتر سالمند دارد.

تهران با داشتن جمعیت ۷ درصدی سالمندان بیش از شهرهای دیگر در حالی عنوان پیرترین شهر کشور را از آن خود کرده است که مناطق شش، سه و هشت با بیشترین تعداد پدربزرگ و مادربزرگ پیرترین و مناطق ۱۸، ۱۹ و ۱۵ دارای بیشترین جوانان تهرانی هستند.

تکفارس آی آر

  1. عکس های هشتمین مرحله طرح برخورد با ارازل و اوباش
  2. لیست جدیدترین قیمت ماشین های داخلی ۱۹ آذرماه
  3. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۴ فروردین
  4. شعرهای مربوط به رحلت امام خمینی رحمه الله علیه
  5. بارش برف سنگین در زاگرب کرواسی
  6. ادامه اعتراضات مصری ها در اطراف کاخ ریاست جمهوری در قاهره

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید