تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

افراد موفق در ایجاد کار و سرمایه گذاری چه ویژگی هایی دارند

image افراد موفق در ایجاد کار و سرمایه گذاری چه ویژگی هایی دارند

راه‌اندازی یک شرکت تازه و تلاش برای توسعه آن مانند سفر به یک سرزمین ناشناخته برای چهار هفته است آن هم در شرایطی که تنها برای یک هفته غذا در کوله پشتی دارید. به همین خاطر اگر می‌خواهید کارآفرین موفقی باشید باید مشکلی با بی‌اطمینانی‌های مسیر نداشته باشید. در غیراینصورت خیلی زود از ادامه مسیر منصرف می‌شوید. برای کسانی که از ماجراجویی گریزان هستند، شاید کارمند شدن انتخاب بهتری برای آینده شغلی باشد.

صبوری

حتما شما هم روزانه با گزارش‌های حیرت انگیزی مواجه می‌شوید. در مورد اینکه یک وبسایت نسبتا تازه تاسیس توانسته در عرض ۷ ماه ۹ میلیون بازدیدکننده را جذب کند و یا اینکه وبسایت آمازون در شب کریسمس در هر ثانیه ۳۰۶ قلم کالا فروخته است اما این موفقیت‌ها طی یک شب به‌دست نیامده‌اند. باید صبور باشید تا موفقیت به آرامی ‌فرا برسد و به خاطر داشته باشید که مشکلات هرگز مرتفع نخواهند شد بلکه هرچه شرکت شما بزرگ‌تر شود، با مشکلات بزرگتری نیز مواجه خواهید شد که باید برای حل آنها تلاش کنید.

خبری از کمال گرایی نیست

تکفارس آی آر

یک فرد ممکن است در یک زمینه خبره باشد اما در کارآفرینی استعداد چندانی نداشته باشد. به همین خاطر کارآفرینان باید خود را با شرایط موجود وفق دهند و سختی‌های ورود به کارآفرینی، به خصوص سختی‌های ابتدای کار را تحمل کنند. شما ممکن است در زمینه فروش واقعا توانا باشید اما از حسابداری چندان سر در نیاورید و به همین خاطر حتما باید وقت و تلاش بیشتری را به امور حسابداری اختصاص دهید اما به‌این موضوع مانند یک ضعف ننگرید. هیچ کارآفرینی نبوده که در همه زمینه‌ها خبره بوده باشد.

برخورداری از چشم‌انداز

اگر شرکتی راه‌اندازی کرده‌اید و هیچ چشم‌اندازی برای آینده دور یا نزدیک آن متصور نیستید شاید بهتر باشد که همین امروز تعطیلش کنید. نداشتن چشم‌انداز باعث خواهد شد که در جذب سرمایه‌گذار، مشتری و حتی کارمند با مشکل مواجه شوید. بهتر است در ابتدا از جایگاه فعلی کسب و کارتان مطلع شوید و سپس چشم‌اندازی را برای مثلا پنج سال بعد آن ترسیم کنید. بدون چشم‌انداز، بیش از حد به امور روزانه وابسته می‌شوید و وقت و انرژی خود را کاملا به آن اختصاص می‌دهید و به همین خاطر در مقابل نوسانات روزانه اقتصاد نیز آسیب‌پذیرتر خواهید بود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››