اطلاعات گیاه شناسی و نحوه کاشت گل بنفشه در خانه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

اطلاعات گیاه شناسی و نحوه کاشت گل بنفشه در خانه

image اطلاعات گیاه شناسی و نحوه کاشت گل بنفشه در خانه

تاکنون بیش از۵۰۰ گونه بنفشه در جهان شناخته شده اند که۱۹ گونه آن بومی ایران است.گل بنفشه رنگ های بسیار متنوعی از زرد، سفید، بنفش، ارغوانی تا آمیزه ای از این رنگ ها دارد.

در ایران بنفشه معطر و بنفشه سه رنگ که بومی ایران هستند و همچنین بنفشه های دو رگه زینتی، که به بنفشه فرنگی شهرت دارند، بیش از دیگر گونه ها یافت می شود.

بنفشه، در بیشتر منطقه های کوهستانی ایران به ویژه در شمال و شمال غربی کشور به صورت خودرو می روید. گل های معطر آن دارای بوی خوشِ ملایم است و به رنگ های بنفش، آبی و سفید از اواخر زمستان تا اوایل بهار ظاهر می شوند. بنفشه معطر در زمین های مرطوب و سایه دار، در کنار جویبارها و زیر درختان می روید.

بنفشه سه رنگ گیاهی علفی و چند ساله با عمری کوتاه است. این گونه بنفشه بومی اروپا و منطقه های معتدل آسیا و ایران است. در شمال و شمال غربی و غرب ایران به صورت خودرو می روید. گل های این نوع بنفشه معمولا دارای سه رنگ مشخص هستند که از ترکیب رنگ های زرد، ارغوانی، آبی نیلی و سفید به وجود آمده اند.

تکفارس آی آر

نحوه کاشت

برای پرورش گیاه دانه های رسیده را در اوایل تابستان یعنی در نیمه اول تیر ماه کاشته و سپس موقعی که گیاه جوان دارای ۳ تا ۴ برگ گردید آنها را در شهریور ماه نشاء میکنند با این روش گیاهان نشاء شده در بهار گل می دهند ولی در اگر دانه های گیاه در اردیبهشت ماه کاشته شوند گلهای آن پس از نشاء در زمان ۳ تا ۴ برگی در پائیز ظاهر خواهد شد. میزان بذر مورد نیاز در هر هکتار ۴ تا ۶ کیلوگرم می باشد.

اسم فرح فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  1. چطور بیشتر و سریع تر پول در بیاورم
  2. تصاویر دیدنی دیا میرزا هنرپیشه فیلم سلام بمبئی در ایران
  3. اسم آیسان فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  4. آشنایی با درخت پر و نحوه کاشت و نگهداری آن
  5. عکس های زیبای پروفایل مخصوص تبریک روز مادر
  6. زنان و مردان چه قدی را برای نامزد یا همسر خود دوست دارند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات