image اشتباهاتی که به مرور باعث ریزش موی سر می شوند

رژیم غذایی نامطلوب: رژیم غذایی تاثیر مستقیمی بر سلامت پوست و مو دارد. حفظ سلامت موها نیازمند مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین است. اضافه کردن آهن، روی، مس، ویتامینEو پروتئین به رزیم غذایی برای سلامت موها ضروری است. کمبود هر کدام از این مواد مغذی منجر به نازک شدن، ریزش و شکنندگی موها می شود.

استرس: استرس یکی از عوامل مشخص ریزش مو است و آکادمی درماتولوژی آمریکا اعلام کرده که استرس می تواند منجر به مشکلات پوستی، شکنندگی ناخن ها، آکنه و حتی ریزش مو شود. استرس فعالیت های چرخه ای فولیکول های مو را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین مبارزه با استرس، یکی از مهمترین گام ها برای اجتناب از ریزش مو است.

شستشوی بیش از حد: استفاده مداوم از شامپوها باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی مو و خشکی و شکنندگی آنها می شود. توصیه به شستن موها سه بار در هفته است. در صورت تعریق شدید، هر دو روز یکبار باید موها را با مواد شویند شست.

شستن موها با آب بسیار گرم: آب داغ رطوبت موها را از بین می ‌برد، ضمن اینکه آنها را خشک و شکننده و در عین‌ حال مستعد هرگونه آسیب و حتی ریزش می‌ کند. آب داغ نه تنها چربی مورد نیاز موها را خشک می‌ کند، بلکه گرمای آن وارد منافذ پوست ‌سر، که مسئول حفظ چربی موها هستند شده و آن ‌ها را از بین می ‌برد. چند درجه از حرارت آب کم کنید. با آب ولرم دوش بگیرید و موهای خود را با آبی بسیار خنک، تا جایی که تحمل آب سرد را دارید، آبکشی کنید.

استفاده از محصولات شیمیایی: استفاده از انواع ژل ها و اسپری ها و رنگ موها، یک گام برای رساندن آسیب های جدی به این عضو بدن است. این محصولات اغلب حاوی آمونیاک و پرکسید هیدروژن هستند که منجر به ریزش مو و نازک شدن مو می شوند. شامپوهای حاوی دی هیدروتستوسترون نیز ریزش مو را به همراه دارند. استفاده از محصولات گیاهی و طبیعی و ماسک های مو به جای این محصولات توصیه می شود.

بستن موها: بستن موها به صورت سفت و محکم به فولیکول مو آسیب میزند و باعث ریزش می شود. هیچگاه نباید موهای شما گونه ای بسته شود که پوست سر مورد آسیب و کشش قرار بگیرد. اگر موهای شما باز و در معرض هوا و نور خورشید قرار بگیرد رشد و مقاومت بهتری پیدا میکند.

شنا در آب کلردار: شنا یکی از مهمترین فعالیت های فیزیکی برای تناسب اندام و سلامت بدن است ولی شنا کردن در آب کلر دار باعث می شود موهای شما دچار ریزش شوند. اگر شما تمایل به شنا کردن در آب کلر دار دارید حتما از کلاه استخری استفاده کنید و مطمئن شوید تا آب به درون کلاه شما نفوذ نمیکند.

تک فارس » آرایشی » اشتباهاتی که به مرور باعث ریزش موی سر می شوند