۱- جلوگیری از آسیب دیدگی به دلیل استفاده بیش از حد از یک عضو بدن

زمانی که بدن در حال رشد است، فشار آوردن بیش از حد می‌تواند باعث آسیب دیدگی شود. کم بودن زمان استراحت مشکل ایجاد می‌کند. کودکانی که در سنین کم ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهند غالبا دچار آسیب دیدگی شدید می‌شوند.

۲- لذت بردن از ورزش

کودکانی که زمان زیادی را صرف یک ورزش خاص می‌کنند و نمی‌توانند فعالیت‌های متنوعی در زندگی انجام دهند کم کم خسته می‌شوند و تحت فشار قرار می‌گیرند.

۳- ارتباط با کودکان مختلف

دوستانی که بچه‌ها در فوتبالی پیدا می‌کنند با دوستانی که در شنا پیدا می‌کنند با هم متفاوت هستند. کودکانی با انجام ورزش‌های مختلف اجتماعی‌تر می‌شوند و با کودکان مختلف ارتباط برقرار می‌کنند و تجربه کسب می‌کنند. آن‌ها بدوین شکل ارتباطات اجتماعی خود را قوی‌تر می‌کنند.

۴- پذیرش مسئولیت‌های مختلف

کودکان با کسب تجربیات مختلف در ورزش‌های تیمی و انفرادی مسئولیت‌های مختلفی پیدا می‌کنند که در شکل‌گیری شخصیت آن‌ها تاثیرگذار است. در ورزش‌های مختلف فاکتورهای رفتاری مختلف از جمله روحیه رقابت، انعطاف‌پذیری و غیره در کودکان رشد می‌کنند.

۵- شانس‌های خود را از دست نمی‌دهند

انجام تنها یک ورزش شانس و گزینه‌های یک کودک را محدود می‌کنند. ممکن است یک اتفاق باعث شود که کودک یک رشته ورزشی را رها کند و اگر جایگزینی برای آن نداشته باشد به صورت کلی ورزش را رها می‌کنند.

تک فارس » پزشکی سلامتی » اثرات انجام فعالیتهای ورزشی متنوع زمان کودکی در سلامتی