تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشیاشتراک گذاری

ابروهایی پرپشت خواهید داشت اگر این مطلب را بخوانید

image ابروهایی پرپشت خواهید داشت اگر این مطلب را بخوانید

احتمالا تا به حال زیاد درباره فواید روغن زیتون شنیده اید ولی شاید ندانید این روغن می تواند در رشد ابروهای شما نیز تاثیر داشته باشد. کافی است یک شیشه روغن زیتون بخرید؛ طریقه استفاده از آن نیز خیلی راحت است؛ مقدار بسیار کمی از آن را روی ریشه های قسمتی که میخواهید رشد کند بمالید، البته حواس تان باشد که فقط روی قسمت های خالی و جاهایی که میخواهید مو رشد کند روغن بگذارید، استفاده از یک گوش پاک کن می تواند بسیار کمک کنند. باشد، بعد موهای ابرو را با یک مسواک مخصوص شانه کنید. توصیه می شود هر شب این کار را انجام دهید و صبح روغن ها را بشویید.

موی ابرو را تقویت کنید

شاید جالب باشد بدانید وازلین ماده دیگری است که می تواند در رشد ابروها موثر باشد. استفاده از وازلین نیز تقریبا همانند روغن زیتون است با این تفاوت که شاید مجبور باشید ۲بار در روز از آن استفاده کنید. البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع تر میکند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها تاثیر دارد و آن ها را ضخیم تر میکند و در نتیجه ابروها پرتر به نظر خواهند رسید. وازلین بیشتر برای کسانی مناسب است که ابروهای باریک را ترجیح می دهند ولی دوست دارند ابروهای شان پر و یکدست به نظر برسد.

برای داشتن ابروهایی پرپشت کمتر از موچین استفاده کنید

تکفارس آی آر

بسیاری از متخصصان زیبایی اعتقاد دارند که زیاد برداشتن ابرو با موچین می تواند به مرور ابروهای شما را بسیار کم کند به همین دلیل اگر میخواهید دوباره ابروهای گذشته خود را به دست بیاورید قبل از هرکاری موچین و بند را دیگر کنار بگذارید، باید از کندن موها دست بکشید تا ابروها فرصت داشته باشند کم کم رشد کنند.

نگذارید یک مو هم کم شود

وقتی موی ابروها شروع به ریختن میکند برای خیلی از خانم ها می تواند نگران کننده باشد؟ اما ما به شما می گوییم نگران نباشید چون افراد زیادی در دنیا هستند که چنین مشکلی را دارند، البته نباید هم این مشکل را نادیده گرفت و باید به دنبال راهی برای درمان آن بود.

ممکن است موی ابروها به علل متعددی دچار ریزش شوند، علت مهمی که می تواند منجربه ریزش موها شود نوعی خاصی از بیماری آلوپشی است؛ در این بیماری سیستم ایمنی بدن، فولیکول های مو را به عنوان باکتری می شناسد و در نتیجه رشد موها کند می شود و درآمدن دوباره موها می تواند بسیار مشکل باشد. علاوه بر این استرس خیلی زیاد هم می تواند موجب ریزش موی ابروها شود. میزان هورمون ها و تعادل نداشتن آن ها هم میتوانند تاثیر زیادی روی موهای بدن داشته باشند، هرکدام از این علل درمان های خاص خود را دارند که به حتم پزشک بیش از هرکسی می تواند به شما کمک کند.

شانه ابرو را فراموش نکنید

www.takfars.ir

موادی وجود دارند که هم میتوانند موی ابروها را ضخیم کنند و هم سرعت رشد آن ها را افزایش دهند؛ روغن کرچک از همین گونه مواد است یعنی مجموعه ای از خواص روغن زیتون و وازلین را دارد، کافی است مقدار خیلی کم از آن را روی ریشه ابروها بمالید و کمی ماساژ دهید و بعد ابروها را با مسواکی شانه کنید. حواس تان باشد، فقط روی ابروها را با این روغن ماساژ دهید چون اگر به طور مداوم این روغن روی قسمتی از پوست بریزد ممکن است دچار مشکل موی زائد بشوید.

فرمولی برای پرپشتی ابرو

زمانی که ابروها مجدد شروع به رشد میکنند کاملا بستگی به علتی دارد که موی ابروها از دست رفته اند؛ اگر فقط به دلیل موچین و تیغ، موی ابروهای خود را از دست داده اید، می توانید انتظار داشته باشید در عرض ۲ هفته مجدد شروع به رشد کنند ، البته اگر زیاد ابروها را با تیغ بزنید یا منطقه خاصی را مرتب با موچین بردارید دیگر نباید انتظار داشته باشید که زود رشد کنند اما اگر به خاطر بیماری خاصی ابروهای تان را از دست داده باشید احتمالا به این زودی ها ابروها رشد نخواهند کرد و حتی شاید نیاز به راهکارهای درمانی هم باشد. اگر هم به خاطر استرس ابروها ریخته باشند باید اول به نوعی عامل استرس را در خود از بین ببرید تا دوباره ابروها به حالت اول بازگردند.

مکمل بخوریم؟

اگر دوست دارید ابروهای تان سریع تر رشد کنند باید ویتامین های بیشتری به بدن تان برسانید. مولتی ویتامین هایی وجود دارند که میتوانند رشد موهای بدن را افزایش دهند و سطح هورمون های بدن را در حد نرمال نگه دارند، مثلا می توانید با خوردن روزانه کپسول ویتامین E می تواند کمک فراوانی بکند. البته ویتامین های B۳، A و C هم میتوانند بسیار موثر باشند. علاوه بر این ها ویتامین۶ B هم می تواند در تقویت موها، پوست و ناخن ها تاثیر بسزایی داشته باشد، مصرف روزانه ویتامین ب کمپلکس که حاوی ۱۰۰ میلی گرم ۶ B باشد می تواند بسیار موثر باشد.

مراقب آهن تان باشید

با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید خود را چک کنید. آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک میکند، خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص های آهن می تواند بسیار کمک کننده باشد.

طریقه استفاده از مداد ابرو

اگر میخواهید برای بهتر مدل دادن ابروهای تان از مداد استفاده کنید اول از همه باید مطمئن شوید که رنگ مداد با ابروهای شما هماهنگی کافی دارد و به خوبی با رنگ موهای شما ترکیب می شود درغیر این صورت ابروهای شما را مصنوعی نشان می دهد، علاوه بر این ها حواس تان باشد، مداد نوک مناسبی داشته باشد.

اول از همه از ضخیم ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید؛ با زدن ضربه های مختصر با مداد روی قسمت های خالی؛ ابروی تان را پر کنید، بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم ترین جای ابرو روی ضربه های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.

تک فارس

شاید بیمار باشید

اگر ابروهای تان به شدت میریزد به پزشک مراجعه کنید و بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را چک کند، کم شدن تیروئید می تواند باعث نازک شدن و ریزش موی ابروها شود، آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک میکند

ابروهای تان را ماساژ دهید

با یک برس مخصوص، ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید، علاوه بر این می توانید با نوک انگشت ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، می توانید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید. بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد میتوانند به رشد ابروها کمک کنند.

ماینوکسیدیل بزنیم؟

برای رشد موی ابروها، روزانه از محلول ۵ درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید؛ به این روش که روزی یک بار مقداری از این ماده را روی خط ابرو بمالید، پیشنهاد می شود ماینوکسیدیل را با گوش پاک کن به ابروها بزنید که مبادا روی قسمت های دیگر پوست سرایت کند. حواس تان باشد که قطع یک باره این ماده می تواند موجب ریزش بیشتر ابروها شود. این روزها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه ها موجود است که استفاده از آن ها تاثیر زیادی دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››