تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

آیلتس چیست و آشنایی با تمام جزئیات آیلتس

image آیلتس چیست و آشنایی با تمام جزئیات آیلتس

آیلتس سیستم آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است.

یک امتحان برای تشخیص تسلط زبان انگلیسی افرادی که قصد زندگی و یا کار در کشور هایی دارند که زبان ارتباطات آن، انگلیسی است. در زمانی کمتر از سه ساعت، این آزمون مهارت های شما را در گوش دادن، خواندن، نوشتن و مکالمه می سنجد. که نمره های هر مهارت از ۱ تا ۹ می باشد.

IELTS: Internatioal English Language Testing System

بهترین روش برای سنجش مهارت های مکالمه، صحبت رو در روست و آیلتس یکی از شناخته شده ترین آزمون هایی است که از روش مکالمه رو در رو برای سنجش مهارت های ارتباطی استفاده می کند که همون امتحان Speaking هست. این آزمون که توسط متخصصین آزمون های زبان در سرتاسر جهان طراحی شده، به شما تصویری دقیق و عادلانه از مهارت های زبان انگلیسی تان می دهد.

تکفارس آی آر

طبیعتا مهارت های زبانی برای کسی که قصد تحصیل در محیط آکادمیک دانشگاه را دارد با کسی که با مقاصد کاری به کشور انگلیسی زبان مهاجرت کرده متفاوت است. به همین منظور آزمون آیلتس به دو گروه آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال تقسیم می گردد. بسته به هدف، شما باید در یکی از این دو ماژول شرکت کنید.

روشهای برگزاری آزمون (کتبی و کامپیوتری)

آزمون آیلتس به دو روش کتبی و کامپیوتری برگزار می شود. روش قدیمی همان آزمون کتبی است که داوطلبان سوالها را روی برگه کاغذی گرفته و سپس با مداد جوابها را بر روی پاسخنامه وارد میکنند. روش جدیدتر که کامپیوتری است سوالها و پاسخ آنها بر روی کامپیوترهای مرکز در برابر داوطلبان قرار میگیرد و آنها با استفاده از کیبورد و ماوس پاسخها را همانجا بر روی کامپیوتر وارد میکنند. شیوه کامپیوتری آزمون آیلتس دارای مزیت هایی همچون عدم نیاز به نوشتن با مداد همینطور دریافت کارنامه سریعتر نسبت به شیوه کتبی بوده و در مقابل برای افرادی که با کامپیوتر آشنا نیستند و سرعت تایپ کندی دارند چالش برانگیز است.

مراحل آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می گردد. مرحله اول، بخش کتبی آزمون است که مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه است. در آزمون کتبی، مهارت های شنیداری، خواندن و نوشتاری مورد ارزیابی قرار می گیرند.مرحله دوم آزمون آیلتس، مرحله گفتاری است. در این بخش مهارت صحبت کردن شما به زبان انگلیسی سنجیده میشود. همچنین بخش های مختلف آزمون نیز شامل شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریک روز برگزار خواهد شد. فراموش نکنین که آزمون مصاحبه نیز به فاصله یک هفته قبل یا بعد از آزمون کتبی انجام می شود.

www.takfars.ir

تست Listening

ازمون کتبی شما با بخش Listening شروع میشود، در این بخش که شامل چهار قسمت هست و برای هر بخش آن ۱۰ سوال طراحی شده است (جمعا ۴۰ سوال)، که کلا زمان این آزمون نیز ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می باشد.

تست Reading

مرحله ی بعد بخش Reading آغاز میشود. به شما در این بخش ۴۰ سوال داده میشود، که شما یک ساعت فرصت دارید به سوالات پاسخ دهید. متن ها و سوالات دفترچه آزمون همگی از کتاب ها، روزنامه ها، جزوه ها و مجله های غیرتخصصی انتخاب میشود. تسلط شما بر زمان در این بخش یکی از مهمترین فاکتورهاست که در یک پست دیگه مفصل دربارش باهم صحبت میکنیم.

تست Writing

برای بخش نوشتاری یا همان Writing یک ساعت زمان در نظر گرفته شده. در این بخش دو موضوع به شما داده خواهد شد تا درمورد آن متنی بنویسید. با تجربه ای که این سال ها به دست آمده بهتر است که بیست دقیقه را به سوال اول اختصاص دهید. متن نخست باید حداقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. چهل دقیقه بعد را نیز میتوانید برای نوشتن موضوع دوم با میزان حداقل ۲۵۰ کلمه اختصاص دهید. فراموش نکنید که متنهای کمتر از ۱۵۰ و ۲۵۰ کلمه نمره کامل دریافت نخواهند کرد.

تست Speaking

و بالاخره بخش مکالمه یا همان Speaking که شامل مصاحبه است که بین ۱۱ الی ۱۴ دقیقه زمان خواهد برد. اصولا داوطلبان در این بخش خیلی دچار استرس میشوند ولی من به شما توصیه میکنم که سخت نگیرید، تصور کنید برای نوشیدن قهوه به کافه ای دعوت شدید. ( روز مصاحبه آروم باشین و لبخند هم فراموش نکین) بخش اول مصاحبه شامل سوالات شخصی و عمومی در مورد وضعیت خانوادگی، وضعیت شغلی، محل زندگی داوطلب و سوالاتی راجع به علایق شما خواهد بود. در بخش دوم نیز موضوعی به شما داده خواهد شد تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کرده و عقیده و نظر خود را عنوان کنید. بخش سوم نیز مصاحبه گر به میزان ۴ الی ۵ دقیقه در محدوده موضوع عنوان شده با شما بحث و تبادل نظر خواهد داشت.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››