آیا کودکان میتوانند تنها بازی کنند و فایده های آن

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا کودکان میتوانند تنها بازی کنند و فایده های آن

image آیا کودکان میتوانند تنها بازی کنند و فایده های آن

تنهایی بازی کردن به شکل گیری شخصیت فردی کودکتان کمک میکند و به او یاد می دهد چطور وقتی در گروه های کوچک قرار می گیرد، در میان انبوه جمعیت و زمانی که تنها است شاد باشد.

وقتی کودکی با خودش بازی میکند آموزه های ارزشمندی را به دست می آورد. او یاد می گیرد چطور با مسائل زندگیش کنار بیاید.

▪ به کودک یاد بدهید سرگرمی های فردی داشته باشد

کودکانی که بلد هستند به تنهایی بازی کنند برای چنین لحظاتی خلاق می شوند. آنها میتوانند بدون اضطراباز تنهایی به علاقه مندی هایشان بپردازند. وقتی کودک بزرگ می شود به این درک می رسد که بعضی از لحظات نیاز به خلوت و تنهایی خودش دارد. او اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و می تواند نیازهای فردیش را برآورده کند.

تکفارس آی آر

▪ تخیل قوی تر

کودکانی که تنها بازی میکنند کودکانی خلاق و خیال پرداز هستند. بازی با قهرمان های خیالی، پرنسس ها و شاهزاده ها و حیوانات نشانه خلاقیت وهوش کودک است. پس هرگز در این لحظات در بازی کودک مداخله نکنید.

▪ رشد شخصیت مستقل اجتماعی

کودکانی که تنهایی بازی کردن را یاد می گیرند احساس استقلال بیشتری نسبت به کودکان وابسته تجربه میکنند. آنها برای برآوردن نیازهایشان وابسته به فرد یا اطرافیانشان نیستند. این استقلال اجتماعی به آنها کمک میکند تا در موقعیت های متفاوت سخت گیری نکنند و با شرایط کنار بیایند. تنها بازی کردن باعث نمی شود کودکتان خجالتی و کمرو بار بیایداو فقط یاد می گیرد لحظات تنهایی اش را پر کند بدون اینکه منتـــظر دیگری باشد تا خلوت تنهایی اش را با بازی پرکند.

▪ ایجاد آرامش

www.takfars.ir

بازی کردن در محیط های پر سر و صدا و سرگرم شدن با بچه های دیگر باعث تنش و خستگی می شود. گاهی لازم است او تنها بازی کند تا آرامش و تمرکز پیدا کند. کودک به آرامش نیاز دارد. اگر او از صبح زود تا بعداز ظهر در مهدکودک است باید در خانه کمی تنها بازی کند تا آرامش و تمرکز داشته باشد.

▪ به کودک یاد بدهید چگونه خودش را آرام کند

کودک به این اطمینان قلبی نیاز دارد که پدر و مادرش در کنارش هستند و هرگز رهایش نمیکنند. اما او باید یاد بگیرد گاهی بدون تکیه به پدر و مادرش به خودش آرامش بدهد، سرگرم شود و یاد بگیرد. او باید بداند که همیشه می تواند روی پدر و مادرش حساب کند اما همچنین او باید یاد بگیرد که بعضی از مشکلات و مسائلش را به تنهایی حل و رفع کند. تنهایی به او کمک میکند تا احساساتش را بهتر درک کند و ارتباطش با پدر و مادر، اعضای خانواده و دوستانش را تقویت میکند.

▪ احساس راحتی را در خلوت تنهایی کودک جدی بگیرید

حتی اگر خیلی دوست داشته باشید اما نمی توانید ۲۴ ساعت شبانه روزتان را در اختیار کودک قرار بدهید. شما کارهای دیگری نیز دارید که علاوه بر نفع شخصی تان بخشی از نیازهای کودک تان را برآورده میکند. اگر کودک یاد بگیرد خودش را سرگرم کند شما هم بدون نگرانی می توانید به کارهایتان برسید. توجه به موقع و به اندازه شما به کودک احساس تنهایی و نادیده گرفتن را در او کم میکنداو به مرور زمان بین تنهایی بازی کردن، سرگرم شدن با پدر و مادر و بازی کردن با دوستان تمایز و حد و اندازه قایل می شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

دخترهای متولد ماه اسفند چه خصوصیاتی دارند
  1. راهکارهای مساوی کردن هزینه زندگی با میزان حقوق و درآمد
  2. دخترهای متولد ماه تیر چه خصوصیاتی دارند
  3. شوهر من بیکار است باید با او چه کنم
  4. بعضی ها چطور همیشه آرام هستند و زندگی خوبی دارند
  5. می خواهم شوهرم واقعا دوستم داشته باشد چه کنم
  6. لبخند زدن به دیگران کاری درست است یا غلط

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب