آیا ورزش یوگا برای درمان بیماری روده تحریک پذیر مفید است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا ورزش یوگا برای درمان بیماری روده تحریک پذیر مفید است

image آیا ورزش یوگا برای درمان بیماری روده تحریک پذیر مفید است

محققان دریافتند در مقایسه با عدم درمان، بعد از ورزش یوگا بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی، بهبود عمومی و عملکرد فیزیکی مشاهده شد.

افرادی که مبتلا به بیماری سندروم روده تحریک پذیر هستند با انجام تمرینات یوگا میتوانند تا حدود زیادی به درمان و بهبود بیماری خود کمک کنند.تحقیقات جدید محققان نشان می دهد ورزش یوگا با کاهش علائم روده، شدت بیماری و اضطراب در بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر مرتبط است.

دانیا شومان، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه دویسبورگ اسن آلمان، با انجام مطالعه ای سیستماتیک به بررسی تاثیرات یوگا بر علائم سندروم روده تحریک پذیر پرداختند.

داده ها مربوط به شش آزمایش کنترل شده تصادفی با وجود ۲۷۳ بیمار بود که در این مطالعات، استفاده از یوگا با درمان عادی، اقدامات دارویی و غیردارویی مقایسه شد.

تکفارس آی آر

محققان دریافتند شواهدی مبنی بر وجود تاثیرات مفید یوگا نسبت به درمان های قراردادی بر کاهش علائم روده، شدت بیماری و اضطراب وجود دارد.

به گفته محققان، یافته های این بررسی سیستماتیک نشان می دهد یوگا ممکن است درمانی آسان و ایمن برای افراد مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آلو خشک معجزه ای برای سلامتی بدن و انرژی بیشتر
  1. با این روش ها لاغر شوید و خوش اندام بمانید
  2. آیا میتوان افسردگی را با انجام ورزش بدنسازی درمان کرد
  3. چه سنی برای سوراخ کردن گوش دختران مناسب است
  4. توصیه های تضمینی برای داشتن یک شکم کوچک
  5. چه کنید تا استخوان های قوی و محکم داشته باشید
  6. مقایسه خواص و مضرات کره گیاهی و لبنی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات