آیا ورزش کارهای حرفه ای اصلا مریض می شوند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا ورزش کارهای حرفه ای اصلا مریض می شوند

image آیا ورزش کارهای حرفه ای اصلا مریض می شوند

مطالعات محققان دانشگاه پرتوریا در آفریقای جنوبی نشان می دهد، ورزشکاران حرفه ای که در تمرینات سخت، فعالیت های بدنی طولانی و همینطور مسابقات شرکت میکنند، از سیستم ایمنی متفاوتی نسبت به سایرین برخوردارند که آنها را بیش از افرادی که ورزش نمیکنند در معرض ابتلا به بیماری قرار می دهد.

Martin Schwellnus از محققان این مطالعه می گوید : ورزشکاران حرفه ای که در مسابقات یا تمرینات طولانی مدت شرکت میکنند به همان نسبت ابتلا به انواع بیماری ها در آنها افزایش پیدا میکند. این مطالعه، تصویری کاملا متفاوت از آنچه که در ذهن عامه مردم نسبت به ورزشکاران وجود دارد را پیش روی ما قرار داده است.

ورزش روزانه و در حد معمول می تواند برای دوری از بیماری ها یا کاهش ابتلا به سرماخوردگی مفید باشد و سلول های ایمنی بدن را افزایش دهد اما در ورزشکاران حرفه ای این فرآیند کاملا برعکس بوده و فعالیت های بدنی طولانی و سخت باعث افزایش فشارخون شده و در کوتاه مدت می تواند تضعیف سیستم ایمنی بدن و ابتلا به انواع بیماری ها را به دنبال داشته باشد.

▪ورزشکاران حرفه ای نیز همانند سایر مردم باید مراقب سلامتی خود باشند یا حتی می توان گفت، آنها در زمانی که دچار کمبود خواب یا خستگی می شوند باید بیش از سایرین مراقب خود باشند زیرا بیش از عامه مردم در معرض ابتلا به انواع بیماری ها هستند.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آموزش نحوه گرفتن نبض همراه با تصویر
  1. بهترین خوراکی های برای داشتن خونی تمیز و سالم
  2. لیست غذاهایی خوشگل کننده و سلامت بخش
  3. فواید حمام گرفتن با نفت خام
  4. رازهایی خواندنی برای رسیدن به آرامش ذهنی و روحی
  5. خوردن چای یا قهوه زیاد اصلا چه خطراتی می تواند داشته باشد
  6. شب ها چه بخوریم تا آرام بخوابیم

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب