آیا واقعا دست زدن به ماهی قرمز عید خطرناک است و چرا

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا واقعا دست زدن به ماهی قرمز عید خطرناک است و چرا

image آیا واقعا دست زدن به ماهی قرمز عید خطرناک است و چرا

نگهداری ماهی‌های قرمز در تنگ موجب از بین رفتن سریع آنها می‌شود، این ماهی‌ها باید در یک محیط ثابت و در دمای ۱۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد نگهداری شوند بنابراین در دمای متغیر اتاق امکان نگهداری آنها به مدت طولانی وجود ندارد.

به ویژه کودکان باید از دست زدن به ماهی‌های قرمز خودداری کنند، دست زدن به ماهی‌ها ممکن است موجب ایجاد خراش در پوست آنها شده و آلودگی‌های قارچی به افرادی که سیستم دفاعی ضعیفی دارند، سرایت کند.

خراش ایجاد شده در بدن ماهی نیز موجب سرایت آلودگی‌های احتمالی به ماهی نیز می‌شود که پس از رهاسازی آنها در محیط‌های طبیعی همچون تالاب‌ها، سایر ماهی‌ها و آبزیان را آلوده کند.

▪ ایجاد مشکلات گوارشی از دیگر بیماری‌های احتمالی بر اثر تماس با ماهی‌های قرمز است، از خریداری ماهی‌های قرمز خودداری کنند و در صورت خرید آنها هیچ‌گاه به آنها دست نزنند همچنین پس از ایام نوروز آنها را در محیط‌های طبیعی همچون رودخانه‌ها و سدها رهاسازی نکنند.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. آیا من گردش خون ضعیفی دارم نشانه های تشخیصی
  2. ریشه جینسینگ چه خواصی دارد وچه ضررهای
  3. معرفی درمان و علل ایجاد پولیپ بینی
  4. وقتی جاده لغزنده و یخ زده است چطور باید رانندگی کنیم
  5. انجام حرکات ورزشی پشت سر هم و سریع مفید است یا خیر
  6. چطور بفهمم مثانه ام بیش فعال است یا عادی

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید