تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

آیا واقعا اگر چربی بخوریم چاق خواهیم شد

محصولات عاری از چربی فت و فراوان هستند. هیچ چیز مخصوصی درباره ی چربی که سبب اضافه وزن می شود وجود ندارد: گنجاندن چربی کافی در رژیم غذایی – انستیتوی پزشکی سفارش می نماید که چربی ۲۰ تا ۳۵ درصد کالری ها را تشکیل بدهد- برای سلامتی دارای نقشی حیاتی است، اما نوع چربی دارای اهمیت است.

چربی های تک اشباع، که به اختصار MUFA نامیده می شوند از روغن های سالم موجود در غذاهای گیاهی ماند زیتون، مغزها و آووکادو به دست می آیند. یک گزارش چاپ شده در مجله ی تغذیه بریتانیا، نشان می دهد که یک رژیم غذایی غنی از MUFA ، به افراد کمک میکند که بدون تغییر میزان کالری دریافتی خود، مقادیر کمی از وزن خود را از دست بدهند. در یک تحقیق دیگر معلوم شده است که صبحانه ای با مقدار بالای MUFA می تواند تا ۵ ساعت پس از این وعده، سوزاندن کالری ها را تقویت کند، و این کار به خصوص درباره ی اشخاصی که دارای چربی شکمی بیشتری هستند صورت می گیرد. سعی کنید این چربی های مفید و سالم لذیذ را در کنار یک برنامه ی غذایی با کالری کمتر به کار بگیرید تا وزن خود و چربی دور شکمی بدن خود را کاهش دهید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››