تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
روانشناسی

آیا نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان روحیه ما را بهتر میکند

image آیا نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان روحیه ما را بهتر میکند

بسیاری از گیاهان آپارتمانی، مواد سمی را از هوای محیط گرفته و آن را اکسیژنه میکنند، یک تصفیه کننده هوای طبیعی که ورود جریان هوای پاکیزه به مغز شما را هموار میکند.

بیرون رفتن و بودن در محیطی احاطه شده با طبیعت، راهی بی نظیر برای آرامش یافتن و سرحال شدن است. اما می توان برخی از فواید طبیعت را از طریق نگهداری گیاهان آپارتمانی با خود به منزل بیاورید.

داشتن گیاه خانگی در خانه می تواند به تقویت حافظه و تمرکزتان با ایجاد تصوری از آرامش طبیعت، حتی در فضای بسته کمک کند. شما همچنین می توانید با نگهداری یک گیاه آپارتمانی در محل کار و روی میزتان به افزایش عملکرد شناختی کمک کرده و از میزان پرش افکارتان بکاهید.

اگر مشکل بی خوابی دارید، تلاش کنید گیاهی را پیدا کنید که در شب اکسیژن آزاد میکند چرا که این کار باعث بهبود هوای محیط شده و باعث می شود که راحت تر تمرکز کرده، ذهن خود را آرام کرده و به خواب روید. گیاه پوست ماری معمولا برای این موارد پیشنهاد می شوند و خواب خوب یکی از نیاز های اولیه برای داشتن سلامت روان است.

تکفارس آی آر

گیاهی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید، اما این را نیز در نظر داشته باشید که رمز یک گیاه آپارتمانی سالم که به سلامت ذهن شما کمک میکند، در خاک آن نهفته است. خاک شامل میکروب هایی است که در محیط بیرون یافت می شوند و باعث انجام واکنش های شیمیایی شده که اندروفین آزاد میکنند و این همان هورمونی است که حال شما را خوب میکند. همچنین جذبه بصری گیاه نیز به افزایش سلامت روانی کمک میکند چرا که دیدن یک گیاه زیبا یا یک گلدان گل به شما احساس آرامش می دهد و استرس را دور میکند. مطالعات نشان می دهند که بیماران بیمارستانی که گیاهی در اتاق خود داشته اند، استرس کمتری را نسبت به آنهایی که نداشته اند احساس میکنند.

گیاهان همچنین احساس هدف داشتن را القا میکنند، چرا که حتی یک کاکتوس نیازمند کمترین میزان مراقبت و نگهداریست و نگهداری از گیاهتان به شما حس هدف داشتن را می دهد که احساس مفید بودن و سلامت روانی را افزایش می دهد. مطالعات به تحقیق در مورد قدرت درمانی سلامت روان گیاهان پوتوس طلایی، سینگونیوم و آگلونما پرداخته اند.

  1. خانم ها دوست ندارند چه هدیه های نگیرند
  2. تفسیر نقاشی بچه ها با اصول علمی روانشناسی
  3. اطلاعات جالب و طالع بینی کامل ماه دی
  4. چطور با افرادی که شما را مسخره میکنند رفتار کنید
  5. آیا رابطه من و او به ازدواج می رسد یا نه
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید