آیا می دانید چه ویژگی های خود را از مادر یا پدر خود ارث بردید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا می دانید چه ویژگی های خود را از مادر یا پدر خود ارث بردید

image آیا می دانید چه ویژگی های خود را از مادر یا پدر خود ارث بردید

کلسترول بالا

خیلی ها معتقدند کلسترول بالا با نوع غذایی که میخورید در ارتباط است و اگر میخواهید زندگی طولانی و شادی داشته باشید باید میوه و سبزیجات بخورید و ورزش کنید. اما گاهی اوقات کلسترول بالا ارتباطی با سبک زندگی مان ندارد بلکه به ژن ما بستگی دارد. در میان هر ۵۰۰ نفر ۱ نفر دارای تغییر ژنتیک خاصی می باشد که منجر به ذخیره کلسترول در خون آن ها می شود. این افراد حتی اگر به جز سبزیجات چیزی هم نخورند باز هم کلسترول خون شان بالاست.

کچلی مردها از مادر به آن ها می رسد

یکی از ژن هایی که نقش مهمی در کچلی ایفا میکند در کروموزوم x وجود دارد. مردها آن را از مادرشان به ارث می برند. اما نباید او را به خاطر این مشکل سرزنش کنید چون ژن های دیگری هم هستند که نقش مهمی را در این زمینه ایفا میکنند. به علاوه عوامل محیطی هم در ریزش و رشد موها بسیار موثر است.

تکفارس آی آر

کچلی مردها از مادر به آن ها می رسد

موفقیت های علمی

مادرها معمولا فرزندشان برای نمرات پایینی که می گیرند سرزنش میکنند و به او یادآوری میکنند که خودشان در دوران مدرسه شاگرد زرنگ بوده اند. ۵۵ درصد موفقیت های علمی به وراثت ژنتیکی وابسته است. هزاران ژن مسئول اجرای شما در مدرسه هستند. پس اگر والدینتان در دوران مدرسه ممتاز بوده اند شما نیز آن پتانسیل را خواهید داشت.

علاقه به قهوه

آیا قهوه زیاد میخورید؟ این می تواند تقصیر ژن های شما باشد. دانشمندان مطالعه ای بر گروهی که نمی توانستند بدون قهوه زندگی کنند و گروهی که می توانستند قهوه نخورند انجام دادند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که گروه دوم ژن های خاصی دارند که باعث می شود کافئین آهسته تر جذب شود. بنابراین آن ها احساس نیاز به نوشیدن قهوه نمیکنند.

www.takfars.ir

دیابت دوران بلوغ

دیابت نوع ۲ معمولا در میان بزرگسالان رواج دارد. اما گاهی اوقات در میان کودکان و نوجوانانی که سبک زندگی فعال دارند رخ می دهد. و این به دیابت دوران بلوغ معروف است. این می تواند نتیجه جهش ژنتیکی یا برنامه غذایی ضعیف باشد.

کور رنگی از مادر به ارث می رسد

ناتوانی در تشخیص رنگ ها مشکلی است که انسان ها از طریق ژن ها به ارث می برند. این ژن ها را معمولا پسرها از مادر می گیرند. در واقع این مشکل بیشتر در میان مردها رواج دارد. زیرا در آرایش ژنتیکی آن ها کمبود کروموزم x جبران نمی شود در حالی که زنان کروموزوم x اضطراری را از پدرانشان دارند.

image آیا می دانید چه ویژگی های خود را از مادر یا پدر خود ارث بردید

عدم تحمل لاکتوز

شاید این واقعیت کمی عجیب باشد اما ۶۵ درصد جوانان توانایی هضم لاکتوز، شکر یا شیر پایینی دارند. ژن خاصی در بدن مسئول چنین کاری است. وقتی کودک برای بقا به شیر نیاز پیدا میکند بدن آنزیمی برای هضم لاکتوز تولید میکند. اما با بالا رفتن سن توانایی جذب لبنیات کمتر می شود. فقط تعداد کمی هستند که دارای ژن تحمل لاکتوز می باشند یعنی میتوانند در هر سنی بدون هیچ مشکلی شیر را هضم کنند.

توانایی رانندگی

آنچه که همه ما می دانیم و دانشمندان نیز اثبات کرده اند این است که همه ما استعداد در توانایی رانندگی نداریم. می توانید همه قوانین رانندگی را یاد بگیرید امتحان را بگذرانید اما اگر ژن خاصی داشته باشید که روی توانایی جهت یابی، سرعت واکنش و حافظه تاثیر بگذارد پشت فرمان نشستن ممکن است کار درستی نباشد. زیرا ممکن است هنگام رانندگی گیج شده و تصادف کنید. دانشمندان معتقدند این ژن در ۳۰ درصد انسان ها وجود دارد.

نزدیک بینی

تک فارس

مشکل نزدیک بینی در بچه ها ارثی است. وقتی پدر و مادر هر دو این مشکل را داشته باشند درصد آن در کودکان به ۵۰ درصد می رسد. البته این مشکل را نمی توان صد در صد به ژنتیک ربط داد. بچه هایی که کمتر جلوی کامپیوتر و تلویزیون می نشینند کمتر دچار این مشکل می شوند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ضررهای استفاده از رژ لب در زمان بارداری
  1. میزان کالری میوه به و زمان مورد نیاز برای سوزاندن کالری آن
  2. راهکارهای رویش موی دوباره سر مردها بعد از ریختن
  3. آیا استفاده از آینه در اتاق خواب درست یا غلط
  4. چطور با حفظ تناسب اندام خود در مهمانی ها حسابی غذا بخورید
  5. بلایی که مسواک نزدن سر بدن شما می آورد
  6. با خوردن این خوراکی های شاداب و سرحال باشید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات