image آیا می توان بدون امکانات ورزشی در خانه ورزش کرد و جواب گرفت

خبر خوب این است که برای خوش اندام ماندن اصلا نیازی نیست که خانه‌تان را ترک کنید! درست است که باشگاه محلی است که می‌توانید یک جلسه‌ی تمرینی عالی را در آن بگذرانید، اما تنها این محیط نیست که می‌توانید کالری‌هایتان را در آن بسوزانید. خانه هم مکانی عالی برای بدست آوردن تناسب اندام است.

اما چگونه؟

تمرین با کمک وزن بدن

تمرین با کمک وزن بدن، جایگزین خوبی برای تمرین با وزنه بوده و برای تناسب اندام عالی است. قدرتی که بواسطه‌ی انجام شنا سوئدی،بارفیکس، دراز نشست، بالا کشیدن پاها در حالت خوابیده و اسکات پرشی بدست می‌آورید، تمام فعالیت‌های زندگی روزانه‌ی شما را برایتان آسان تر خواهد کرد. صدها تمرین با کمک وزن بدن وجود دارد که می توانید انجام دهید، و هیچ کدامشان هم به وزنه احتیاجی ندارند.

تجهیزاتی ساده بخرید

هر چقدر هم که با کمک وزن بدنتان تمرین کنید، باز هم خوب است تعدادی وزنه دم دستتان داشته باشید. بدین شکل می‌توانید روی تمرین دادن عضلات خاصی از بدنتان، بیشتر تمرکز کنید، مثلا جلو بازو، سرشانه‌ها یا عضلات سینه.

به چه تجهیزاتی احتیاج دارید؟

تنها یک جفت دمبل نهایتا ۲۵ کیلویی می‌تواند انتخاب خوبی باشد. همین یک جفت دمبل برای اکثر تمریناتی که انجام می‌دهید کافی خواهد بود؛ برای شروع به چیزی بیش از این احتیاج نخواهید داشت. همچنین زیر انداز فومی، توپ بدنسازی و طناب کشی هم چیزهایی هستند که داشتنشان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تمرینات بیشتری انجام دهید. بعلاوه شاید بخواهید یک قمقمه، یک نمایش دهنده‌ی ضربان قلب و یک کورنومتر هم تهیه کنید.

اختصاص فضا برای تمرین

شما به فضایی احتیاج دارید که برای روزهای گرم سال تهویه‌ی خوبی داشته باشد و برای روزهای سرد هم بخوبی گرم باشد. باید حدود ۳ گام از طول و عرض برای تمریناتتان جا خالی کنید، این مقدار از آن چیزی که نیاز دارید هم بیشتر هست. البته فضای بزرگ‌تر همیشه بهتر است! هرچه جای بیشتری داشته باشید، خواهید توانست تمرینات بیشتری انجام دهید. باید محل تمرینتان را تمیز و پاکیزه، و تجهیزاتتان را هم دم دستتان نگهداری کنید.

از دوستتان کمک بگیرید

هنگامی که تمرینات را فقط با کمک وزن بدن خودتان انجام می‌دهید، اوایلش شاید برایتان خیلی سخت باشد. تمریناتی همچون بارفیکس بطور باور نکردنی‌ای برای تازه کارها دشوار است، پس تمرین کردن بهمراه یک دوست، شرایطی را برایتان فراهم خواهد آورد تا اگر کمک نیاز داشتید، کمک بگیرید! همچنین وجود یک دوست به شما کمک خواهد کرد تا انگیزه‌تان را حفظ کنید و بدون توقف پیش بروید.

تمرینتان را مفرح کنید

بدترین چیز این است که تمریناتی را انجام دهید که از آن لذت نمی‌برید. در اینصورت ضمانت می‌کنم به زودی ورزش را کنار خواهید گذاشت. خیلی مهم است ورزشی را بیابید که از آن خوشتان می‌آید و برایتان مفرح است، تنها در این صورت است که می‌توانید حداقل پنج روز در هفته برنامه‌تان را ادامه دهید.

چه یک ویدئوی تمرینی باشد، چه تمرین با وزن بدن، چه یک برنامه‌ی تمرینی آنلاین، یا حتی یک روتین ساده که خودتان طراحی کرده‌اید، بهرحال اطمینان حاصل کنید تمریناتی را انتخاب کرده‌اید که می‌توانید به آن بچسبید و به سمت هدفتان پیش بروید.